639105-2026 - Competition
Sweden – Sludge transport services – Fårö slamtömning
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Fårö slamtömning
Description: Region Gotlands tekniska nämnd upphandlar slamtömning av enskilda avlopp på Fårö. Fårö är en ö nordost om Gotland. Distriktets enskilda avloppsanläggningar uppgår till omkring 1 260 st brunnar och tankar. Uppdraget omfattar ungefär 4 000 kbm slam/år och är en uppskattning av behovet, ingen fast volym kan garanteras under perioden.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90513700 Sludge transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126010:Lot:1
Additional classification (cpv): 90513600 Sludge removal services
639105-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transport av slam – Fårö slamtömning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFårö slamtömning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90513600 Avlägsnande av slam