637964-2026 - Competition
Bulgaria – Various pipe fittings – „Доставка на водопроводни фитинги, фасонни части и материали за аварийни нужди по обособени позиции“.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на водопроводни фитинги, фасонни части и материали за аварийни нужди по обособени позиции“.
Description: Предметът на обществената поръчка е доставка на водопроводни фитинги, фасонни части и материали за аварийни нужди за „Водоснабдяване и канализация“ ЕООД, гр. Стара Загора” разделен на две обособени позиции. Доставките ще се извършват по периодични заявки от страна на Възложителя при възникнали потребности от тях и в зависимост от финансовите му възможности. В заявката ще се упоменава конкретният вид изделие, от което Възложителят има нужда, както и точното му количество. Всяка една от заявките ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя срещу подпис, по пощата - чрез обратна разписка, по факс или имейл. Доставките да се извършват с транспорт на Изпълнителя франко Складова база (помощно стопанство) на „ВиК” ЕООД - гр. Стара Загора, в кв. Кольо Ганчев, ул. “Воевода Стойно Черногорски“ № 53, гр. Стара Загора, до 5 (пет) работни дни след връчена заявка. Предаването и приемането на съответната доставка ще се удостоверява с приемо-предавателен протокол, подписан от представители на Възложителя и Изпълнителя. Срокът на действие на договора – 12 месеца. Предметът на поръчката е подробно описан в приложените Технически спецификации – Приложение №1.1 и Приложение №1.2 към документацията по настоящата обществена поръчка, които представляват неразделна част от нея. ​​​​​​​
Internal identifier: 602950
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Настоящата поръчка се възлага по избрания ред – „открита процедура“ – с оглед спазване на изискванията на Закона за обществените поръчки, съответно определените в него стойностни прагове по чл.20, ал.1, т.3, буква „б“ и съобразяване на статута на Възложителя - секторен. Ето защо, в изпълнение на законовите разпоредби и задължението за недопускане на разделяне на обществени поръчки и прилагане на по-облекчен ред за възлагане, Възложителят с настоящата документация одобрява условията за провеждане на „открита процедура“ по ЗОП, като оценката на техническите и ценовите предложения на участниците ще се извършва по реда на чл. 104, ал. 2 от ЗОП – „обърнат ред“. Представяне на мостри: Възложителят изисква представяне на мостри на стоките, които ще се доставят. Всеки участник в обществената поръчка, следва да предостави мостри, както следва: по Обособена позиция №1 - "Доставка на връзки за тръби от различен материал и с различен външен диаметър" – Не се изискват. по Обособена позиция №2 - „Доставка на полиетиленови фитинги – висока плътност (PEHD): фитинги за механична връзка; фитинги за челна заварка; електродифузни връзки” 1. Фитинги за механична връзка:  Коляно преход вътрешна резба ф 63 х 2 1/2“ - 1 бр.  Тройник вътрешна резба ф 40 х 1“ - 1 бр.  Водовземна скоба ф 280 х 1 1/4” - 1 бр. 2. Фитинги за челна заварка:  дъга 30°, ф 180, PN10 - 1 бр. 3. Фитинги за електродифузни:  Тройник за ел.заварка, ф 280, PN16 - 1 бр.  водовземна скоба електрозаваряема при липса на работно налягане ф 500 х 110 - 1 бр.  Водовземна скоба за врязване под налягане с паралелен купол за врязване и изход PN16 ф 180/32 - 1 бр. Място и срок за представяне на мостри: Място за представяне на мостри: След завеждане на мострите в деловодството на Възложителя на адрес: гр. Стара Загора, ул. „Христо Ботев“ №62, същите се представят за съхранение в Склад 7, находящ се в гр. Стара Загора, ул. „Радост“. Лице за контакт: Николина Алтънска, тел.: 0887 890 029. Срок за представяне на мострите: 21.10.2026 г. до 17:00 часа. Мострите се представят в запечатана непрозрачна опаковка, върху която се посочва: - Наименованието на участника; - Адрес за кореспонденция, телефон и по възможност- факс и електронен адрес; - Наименование на поръчката и обособената позиция, за която се представят. Когато мострите се представят след офертата, изпратена чрез платформата, върху опаковката, се посочва и номерът на офертата. Когато мострите са представени преди офертата, която се подава чрез платформата, в офертата се посочва входящият номер, с който мострите или макетите са регистрирани в деловодството на възложителя, а когато са изпратени чрез пощенска или друга куриерска услуга – номерът на пратката. Опаковката с мострите трябва да е запечатан, така че да не позволява отваряне без да се наруши целостта му. Получените мостри се завеждат в регистър, съгласно чл. 48, ал. 1 от ППЗОП. Отваряне на мострите: Комисията ще изпрати съобщение за датата, часа и мястото на отваряне на мострите по съответната обособена позиция. Мострите ще се отворят на публично заседание на комисията. Комисията ги отваря по реда на тяхното постъпване. При извършване на тези действия могат да присъстват участниците по съответната обособена позиция или техни упълномощени представители. Мострите ще бъдат използвани за изследване, относно съответствие с техническите спецификации по съответната обособена позиция. В резултат на изследването на мострите няма да бъде нарушена тяхната цялост и търговски вид. Връщане на мострите: Възложителите връщат всички мостри, чиято цялост и търговски вид не са нарушени, в срок до 10 дни от сключването на договора за изпълнение на съответната обособена позиция или от прекратяването на процедурата по обособената позиция. Мострите се връщат с приемателно-предавателен протокол. Мострите на участника, с когото е сключен договор за изпълнение на обществената поръчка по съответната обособена позиция се задържат от възложителя с оглед преценка съответствието на доставяните стоки с оферираните, и се връщат след изпълнението на договора и приключване на финансовите взаимоотношения между страните. Поръчката ще се възложи въз основа на икономически най-изгодната