637976-2026 - Competition
Poland – Oil, petrol and air-intake filters – Dostawa fabrycznie nowych filtrów do pojazdów ciężarowych, specjalnych i autobusów dla Jednostki Wojskowej Nr 6021 – umowa ramowa.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa fabrycznie nowych filtrów do pojazdów ciężarowych, specjalnych i autobusów dla Jednostki Wojskowej Nr 6021 – umowa ramowa.
Description: Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2026 r. poz.793) zwana dalej ustawą Pzp Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego mające na celu zawarcie umowy ramowej. Umowa ramowa udzielana jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z dnia 2026 r., poz. 793). Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej z jednym Wykonawcą, stosownie do treści art. 313 ust. 1 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwość jednokrotnego wznowienia w częściach I i II zamówienia na okres kolejnych 24 miesięcy. Wznowienie polega na realizacji tego samego świadczenia (o tożsamym zakresie rzeczowym) na tych samych określonych w umowie warunkach umowy, wymaga zgody zarówno Zamawiającego jak i Wykonawcy (nie wymaga zawarcia aneksu do umowy). Wartość wznowienia jednokrotnego „odgórnie jest narzucona", jako tożsama z wartością zamówienia podstawowego i jest obliczana na podstawie wskazanych cen jednostkowych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1, 1.1 - 1.2. oraz nr 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy wraz ze Specyfikacją asortymentowo - cenową oraz Projektowane postanowienia umowy. Orientacyjny zakres wraz z ilościami przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 1.1. – 1.2. treści SWZ, sporządzony na bazie przewidywanych, orientacyjnych potrzeb (obsługowo - naprawczych) z roku 2026, 2027 oraz 2028. Zamawiający nie dysponuje wiedzą na temat dokładnych ilości, rodzaju oraz terminu realizacji swoich potrzeb, jakie w przyszłości mają być zaspokojone. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecania dostaw asortymentu w ilościach mniejszych lub większych od ilości orientacyjnych wskazanych załącznikach.1.1 – 1.2. treści SWZ, w zależności od rzeczywistych potrzeb, z zastrzeżeniem, że łączna wartość wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu realizacji umowy nie może przekroczyć wartości wynagrodzenia określonej w umowie. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez Zamawiającego oddzielnie, według zasad opisanych w SWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załącznikach nr 1.1. – 1.2. do SWZ. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części. Zamawiający wymaga złożenia oferty na wszystkie wymagane pozycje wykazane w załącznikach nr 1.1. – 1.2. do SWZ. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, wskazał na znak towarowy lub pochodzenie z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane Zamawiający określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem https://platformazakupowa.pl/pn/ozgst.
Internal identifier: 50/2026/PN/CZOŁG.SAM.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42913000 Oil, petrol and air-intake filters
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część I zamówienia - dostawa filtrów do autobusów.
Description: Opis przedmiotu zamówienia. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych filtrów do pojazdów ciężarowych, specjalnych i autobusów z podziałem na 2 (dwie) części zamówienia. Część I – dostawa filtrów dla autobusów, Część II – dostawa filtrów dla pojazdów ciężarowych i specjalnych. Kod Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 42913000-9 Filtry wlotu oleju, paliwa i powietrza. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki nr 1, 1.1 - 1.2. oraz 4 do SWZ tj.: Formularz ofertowy wraz ze Specyfikacją asortymentowo - cenową oraz Projektowane postanowienia umowy. Orientacyjny zakres wraz z ilościami przedmiotu zamówienia określono w załączniku nr 1.1. – 1.2. treści SWZ, sporządzony na bazie przewidywanych, orientacyjnych potrzeb (obsługowo - naprawczych) z roku 2026, 2027 oraz 2028. Zamawiający nie dysponuje wiedzą na temat dokładnych ilości, rodzaju oraz terminu realizacji swoich potrzeb, jakie w przyszłości mają być zaspokojone. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecania dostaw asortymentu w ilościach mniejszych lub większych od ilości orientacyjnych wskazanych załącznikach.1.1 – 1.2. treści SWZ, w zależności od rzeczywistych potrzeb, z zastrzeżeniem, że łączna wartość wynagrodzenia Wykonawcy z tytułu realizacji umowy nie może przekroczyć wartości wynagrodzenia określonej w umowie. Uzasadnienie: Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, z których każda będzie oceniana przez Zamawiającego oddzielnie, według zasad opisanych w SWZ. Zamówienie podzielone zostało na części, zgodnie z opisem zawartym w załącznikach nr 1.1. – 1.2. do SWZ. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na dowolnie wybraną część/części. Zamawiający wymaga złożenia oferty na wszystkie wymagane pozycje wykazane w załącznikach nr 1.1. – 1.2. do SWZ. Ilekroć w niniejszej SWZ przedmiot zamówienia jest opisany ze wskazaniem znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zamawiający, opisując przedmiot zamówienia, na podstawie dyspozycji wyrażonej w art. 99 ust. 4 ustawy Pzp, wskazał na znak towarowy lub pochodzenie z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia oraz brak możliwości jego opisania w sposób wyczerpujący za pomocą dokładnych i zrozumiałych określeń. Opisując przedmiot zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane Zamawiający określa tym samym parametry jakościowe, techniczne i cechy użytkowe, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego. Zamawiający przewiduje możliwość jednokrotnego wznowienia w częściach I i II zamówienia na okres kolejnych 24 miesięcy. Wznowienie polega na realizacji tego samego świadczenia (o tożsamym zakresie rzeczowym) na tych samych określonych w umowie warunkach umowy, wymaga zgody zarówno Zamawiającego jak i Wykonawcy (nie wymaga zawarcia aneksu do umowy). Wartość wznowienia jednokrotnego „odgórnie jest narzucona", jako tożsama z wartością zamówienia podstawowego i jest obliczana na podstawie wskazanych cen jednostkowych. Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. Potwierdzeniem, że oferowane dostawy spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia, są dane zawarte w Specyfikacji asortymentowo - cenowej. Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konkretyzacji oferty poprzez wskazanie w Specyfikacji: nazwy producenta, pełnej nazwy handlowej produktu, kodu produktu lub numeru katalogowego oferowanego produktu. Dane te muszą mieć charakter indywidualizujący i umożliwiać Zamawiającemu bezsporną identyfikację samego produktu oraz weryfikację jego parametrów technicznych w ogólnodostępnych źródłach informacji (np. oficjalne strony producentów, ogólnodostępne katalogi branżowe). Wskazane oznaczenia muszą pozwalać na jednoznaczne powiązanie oferty z konkretnym wyrobem istniejącym w obrocie profesjonalnym. Podanie danych nieistniejących, błędnych lub uniemożliwiających obiektywną identyfikację produktu zostanie uznane za niezgodność treści oferty z warunkami zamówienia i będzie skutkować jej odrzuceniem na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Internal identifier: Część I zamówienia - dostawa filtrów do autobusów.
Lot: LOT-0002
Title: Część II zamówienia - dostawa filtrów do pojazdów ciężarowych i specjalnych.
Internal identifier: Część II zamówienia - dostawa filtrów do pojazdów ciężarowych i specjalnych.