638417-2026 - Competition
Bulgaria – General liability insurance services – Сключване на застраховки: „Гражданска отговорност" на военнослужещи и цивилни служители, „Професионална отговорност“ и „Щети на имущество“ - обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
TitleСключване на застраховки: „Гражданска отговорност" на военнослужещи и цивилни служители, „Професионална отговорност“ и „Щети на имущество“ - обособени позиции
DescriptionОбществената поръчка включва три самостоятелно обособени позиции, както следва: Обособена позиция № 1 – Застраховане със застраховка "Гражданска отговорност" на военнослужещи и цивилни служители от Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия, за причинени при или по повод изпълнение на служебните им задължения, имуществени и неимуществени щети и вреди на трети лица. Военнослужещите и цивилните служители, обект на застраховката, заемат длъжности, описани в „Списък на длъжностите за военнослужещи и цивилни служители от МО, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и БА, които съгласно чл. 223, ал. 3 и чл. 289 от ЗОВСРБ задължително се застраховат за гражданска отговорност за сметка на държавния бюджет“. Изискванията към услугата са в съответствие с Техническа спецификация ТС С 94.5123.26 и на Възложителя. Броят на застрахованите лица е общо 6182, в това число: 4945 военнослужещи и 1237 цивилни служители. Обособена позиция № 2 - Застраховане със застраховка „Щети на имущество“ на геодезически инструменти. Изискванията за изпълнение на услугата са посочени в техническа спецификация ТС С 94.5126.26. Обект на застраховане са геодезически инструменти, както следва: 1. Двучестотен GPS приемник Trimble Geoexplorer 7X /Geo 7X/ закупен 2014 г., производство 2013 г., производител – Trimble, инв. № МО-7584 2. Двучестотен GPS приемник Trimble Geoexplorer 7X /Geo 7X/ закупен 2014 г., производство 2013 г., производител – Trimble, инв. № МО-7585 3. Електронна тотална станция Topcon GTS-255 закупена 2016 г., производство 2016 г., производител - Topcon Corporation, инв. № МО-07770 4. Модулна универсална система за професионално проучване, откриване, измерване и поддръжка на подземни проводи и съоръжения закупена 2019 г., производство 2018 г., производител – Mala /Швеция/, инв. № МО-8633 5. Тотална станция Topcon OS-201 закупена 2025 г., производство 2025 г., производител – Topcon Corporation, инв. № МО-10118 Обособена позиция № 3 - Застраховане със застраховка „Професионална отговорност“, съгласно чл. 20, ал. 3 от Закона за кадастъра и имотния регистър, на служители от Министерство на отбраната при изпълнение на служебните им задължения по кадастъра. Обект на застраховане са 6 (шест) служители от Министерство на отбраната при изпълнение на служебните им задължения по кадастъра. Изискванията за изпълнение на услугата са посочени в техническа спецификация ТС С 94.5127.26. Място на изпълнение на поръчката /отнася се за всички позиции/ - застрахователното покритие е за застрахователни събития, настъпили на територията на Република България. Срок на изпълнение /отнася се за всички позиции/- от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г., включващ три последователни едногодишни застрахователни периода, както следва: - първи застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 29.02.2028 г.; - втори застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2028 г. до 24:00 ч. на 28.02.2029 г.; - трети застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2029 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г. ​​​​
Internal identifier583839
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 66516400 General liability insurance services
Additional classification (cpv): 66515200 Property insurance services
5. Lot
LotLOT-0001
TitleЗастраховане със застраховка "Гражданска отговорност" на военнослужещи и цивилни служители от Министерство на отбраната, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и Българската армия, за причинени при или по повод изпълнение на служебните им задължения, имуществени и неимуществени щети и вреди на трети лица.
