638815-2026 - Result
Romania – Medical consumables – MATERIALE SANITARE-CONSUMABILE-MATERIALE PROTECTIE PENTRU ONCOLOGIE-ACORD-CADRU 36 LUNI-5 OE
Contract or concession award notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: MATERIALE SANITARE-CONSUMABILE-MATERIALE PROTECTIE PENTRU ONCOLOGIE-ACORD-CADRU 36 LUNI-5 OE
Description: MATERIALE SANITARE-CONSUMABILE-MATERIALE PROTECTIE PENTRU ONCOLOGIE-ACORD-CADRU 36 LUNI-5 OE Prin derularea acestei proceduri de achizitie autoritatea contractanta urmareste incheierea acordurilor cadru de furnizare si a contractelor subsecvente asociate, avand in vedere cazuistica complexa si adresabilitatea pacientilor internati dar si necesitatea asigurarii celor mai inalte standarde in ceea ce priveste asigurarea de materiale sanitare-consumabile-materiale protectie pentru oncologie in cadrul Spitalului Clinic de Urgenta pentru Copii „Sf.Maria” Iasi. Produsele sunt utilizate individual, în funcție de specificul procedurilor medicale, iar compatibilitatea acestora cu infrastructura, spațiile și echipamentele existente este esențială pentru desfășurarea continuă și în condiții de siguranță a activității medicale în cadrul unității sanitare. Complexitatea contractului/acordului-cadru=redusa. Intrucat nu exista posibilitatea estimarii exacte a cantitatilor de produse, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 36 luni cu cinci operatori economici. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei cinci operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista cinci operatori economici). Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este 20 zile, conform art. 160 din Legea 98 /2016. Autoritatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari/ informatii suplimentare, in a 12-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, conform art. 160 din Legea 98 /2016 cu modificarile si completarile ulterioare.
Internal identifier: 4701339_2026_PAAPD1581429
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1-Ace recolta roz-18G (1.2 x 40 mm)
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33141320 Medical needles
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2-Ace tip PharmaHelp pentru aparat PharmaHelp
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3-Ace ventilatie tip PharmaHelp pentru aparat PharmaHelp
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4-Adaptor de tip Luer Lock pentru transfer solutii citostatice intre seringile incapsulate
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33000000 Medical equipments, pharmaceuticals and personal care products
Lot: LOT-0005
Title: LOT 5-Adaptor de tip sistem inchis pentru conectare la punga/flacon sol perfuzabila compatibil cu conectoarele si seringile incapsulate
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: LOT 6-Adaptor SPIKE pentru flacon tip Chemfort™ Bag Adaptor SP/echivalent
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: LOT 7-Adaptor pentru flacoane tip Chemfort 20mm cu convector de 13mm inclus/echivalent
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: LOT 8-Adaptor pentru seringă tip Chemfort™ Lock/echivalent
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: LOT 9-Adaptor pentru seringă tip Chemfort™/echivalent
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: LOT 10-Adaptor SPIKE pentru flacon tip Chemfort™ Bag Adaptor SP/echivalent
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: LOT 11-Adaptor SPIKE pentru flacon tip Chemfort™ Bag Adaptor LL/echivalenmt
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: LOT 12-Adaptor tip Chemfort Luer Lock/echivalent
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: LOT 13-Adaptor SPIKE pentru flacon tip Chemfort Bag Adaptor CP/echivalent
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: LOT 14-Adaptor SP pentru Conector tip Chemfort/echivalent
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: LOT 15-Adaptor flacon 13 mm de tip sistem inchis pentru diluare de citostatice și citotoxice compatibil cu conectoarele si seringile incapsulate
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: LOT 16-Adaptor flacon 20 mm de tip sistem inchis pentru dizolvare de pulberi de citostatice și citotoxice compatibil cu conectoarele si seringile incapsulate
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: LOT 17-Botosei STERILI protectie citostatica papuci (suprabotine)
Internal identifier: 17
Main classification (cpv): 33141000 Disposable non-chemical medical consumables and haematological consumables
Lot: LOT-0018
Title: LOT 18-Capacel multifunctional steril compatibil cu seringa incapsulata
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 33194100 Devices and instruments for infusion
Lot: LOT-0019
Title: LOT 19-Capelina de U.F. protectie citostatica
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: LOT 20-Echipament individual de protectie citostatica format din halat, acoperitori si bonete
Internal identifier: 20
Main classification (cpv): 35113200 Nuclear, biological, chemical and radiological protection equipment
Lot: LOT-0021
Title: LOT 21-Comprese sterile 10/8 cm
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 33141119 Compresses
Lot: LOT-0022
Title: LOT 22-Conector Luer Lock Female de tip sistem inchis pentru adaptare la flacon fara volum rezidual
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: LOT 23-Conector Luer Lock Female de tip sistem inchis pentru adaptare la seringa fara volum rezidual
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: LOT 24-Conector Luer Lock Male de tip sistem inchis pentru adaptare la ac fara volum rezidual
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: LOT 25-Covoras steril pentru preparare citotoxice
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: LOT 26-Etichete Dymo 11352, culoare alba
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 30192800 Self-adhesive labels
Lot: LOT-0027
Title: LOT 27-Etichete Dymo 11352, culoare alba
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: LOT 28-Halat protectie chimioterapie – categoria III
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: LOT 29-Manusi din nitril nepudrate, fără latex, rezistente la permeația agenților citotoxici
Internal identifier: 29
Main classification (cpv): 18424300 Disposable gloves
Lot: LOT-0030
Title: LOT 30-Manusi nitril lungi chimioterapie, sterile, categoria III M
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: LOT 31-Masti FFP3 D
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: LOT 32-MINI-SPIKE V CHEMO rosu
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: LOT 33-MINI-SPIKE FILTER albastru
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: LOT 34-Ochelari de protectie impotriva substantelor citostatice
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: LOT 35-Perfuzor de tip UV pentru protectie chimioterapie
Internal identifier: 35
Main classification (cpv): 33194120 Infusion supplies
Lot: LOT-0036
Title: LOT 36-Pungi mici de UF pentru transport preparate chimioterapie
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: LOT 37-Pungi de tip Pharmahelp/echivalent pentru reziduuri 300 ml
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: LOT 38-Pungi medii de UF pentru transport chimioterapie
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: LOT 39-Pungi mari de UF pentru transport preparate chimioterapie
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: LOT 40-Seringa 1 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 40
Main classification (cpv): 33141310 Syringes
Lot: LOT-0041
Title: LOT 41-Seringa 3 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: LOT 42-Seringa 5 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: LOT 43-Seringa 10 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: LOT 44-Seringa 20 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: LOT 45-Seringa 35 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: LOT 46-Seringa 50/60 ml de tip sistem incapsulat
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: LOT 47-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 1 ml fara ac
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: LOT 48-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 2 ml fara ac
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: LOT 49-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 3 ml fara ac
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: LOT 50-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 5 ml fara ac
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: LOT 51-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 10 ml fara ac
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: LOT 52-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 20 ml fara ac
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: LOT 53-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 30 ml fara ac
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: LOT 54-Seringa Tip Luer Lock-Omnifix/echivalent 50 ml fara ac
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: LOT 55-Seringi tip Codan/echivalent 50/60 ml fara ac
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: LOT 56-Tampoane cu alcool izopropilic 70%
Internal identifier: 56
Main classification (cpv): 33141116 Dressing packs
Lot: LOT-0057
Title: LOT 57-Tub cu silicon curatare cabluri din interiorul echipamentului PharmaHelp/echivalent
Internal identifier: 57
Main classification (cpv): 09221100 Petroleum jelly