2. Procedure
Procedure
Title: BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU
Description: Przedmiot zamówienia jest zaprojektowanie (wykonanie prac projektowych) dla etapu I, etapu II i etapu III oraz wykonanie (realizacja robót budowlanych) jedynie dla etapu I dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU”.
Internal identifier: ZP.271.44.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. KLAUZULA ZATRUDNIENIA, 2.1.Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: - prace techniczno – organizacyjne na etapie projektowania (nie dotyczy projektantów); - wykonywanie prac fizycznych przy realizacji robót budowlanych, operatorzy sprzętu i prace fizyczne instalacyjno-montażowe objęte zakresem (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 2.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 3. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 3.1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym, a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną tj. poprzez Platformę przetargową pod adresem: https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html (zwaną dalej zamiennie Platformą), w wierszu oznaczonym tytułem oraz znakiem niniejszego postępowania. 3.2. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę zobowiązany jest zaakceptować regulamin korzystania z Platformy przetargowej dostępny pod adresem: https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/regulamin.html 4. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 5. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej, tj. postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, w ogólnie dostępnych formatach danych opisanych w załączniku nr 2 do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 7. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 oraz 5.1.6 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ. 11. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45212200 Construction work for sports facilities
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiot zamówienia jest zaprojektowanie (wykonanie prac projektowych) dla etapu I, etapu II i etapu III oraz wykonanie (realizacja robót budowlanych) jedynie dla etapu I dla zadania inwestycyjnego pod nazwą: „BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ WRAZ Z PODZIEMNYM MIEJSCEM UKRYCIA „U2” PRZYSTOSOWANYM DO PEŁNIENIA ZAMIENNIE FUNKCJI GARAZU PODZIEMNNEGO W ZAWIERCIU”. 2. Zadanie składa się z III etapów realizacyjnych: 2.1. I etap realizacji: Realizacja budynku hali widowiskowo-sportowej z miejscem ukrycia „U2” w oparciu o dostarczoną koncepcję, przebudową zjazdu z drogi publicznej, wyburzeniem istniejącego budynku, wykonaniem drogi dojazdowej, wykonaniem czterech sektorów miejsc postojowych, chodników, ścieżek rowerowo-rolkowych, placów wielofunkcyjnych z pochylniami dla osób niepełnosprawnych i schodami terenowymi, wiat służących do czasowego gromadzenia odpadów stałych z możliwością ich segregacji, dwóch zjazdów do części podziemnej obiektu, stanowisk dla autokarów, przystanku autobusowego, wiat rowerowych i pełną infrastrukturą techniczną oraz przyłącza poszczególnych sieci oraz górki saneczkowo-narciarskiej. 2.2. II etap realizacji: Wykonanie dwóch sektorów parkingów wraz z drogą dojazdową od strony północnej obiektu 2.3. III etap realizacji: Wykonanie drogi dojazdowej od strony wschodniej terenu objętego opracowaniem wraz z miejscami postojowymi, zespołu kortów tenisowych i dojazdu do rezerwy terenu pod przyszły komercyjny obiekt budowlany. 3. Szczegółowe warunki realizacji Umowy i jej zakres przedmiotowy, w tym zakres prac projektowych oraz robót budowlanych określają PFU wraz z załącznikami - Załącznik Nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy - Załącznik Nr 2 do SWZ. Uwaga: Jeżeli w treści PFU wraz z załącznikami znajdują się jakiekolwiek zapisy dotyczące warunków realizacji przedmiotu zamówienia, np. zasad wprowadzenia robót dodatkowych lub zamiennych, odbiorów robót, sposobu rozliczenia, które nie znajdują odzwierciedlenia w treści niniejszej SWZ oraz Projektowanych postanowieniach umowy lub są z nimi sprzeczne, należy jako obowiązujące przyjąć zapisy SWZ i Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik do SWZ.
Additional classification (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71200000 Architectural and related services, 71220000 Architectural design services, 71223000 Architectural services for building extensions, 71221000 Architectural services for buildings, 71240000 Architectural, engineering and planning services, 71320000 Engineering design services, 71250000 Architectural, engineering and surveying services, 71420000 Landscape architectural services, 71248000 Supervision of project and documentation, 45000000 Construction work, 45100000 Site preparation work, 45111200 Site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45113000 Siteworks, 45210000 Building construction work, 45220000 Engineering works and construction works, 45223000 Structures construction work, 45223200 Structural works, 45223210 Structural steelworks, 45223500 Reinforced-concrete structures, 45232000 Ancillary works for pipelines and cables, 45232200 Ancillary works for electricity power lines, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45261000 Erection and related works of roof frames and coverings, 45262000 Special trade construction works other than roof works, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45311000 Electrical wiring and fitting work, 45311100 Electrical wiring work, 45311200 Electrical fitting work, 45312310 Lightning-protection works, 45312311 Lightning-conductor installation work, 45314310 Installation of cable laying, 45315100 Electrical engineering installation works, 45315700 Switching station installation work, 45316200 Installation of signalling equipment, 45317000 Other electrical installation work, 45316100 Installation of outdoor illumination equipment, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45343000 Fire-prevention installation works, 45331100 Central-heating installation work, 45331200 Ventilation and air-conditioning installation work, 45400000 Building completion work, 45223300 Parking lot construction work, 45233000 Construction, foundation and surface works for highways, roads