оферта. Икономически най-изгодната оферта ще се определи въз основа на критерия икономически най-изгодната оферта „най-ниска цена“, съгласно чл.70, ал.2, т.1 от ЗОП. На първо място се класира участникът предложил най-ниска обща цена за изпълнение. Възложителят, съгласно чл. 72, ал. 1 от ЗОП, изисква представяне в 5-дневен срок на обосновка за начина на образуване на предложение в офертата на участник, когато то е с повече от 20 на сто по-благоприятно от: - средната стойност на предложенията на останалите участници по същия показател за оценка – при оценяване на три или повече оферти; - обявената прогнозна стойност на съответната обособена позиция – при оценяване на една или две оферти. Комисията оценява писмената обосновка съгласно разпоредбите на чл.72, ал. 3 от ЗОП. При писмено искане по условията на обществената поръчка направено в законоустановените срокове, Възложителят предоставя разясненията в посочените срокове в ЗОП. Разясненията се предоставят в Профила на купувача чрез платформата. В разясненията не се посочва лицето направило запитването. Искането за разяснение се отправя писмено към Възложителя: чрез платформата. Искания направени след законоустановения срок не се разглеждат от Възложителя.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44167000 Various pipe fittings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Доставка на връзки за тръби от различен материал и с различен външен диаметър“
Description: Предметът на обособената позиция е доставка на връзки за тръби от различен материал и с различен външен диаметър. Доставките ще се извършват по периодични заявки от страна на Възложителя при възникнали потребности от тях и в зависимост от финансовите му възможности. В заявката ще се упоменава конкретният вид изделие, от което Възложителят има нужда, както и точното му количество. Всяка една от заявките ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя срещу подпис, по пощата - чрез обратна разписка, по факс или имейл. Доставките да се извършват с транспорт на Изпълнителя франко Складова база (помощно стопанство) на „ВиК” ЕООД - гр. Стара Загора, в кв. Кольо Ганчев, ул. “Воевода Стойно Черногорски“ № 53, гр. Стара Загора, до 5 (пет) работни дни след връчена заявка. Предаването и приемането на съответната доставка ще се удостоверява с приемо-предавателен протокол, подписан от представители на Възложителя и Изпълнителя. Срокът на действие на договора – 12 месеца. Предметът на обособената позиция е подробно описан в приложените Технически спецификации – Приложение №1.1 към документацията по настоящата обществена поръчка, която представлява неразделна част от нея. ​​​​​​​
Internal identifier: 602957
Options:
Description of the options: Забележка: В случай, че при изтичането на договора за съответната обособена позиция не е достигната неговата пределна /прогнозна/ стойност и не е на лице възможност за незабавно сключване на нов договор по реда на ЗОП, Възложителят изрично предвижда като опция по настоящата обществена поръчка, срокът на договора да бъде удължен с до 12 (дванадесет) месеца. Описаните количества са прогнозни и не ангажират Възложителя с цялостното им усвояване при сключването на договор. Възложителят си запазва правото да ги увеличава и/или намалява в зависимост от конкретно възникналите нужди. В този смисъл Възложителят има право, в срока на действие на договора, да не заяви пълен обем дадено прогнозно количество, както и да заявява доставка, след достигане на посочените за тях прогнозни количества, до достигане на общата стойност на договора.
Lot: LOT-0002
Title: „Доставка на полиетиленови фитинги – висока плътност (PEHD): фитинги за механична връзка; фитинги за челна заварка; електродифузни връзки”
Description: Предметът на обособената позиция е доставка на полиетиленови фитинги – висока плътност (PEHD): фитинги за механична връзка; фитинги за челна заварка; електродифузни връзки”​​​​​​​ Доставките ще се извършват по периодични заявки от страна на Възложителя при възникнали потребности от тях и в зависимост от финансовите му възможности. В заявката ще се упоменава конкретният вид изделие, от което Възложителят има нужда, както и точното му количество. Всяка една от заявките ще се връчва лично на упълномощен представител на Изпълнителя срещу подпис, по пощата - чрез обратна разписка, по факс или имейл. Доставките да се извършват с транспорт на Изпълнителя франко Складова база (помощно стопанство) на „ВиК” ЕООД - гр. Стара Загора, в кв. Кольо Ганчев, ул. “Воевода Стойно Черногорски“ № 53, гр. Стара Загора, до 5 (пет) работни дни след връчена заявка. Предаването и приемането на съответната доставка ще се удостоверява с приемо-предавателен протокол, подписан от представители на Възложителя и Изпълнителя. Срокът на действие на договора – 12 месеца. Предметът на обособената позиция е подробно описан в приложените Технически спецификации – Приложение №1.2 към документацията по настоящата обществена поръчка, която представлява неразделна част от нея. ​​​​​​​
Internal identifier: 602979
Description of the options: В случай, че при изтичането на договора за съответната обособена позиция не е достигната неговата пределна /прогнозна/ стойност и не е на лице възможност за незабавно сключване на нов договор по реда на ЗОП, Възложителят изрично предвижда като опция по настоящата обществена поръчка, срокът на договора да бъде удължен с до 12 (дванадесет) месеца. Описаните количества са прогнозни и не ангажират Възложителя с цялостното им усвояване при сключването на договор. Възложителят си запазва правото да ги увеличава и/или намалява в зависимост от конкретно възникналите нужди. В този смисъл Възложителят има право, в срока на действие на договора, да не заяви пълен обем дадено прогнозно количество, както и да заявява доставка, след достигане на посочените за тях прогнозни количества, до достигане на общата стойност на договора.