639397-2026 - Competition
Bulgaria – Water-treatment work – „Инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на пречиствателна станция за отпадни води (ПСОВ), канализационна и водопроводна мрежи на с. Николово, област Русе, община Русе – първи етап”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Инженеринг (проектиране, строителство и авторски надзор) за изграждане на пречиствателна станция за отпадни води (ПСОВ), канализационна и водопроводна мрежи на с. Николово, област Русе, община Русе – първи етап”
Description: Настоящата обществена поръчка е с предмет Инженеринг – проектиране, строителство и осъществяване на авторски надзор по време на изпълнението на строежа. В рамките на процедурата ще бъде избран изпълнител за изпълнение на инженеринг - проектиране, СМР и авторски надзор за изграждане на Пречиствателна станция за отпадъчни води (ПСОВ) и канализационна и водопроводна мрежа на село Николово, Област Русе, Община Русе. Обществената поръчка в частта на инвестиционния проект следва да обхваща целия обект и да бъде разделен на два етапа, така че да се позволява етапно строителство. Първи етап: Изграждане на пречиствателна станция за отпадни води, изграждане на главен канализационен клон 1 по ул. „Липник“ и ул.“Плиска“, с. Николово, с дължина около 4 355 л.м. и подмяна на съществуващ водопровод ф 150 мм АЦ с ПЕВП Ф160 мм, с дължина около 4 000 л.м. Втори етап: изграждане на канализационна и водопроводна мрежа на останалата част от населено място в границите на урбанизираната територия (без главен клон 1) с дължина около 32 097 л.м. Обществената поръчка в частта на строителството обхваща само първи етап: Изграждане на пречиствателна станция за отпадни води и изграждане на главен канализационен клон 1 по ул. „Липник“ и ул.“Плиска“, с. Николово, с дължина около 4 355 л.м. и подмяна на съществуващ водопровод ф 150 мм АЦ с ПЕВП Ф160 мм, с дължина около 4 000 л.м. Общият срок за изпълнение на поръчката е до 900 календарни дни), разделен както следва: Срокът за изготвяне на техническия проект e до 100 календарни дни считано от датата на получаване на Възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя за започване на дейността по проектиране. Срокът за изпълнение на СМР e до 800 календарни дни от подписване на Протокола за откриване на строителната площадка и определяне на строителната линия и ниво на строежа – по образец, съгласно Наредба № 3/31.07.2013 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството и приключва със съставянето на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа (Приложение № 15 към чл. 7, ал. 3, т. 15 от Наредба № 3 от 31 юли 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството). Срокът за упражняване на авторски надзор е от откриването на строителната площадка, удостоверено със съставяне на Протокол за откриване на строителната площадка и за определяне на строителна линия и ниво, до подписването на Констативния акт за установяване годността за приемане на строежа. Уточнения: В срока за изпълнение на договора не се включва времето на преглед на предадения инвестиционен проект, времето за съгласуване с компетентните органи/лица и експлоатационните дружества на изготвения инвестиционен проект, както и необходимият срок за извършването на оценка на съответствието по чл. 142, ал. 6, т. 2 от ЗУТ, както и всички други съгласувателни срокове и такива за издаване на съответните разрешителни; Срока за изпълнение на дейност 2 може да бъде спиран при наличие на законодателно предвидените предпоставки и при спазване на установения за това ред;
Internal identifier: 595793
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45232430 Water-treatment work
5. Lot
Lot: LOT-0001