2. Procedure
Procedure
Title: Asianhallintaratkaisu SaaS-palveluna
Description: Hankinnan kohteena on Rovaniemen kaupungin asianhallintaratkaisun, asianhallinnan, sähköisen asioinnin ja sähköisen arkiston kattavan asianhallintajärjestelmäkokonaisuuden, hankinta SaaS-palveluna tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määritellyn mukaisesti. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteissä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus", 2 "Vaatimusmäärittelyluettelo", 2.1 "Pisteytettävät vaatimukset", 2.2 "Optiot", 3 “Tietoturva- ja salassapitosopimus”, 3.1 “Tietoturvallisuusvaatimukset”, 5 “Toimitusprojektisopimus”, 6 “Tuki- ja ylläpitopalvelut ja palvelutasot”, 8 “Projektisuunnitelma” ja 9 "Asiantuntijat". SOPIMUSKAUSI Sopimus on voimassa määräaikaisena toimitusprojektin keston ajan eli siihen asti, kun hyväksymistestaus on onnistuneesti suoritettu ja Tilaaja on hyväksynyt toimitusprojektin kokonaisuudessaan. Sen jälkeen sopimus on voimassa toistaiseksi. Ks. myös tarjouspyynnön liite A "Pääsopimus" luku 4. HANKINNAN LAAJUUS Hankinnan laajuus on kuvattu tarjouspyynnössä ja sen liitteillä, erityisesti liitteillä: 1 "Hankinnan kohteen kuvaus", 7 "Hinnat" ja A "Pääsopimus".
Internal identifier: ROIDno-2024-1664
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 48311100 Document management system, 72210000 Programming services of packaged software products, 72250000 System and support services, 72260000 Software-related services, 72512000 Document management services
5. Lot
Lot: LOT-0000