2. Procedure
Procedure
Title: Zakup i sukcesywna dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2026/2027 r.
Description: Zamawiający informuje, że przy dostawie soli drogowej będącej przedmiotem zamówienia 4900 ton to wielkość maksymalna, która może być odebrana w trakcje realizacji zamówienia. Natomiast gwarantowana minimalna ilość soli, która może zostać odebrana wynosi 2000 ton. Przedmiot zamówienia został określony szczegółowo w załączniku nr 6 do SWZ ,,Opis przedmiotu zamówienia”
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34927100 Road salt
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: „Zakup i sukcesywna dostawa soli kamiennej soli drogowej do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2026/2027 r.” 1. Wymagania techniczne: a) Sól drogowa luzem z antyzbrylaczem, b) Postać produktu - krystaliczny, sypki oraz zgodny z Rozporządzeniem Ministra Środowiska, w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach z dn. 27 października 2005r (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz.1960) c) Dostarczana sól powinna: posiadać naturalne dodatki chlorków potasu, magnezu i wapnia oraz wysoką skuteczność rozpuszczania pokrywy śnieżnolodowej; d) Posiadać następujący skład chemiczny: zawartość chlorku sodu NaCl - co najmniej 90%, SO4 -2 - 3,0% maksymalnie, zawartość substancji nierozpuszczalnych w wodzie - 8,0% maksymalnie, zawartość wody - 3,0% maksymalnie, zawartość żelazocyjanku potasowego (dodawanego w celu zapobiegania zbrylaniu soli) –20,0 ÷ 40,0 mg/kg, granulacja: ziarna powyżej 6 mm – 5% maksymalnie, ziarna poniżej 1 mm - 50% maksymalnie. e) Pozostałe wymagania dla soli zawarte są w PN-86/C-84081/02. f) Odpowiadać podstawowym warunkom higienicznym; g) Posiadać aktualny na 2026 rok atest PZH potwierdzający, że produkt odpowiada wymaganiom higienicznym z przeznaczeniem do zwalczania gołoledzi.; h) Posiadać aktualną na 2026 rok opinię Instytutu Badawczego Dróg i Mostów potwierdzającą, że oferowana sól może być stosowana do posypywania nawierzchni drogowych w zimowym utrzymaniu dróg; 2. Dostawy zostaną zrealizowane transportem i na koszt Wykonawcy do magazynu w siedzibie RPZiUK Sp. z o.o. w Kielcach przy ul. Sandomierskiej 249 czynnego cała dobę. 3. Dostawy będą odbywać się sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego, od dnia zawarcia umowy do dnia 30.04.2027 roku. 4. O ilości i terminie dostaw Wykonawca zostanie zawiadomiony telefonicznie, e-mailem lub faxem. 5. Każda dostawa musi zostać dostarczona w ciągu 24 godzin od chwili zamówienia we wszystkie dni tygodnia. 6. Wykonawca jest zobowiązany do stosowania jedynie takich środków transportu, które nie wpłyną niekorzystnie na jakość przewożonego materiału, a w szczególności na jego zawilgocenie. Samochód musi być kryty, zaplombowany, samowyładowczy. 7. Wykonawca powinien dostosować się do obowiązujących ograniczeń odnośnie obciążeń osi pojazdów podczas transportu materiału po drogach publicznych. 8. Ilość i wydajność środków transportu winna gwarantować wymaganą jakość materiału oraz terminowość wykonania dostaw. 9. Do każdej partii dostawy Wykonawca dołączy dokument WZ wystawiony przez Wykonawcę. 10. Zamawiający ma prawo przed odbiorem dostawy zażądać ważenia kontrolnego na wadze wskazanej przez Zamawiającego w obecności przedstawiciela Wykonawcy (kierowca). 11. Wykonawca umożliwi Zamawiającemu sprawdzenie soli drogowej w dniu odbioru. Sprawdzenie będzie polegało na upewnieniu się, że sól jest wolna od wad, a w szczególności, że jest zgodna pod względem ilościowym i jakościowym z zamówieniem. 12. Wykonawca jest zobowiązany do własnej stałej kontroli jakości dostarczanego materiału. 13. Wykonawca jest zobowiązany wystawiać do każdej zamówionej partii materiału świadectwo potwierdzające zgodność dostarczonego materiału z warunkami OPZ przedstawionymi w punkcie 1. W świadectwie, o którym mowa wyżej powinny być zawarte wyniki następujących badań: - oznaczenie zawartości chlorku sodu; - oznaczenie zawartości antyzbrylacza; - analiza granulometryczna. Na życzenie Zamawiającego i przy każdej zmianie technologicznej Wykonawca ma obowiązek dostarczyć świadectwo zawierające wszystkie parametry zawarte w pkt. 1. Niedostarczenie świadectwa jakości soli dla każdej partii soli spowoduje naliczenie kary pieniężnej, o której mowa w § 6 ust. 1 pkt. c umowy. 14. Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu Atestu Higienicznego - Państwowego Zakładu Higieny oraz Opinii Technicznej - Instytutu Badawczego Dróg i Mostów wraz z wynikami badań laboratoryjnych dla dostarczanej soli drogowej, potwierdzających parametry wskazane powyżej. 15. Dokumenty te należy również przedstawić w przypadku każdej zmiany źródła pochodzenia soli drogowej. 16. Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobierania w obecności przedstawiciela Wykonawcy (kierowca) próbki dostarczonej soli drogowej celem stwierdzenia poprzez badania zgodności w niezależnym laboratorium jej parametrów z wymogami określonymi w SWZ. 17. W przypadku, gdy badana partia nie będzie spełniać wymogów określonych w SIWZ zostanie pozostawiona do dyspozycji Wykonawcy, Zamawiający odmówi zapłaty za dostarczoną partię, a Wykonawca usunie materiał z placu Zamawiającego na własny koszt. 18. Koszty badań pokrywa Wykonawca, jeżeli dostarczony materiał nie spełnia wymagań niniejszej Specyfikacji, a gdy materiał spełnia wymagania koszty badań pokrywa Zamawiający.
Options:
Description of the options: Brak