DescriptionВоеннослужещите и цивилните служители, обект на застраховката, заемат длъжности, описани в „Списък на длъжностите за военнослужещи и цивилни служители от МО, структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и БА, които съгласно чл. 223, ал. 3 и чл. 289 от ЗОВСРБ задължително се застраховат за гражданска отговорност за сметка на държавния бюджет“. Изискванията към услугата са в съответствие с Техническа спецификация ТС С 94.5123.26 и на Възложителя. Броят на застрахованите лица е общо 6182, в това число: 4945 военнослужещи и 1237 цивилни служители. В изпълнение на сключения договор, Изпълнителят (застрахователят) следва да издаде отделни групови застрахователни полици за общия брой лица, обект на застраховане, във всеки отделен застрахователен период. Място на изпълнение - застрахователното покритие е за застрахователни събития, настъпили на територията на Република България. Срок на изпълнение - от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г., включващ три последователни едногодишни застрахователни периода, както следва: - първи застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 29.02.2028 г.; - втори застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2028 г. до 24:00 ч. на 28.02.2029 г.; - трети застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2029 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г. ​​​​​​​ ​​​​​​​
Internal identifier587571
LotLOT-0002
TitleЗастраховане със застраховка „Щети на имущество“ на геодезически инструменти.
DescriptionИзискванията за изпълнение на услугата са посочени в техническа спецификация ТС С 94.5126.26. Обект на застраховане са геодезически инструменти, както следва: 1. Двучестотен GPS приемник Trimble Geoexplorer 7X /Geo 7X/ закупен 2014 г., производство 2013 г., производител – Trimble, инв. № МО-7584 Балансова стойност – 1 411,01 евро (словом: хиляда четиристотин и единадесет евро и един евро цент). 2. Двучестотен GPS приемник Trimble Geoexplorer 7X /Geo 7X/ закупен 2014 г., производство 2013 г., производител – Trimble, инв. № МО-7585 Балансова стойност – 1 406,41 евро (словом: хиляда четиристотин и шест евро и четиридесет и един цента). 3. Електронна тотална станция Topcon GTS-255 закупена 2016 г., производство 2016 г., производител - Topcon Corporation, инв. № МО-07770 Балансова стойност – 437,18 евро (словом: четиристотин тридесет и седем евро и осемнадесет евро цента). 4. Модулна универсална система за професионално проучване, откриване, измерване и поддръжка на подземни проводи и съоръжения закупена 2019 г., производство 2018 г., производител – Mala /Швеция/, инв. № МО-8633 Балансова стойност – 4 537,20 евро (словом: четири хиляди петстотин тридесет и седем евро и двадесет евро цента). 5. Тотална станция Topcon OS-201 закупена 2025 г., производство 2025 г., производител – Topcon Corporation, инв. № МО-10118 Балансова стойност – 11 045,80 евро (словом: единадесет хиляди четиридесет и пет евро и осемдесет евро цента). В изпълнение на сключения договор, Изпълнителят (застрахователят) следва да издаде отделни застрахователни полици за всеки геодезически инструмент, във всеки отделен застрахователен период. Място на изпълнение - застрахователното покритие е за застрахователни събития, настъпили на територията на Република България. Срок на изпълнение - от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г., включващ три последователни едногодишни застрахователни периода, както следва: - първи застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 29.02.2028 г.; - втори застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2028 г. до 24:00 ч. на 28.02.2029 г.; - трети застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2029 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г. ​​​​​​
Internal identifier587605
Main classification (cpv): 66515200 Property insurance services
LotLOT-0003
TitleЗастраховане със застраховка „Професионална отговорност“, съгласно чл. 20, ал. 3 от Закона за кадастъра и имотния регистър, на служители от Министерство на отбраната при изпълнение на служебните им задължения по кадастъра.
DescriptionОбект на застраховане са 6 (шест) служители от Министерство на отбраната при изпълнение на служебните им задължения по кадастъра. Изискванията за изпълнение на услугата са посочени в техническа спецификация ТС С 94.5127.26. ​​​​​Място на изпълнение - застрахователното покритие е за застрахователни събития, настъпили на територията на Република България. Срок на изпълнение - от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г., включващ три последователни едногодишни застрахователни периода, както следва: - първи застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2027 г. до 24:00 ч. на 29.02.2028 г.; - втори застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2028 г. до 24:00 ч. на 28.02.2029 г.; - трети застрахователен период – от 00:00 ч. на 01.03.2029 г. до 24:00 ч. на 28.02.2030 г. ​​​​​​​
Internal identifier587607
Main classification (cpv): 66516500 Professional liability insurance services