639609-2026 - Competition
Romania – Hire of trucks with driver – Servicii de închiriere camioane cu șofer și echipamente de terasament cu operator pentru încărcare și transport zăpadă, în vederea transportului zăpezii în/din perimetrul aeroportului, la cele 2 puncte de lucru: Aeroportul International Henri Coandă București Otopeni și Aeroportul International București Băneasa Aurel Vlaicu
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de închiriere camioane cu șofer și echipamente de terasament cu operator pentru încărcare și transport zăpadă, în vederea transportului zăpezii în/din perimetrul aeroportului, la cele 2 puncte de lucru: Aeroportul International Henri Coandă București Otopeni și Aeroportul International București Băneasa Aurel Vlaicu
Description: Servicii de închiriere camioane cu șofer și echipamente de terasament cu operator pentru încărcare și transport zăpadă, în vederea transportului zăpezii în/din perimetrul aeroportului, la cele 2 puncte de lucru: Aeroportul International Henri Coandă București Otopeni și Aeroportul International București Băneasa Aurel Vlaicu, astfel încât să poată fi asigurate condițiilor optime de desfășurare a traficului aerian în perioada sezonului rece Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu cel putin 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu cel putin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor/solicitarilor de participare, in conformitate cu art 173 din Legea 99/2016 cu modificarile ulterioare.
Internal identifier: 26490194_2026_PAAPD1637751
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 60181000 Hire of trucks with driver
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de închiriere camioane cu șofer și echipamente de terasament cu operator pentru încărcare și transport zăpadă, în vederea transportului zăpezii în/din perimetrul aeroportului, la cele 2 puncte de lucru: Aeroportul International Henri Coandă București Otopeni și Aeroportul International București Băneasa Aurel Vlaicu, astfel încât să poată fi asigurate condițiilor optime de desfășurare a traficului aerian în perioada sezonului rece. Clarificarile sau informatiile suplimentare în legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise cu cel putin 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis cu cel putin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor/solicitarilor de participare, in conformitate cu art 173 din Legea 99/2016 cu modificarile ulterioare. II.1.5) Valoarea estimate a achizitiei : - Valoarea maxima estimata a acordului cadru este de 5.960.600,00 lei, exclusiv TVA - Valoarea maxima estimată a contractului subsecvent este de 2.291.000,00 lei, exclusiv TVA
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45520000 Hire of earthmoving equipment with operator