638038-2026 - Competition
Romania – Kerosene jet type fuels – Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviație tip JET A1
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviație tip JET A1
Description: Autoritatea contractantă doreşte achiziționarea de combustibil pentru turboreactoare de aviație tip JET A1. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste termenul limită in care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv in care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 - a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificari a fost stabilit astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea Contractantă - achizitor.
Internal identifier: 21/13624359/2016
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09131100 Kerosene jet type fuels
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Bucureşti – Băneasa
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Bucureşti – Băneasa cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Satu Mare
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Satu Mare cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Baia Mare
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Baia Mare cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Suceava
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Suceava cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Sibiu
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Sibiu cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Bucureşti – Otopeni
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Bucureşti – Otopeni cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Mihail Kogălniceanu
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Mihail Kogălniceanu cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Furnizare combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Craiova
Description: Combustibil pentru turboreactoare de aviaţie tip Jet A1 pe aeroportul Craiova cu specificaţiile tehnice minime conform caietului de sarcini și cantităţile estimate prevăzute în anexa la caietul de sarcini. Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru: conform anexei la Caietul de sarcini.
Internal identifier: 8