638050-2026 - Competition
Romania – Medical equipments – Achizitie Echipamente Medicale - Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare pentru dotarea Spitalului Municipal Falticeni.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie Echipamente Medicale - Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare pentru dotarea Spitalului Municipal Falticeni.
Description: Procedura se finalizeaza cu atribuirea unui Acord Cadtru incheiat cu un singur operator ecoomic fara reofertare , perioada de derulare = 24 luni.In cadrul Acordului cadru se vor atribui 3 contracte subsecvente fara reluarea competitiei, astfel: Primul contract subsecvent se va incheia odata cu Acordul Cadru la pretul din oferta pentru - Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc. Al doilea contract subsecvent se va semna in luna 10 de derulare a Acordului Cadru pentru - Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc. Al treilea contract subsecvent se va semna in luna 18 de derulare a Acordului Cadru pentru - Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc. Acord Cadru - Cantitate minima / maxima - 1buc / 3 buc Numar contracte subsecvente: Minim 1 Contract subsecvent pentru 1 buc / maxim 3 contracte subsecvente (total 3 buc) Valoare estimata acord cadru = minim 220.000 Lei/ max 660.000 Lei fara TVA Obiectul contractului il reprezinta furnizarea cu instalarea on site/ punere in functiune si instruire personal beneficiar in utilizare pentru Echipament medical -Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare , asigurarea activitatii de service (reparatii si mentenanta/intretinere) in perioada de garantie, suport tehnic permanent. Se pot solicita clarificari cel tarziu cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor, Autoritatea Comntractanta va raspunde clar si complet la solicitarile depuse in termenul recomandat cu 6 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 3
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Achizitie Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare ( minim 1 buc - 1 contract subsecvent/ maxim 3 buc - 3 contracte subsevente) - Acord Cadru incheiat cu un singur operator economic ce se va derula pe o perioada de 24 luni , perioada in care se vor atribui, fara reofertare, 1 maxim 3 contracte subsecvente astfel: Primul contract subsecvent se va incheia odata cu Acordul Cadru cu catigatorul procedurii la pretul dion oferta pentru Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc Al doi-lea contract subsecvent se va incheia cu semnatarul Acordului Cadru in luna 10 de derulare a Acordului Cadru la pretul ofertat pentru Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc. Al 3-lea contract subsecvent se va incheia cu semnatarul Acordului Cadru in luna 18 de derulare a Acordului Cadru la pretul ofertat pentru Set motor chirurgical ortopedie, in container pentru sterilizare = 1 buc. Activitati in cadrul contractelor subsevente: Furnizare echipamente cu instalare onsite si punere in functiune, instruire personal beneficiar in utilizare (minim 3 / maxim 5 persoane) asigurare servicii in garantie - activitati de reparatii, mentenanta si intretinere echipament, asigurare suport tehnic permanent. Valoare Acord Cadru - Minim = 220.000 Lei/ Maxim = 660.000 Lei. Se pot solicita clarificari cu 10 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde clar si complet solicitarilor primite in termenul recomandat cu 6 zile inainte de data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 50000000 Repair and maintenance services