639494-2026 - Competition
Greece – Planting and maintenance services of green areas – ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΒΡΙΔΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ
Contract notice – light regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΒΡΙΔΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ
DescriptionΜε τη μελέτη αυτή προβλέπονται όλες οι απαραίτητες εργασίες που πρέπει να εκτελούνται για να καλύψουν την ανάγκη της ορθής και αποτελεσματικής συντήρησης του υβριδικού συστήματος χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στο κυρίως αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, αλλά και του θερμόφιλου χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στα πέταλα του αγωνιστικού χώρου, με σκοπό να εξασφαλίσουν την αποκατάσταση και διατήρηση της υγείας, της πυκνότητας και της αντοχής του στη χρήση.
Internal identifier89/2026--ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΒΡΙΔΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ
Type of procedureOpen
Main features of the procedureΑνοικτός Διεθνής Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός α) Η Επιτροπή Διαγωνισμού εξετάζει αρχικά την προσκόμιση της εγγύησης συμμετοχής, σύμφωνα με την παράγραφο 1 του άρθρου 72 β) Μετά την έκδοση της ανωτέρω απόφασης η Επιτροπή Διαγωνισμού προβαίνει αρχικά στον έλεγχο των δικαιολογητικών συμμετοχής και εν συνεχεία στην αξιολόγηση των τεχνικών προσφορών των προσφερόντων των οποίων τα δικαιολογητικά συμμετοχής έκρινε πλήρη. γ) Στη συνέχεια η Επιτροπή Διαγωνισμού προβαίνει στην αξιολόγηση των οικονομικών προσφορών των προσφερόντων, των οποίων τα δικαιολογητικά συμμετοχής και η τεχνική προσφορά κρίθηκαν αποδεκτά, συντάσσει πρακτικό στο οποίο καταχωρίζονται οι οικονομικές προσφορές κατά σειρά μειοδοσίας και εισηγείται αιτιολογημένα την αποδοχή ή απόρριψή τους, την κατάταξη των προσφορών και την ανάδειξη του προσωρινού αναδόχου. Στη συνέχεια, εφόσον το αποφαινόμενο όργανο της αναθέτουσας αρχής εγκρίνει τα ανωτέρω πρακτικά εκδίδεται απόφαση για τα αποτελέσματα όλων των ανωτέρω σταδίων («Δικαιολογητικά Συμμετοχής», «Τεχνική Προσφορά» και «Οικονομική Προσφορά») και η αναθέτουσα αρχή προσκαλεί εγγράφως, μέσω της λειτουργικότητας της «Επικοινωνίας» του ηλεκτρονικού διαγωνισμού στο ΕΣΗΔΗΣ, τον πρώτο σε κατάταξη μειοδότη στον οποίον πρόκειται να γίνει η κατακύρωση («προσωρινός ανάδοχος») να υποβάλει τα δικαιολογητικά κατακύρωσης, σύμφωνα με όσα ορίζονται στο άρθρο 103
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 77312100 Weed-killing services, 77312000 Weed-clearance services, 77320000 Sports fields maintenance services
5. Lot
LotLOT-0001
DescriptionΑφορά όλες οι απαραίτητες εργασίες που πρέπει να εκτελούνται για να καλύψουν την ανάγκη της ορθής και αποτελεσματικής συντήρησης του υβριδικού συστήματος χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στο κυρίως αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, αλλά και του θερμόφιλου χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στα πέταλα του αγωνιστικού χώρου, με σκοπό να εξασφαλίσουν την αποκατάσταση και διατήρηση της υγείας, της πυκνότητας και της αντοχής του στη χρήση. Ο Δήμος δεν διαθέτει τον απαιτούμενο μηχανολογικό εξοπλισμό και την εμπειρία, για να καλύψει τις εξειδικευμένες εργασίες συντήρησης που απαιτούνται, δεδομένου της φύσης του χλοοτάπητα και της χρήσης του για ποδοσφαιρικούς αγώνες, προπονήσεις κ.λ.π
LotLOT-0002
TitleΠΡΟΑΙΡΕΣΗ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΥΒΡΙΔΙΚΟΥ ΧΛΟΟΤΑΠΗΤΑ ΣΤΟ ΔΑΚ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ
DescriptionΑφορά όλες οι απαραίτητες εργασίες που πρέπει να εκτελούνται για να καλύψουν την ανάγκη της ορθής και αποτελεσματικής συντήρησης του υβριδικού συστήματος χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στο κυρίως αγωνιστικό χώρο του γηπέδου, αλλά και του θερμόφιλου χλοοτάπητα που έχει εγκατασταθεί στα πέταλα του αγωνιστικού χώρου, με σκοπό να εξασφαλίσουν την αποκατάσταση και διατήρηση της υγείας, της πυκνότητας και της αντοχής του στη χρήση. Ο Δήμος δεν διαθέτει τον απαιτούμενο μηχανολογικό εξοπλισμό και την εμπειρία, για να καλύψει τις εξειδικευμένες εργασίες συντήρησης που απαιτούνται, δεδομένου της φύσης του χλοοτάπητα και της χρήσης του για ποδοσφαιρικούς αγώνες, προπονήσεις κ.λ.π ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ Ως δικαίωμα προαίρεσης νοείται η δυνατότητα της Αναθέτουσας Αρχής (Δήμος Βάρης Βούλας Βουλιαγμένης) να επεκτείνει το αντικείμενο της παρούσας σύμβασης, τους όρους αυτής και τη διάρκειά της, υπό τις προϋποθέσεις που ορίζονται στην παρούσα. Η ενεργοποίηση του δικαιώματος προαίρεσης αποτελεί αποκλειστική επιλογή του Δήμου και πραγματοποιείται με έγγραφη δήλωσή του προς τον ανάδοχο, πριν τη λήξη της αρχικής διάρκειας της σύμβασης. Σε περίπτωση μη άσκησης του δικαιώματος προαίρεσης από τον Δήμο, ο ανάδοχος δεν υπέχει καμία συμβατική υποχρέωση για την εκτέλεση των εργασιών που εμπίπτουν στο δικαίωμα αυτό και η μη ενεργοποίησή του δεν συνεπάγεται καμία αξίωση αποζημίωσης ή άλλης απαίτησης από τον ανάδοχο.
Internal identifierΠΡΟΑΙΡΕΣΗ