638081-2026 - Competition
Sweden – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – Behandling av avfall
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Behandling av avfall
Description: Uppdraget omfattar behandling mat- och restavfall som samlats in i separata behållare. Vidare inkluderas också förbränning av hushållens grovavfall som samlas in via kommunernas återvinningscentraler, verksamhetsavfall och tryckimpregnerat virke, samt omhändertagande av de andra angivna fraktionerna.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133983:Lot:1
Additional classification (cpv): 90514000 Refuse recycling services
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behandling av avfall
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall