See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: TI 2025-1031 Medicinskteknisk utrustning
Description: Medicinskteknisk utrustning för Södertälje-, Nykvarns-, Salems-, Katrineholms-, Vingåkers-, Flens-, och Gnesta kommun
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Lot: LOT-0002
Title: Sängar
Lot: LOT-0003
Title: Sängbord
Lot: LOT-0004
Title: Madrasser
Lot: LOT-0005
Title: Personlyftar och lyftsele
Lot: LOT-0006
Title: Hygienstolar, förhöjningar, vagnar och sitsar
Lot: LOT-0007
Title: Förflyttningshjälpmedel
Lot: LOT-0008
Title: Lakan
Lot: LOT-0009
Title: Överflyttningsplattform med uppresningsstöd
Lot: LOT-0010
Title: Dynor
Lot: LOT-0011
Title: Positionering
Lot: LOT-0012
Title: Fallskydd
Lot: LOT-0013
Title: Tryckavlastning häl
Lot: LOT-0014
Title: Kognitiva hjälpmedel
Lot: LOT-0015
Title: Gånghjälpmedel
Lot: LOT-0016
Title: Rullstolar
Lot: LOT-0017
Title: Arbetsstolar
Lot: LOT-0018
Title: Spol- och diskdesinfektor
Lot: LOT-0019
Title: Medicin & vaccin kylskåp
Lot: LOT-0020
Title: Ultraljudsapparat
Lot: LOT-0021
Title: Hyra
Lot: LOT-0022
Title: Läkemedelsautomater
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sängar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Sängbord
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Madrasser
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Personlyftar och lyftsele
Del (anbudsområde): LOT-0006
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Förflyttningshjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Lakan
Del (anbudsområde): LOT-0009
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Dynor
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Positionering
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Fallskydd
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Tryckavlastning häl
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Kognitiva hjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Gånghjälpmedel
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Rullstolar
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Arbetsstolar
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Spol- och diskdesinfektor
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Medicin & vaccin kylskåp
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Ultraljudsapparat
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Hyra
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Läkemedelsautomater