2. Procedure
Procedure
Title: Tervezési szolgáltatás, Szekszárdi Járásbíróság
Description: Tervezői szolgáltatás a Szekszárdi Járásbíróság teljeskörű felújításához.
Internal identifier: EKR001839612026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71220000 Architectural design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Tervezési tevékenység a Szekszárdi Járásbíróság teljeskörű felújítása érdekében, a Szekszárd, Béla király tér. 4. sz. (hrsz.: 1792) alatti ingatlanon. A jelenlegi járásbírósági épület a bírósági tevékenység mai kornak megfelelő elvárásait (megnövekedett ügyérkezések, létszám növekedés stb.) egyre nehezebben tudja kielégíteni, ezért került sor a munkakörülmények javítása érdekében megoldások keresésére. A Beruházó / Építtető szándéka a Szekszárdi Járásbíróság áthelyezése a jelenlegi épületből a Szekszárd, Béla király tér 4. szám alatti volt Büntetés-végrehajtási Intézet épületébe, a mai kornak megfelelő funkcionális és technológiai feltételek megteremtésével. A tárgyi beruházás megvalósulásával a Szekszárdi Törvényszék és a Szekszárdi Járásbíróság is a Szekszárd, Béla király tér mellett működne és üzemelne, mely a belső bírósági ügymeneteket is egyszerűsíti. Előzőek alapján a jelen beszerzés az érintett épület teljeskörű felújítási munkáinak és szükség szerinti átalakítási munkáinak megvalósítására irányul. Jelenleg a 4279 m2 térszín feletti beépítésen belül 3363 m2 a hasznos alapterületű épület, 156 m2 a hasznosítatlan belső tér és 760 m2 alapterületű a belső udvar. A tervezési feladat során, a helyiségkimutatásban összeállított alapterületi igény alapján, az ingatlan felújítása által a térszín feletti beépítés nem lesz több mint a jelenlegi. Cél, hogy az épület megjelenésével kellőképpen fejezze ki a bírósági épület, mint igazságszolgáltatási intézmény komolyságát, méltóságát, tekintélyét. Beépítési adatok: a) övezeti besorolás: „Vt-V” – Településközpont, vegyes zóna – védett b) telek területe: 1690 m2 (1792 hrsz.) c) térszint alatti beépítés: 602 m2 d) térszint feletti beépítés: 4279 m2 (udvar+alagsor+fszt.+1.em.+2.em.+tetőtér) Feladat műszaki tartalma: - meglévő épület állapotfelmérés tervei, - koncepció tervek (3 db), a kiválasztott változatra - vázlatterv, - építési engedélyezési tervdokumentáció, a hozzá kapcsolódó bontási tervdokumentáció, Megrendelő meghatalmazásával a hatósági engedélyezési eljárás lebonyolítása, ÉTDR-be való feltöltéssel, és - kiviteli tervdokumentáció elkészítése. Mennyiség: A tárgyi teljeskörű tervezési szolgáltatás része az épület építési-, belsőépítészeti-, biztonságtechnikai tervezése, 63 fő elhelyezésére, ügyfélszolgálati- és kizárólagos dolgozói funkciókat is kielégítő helyiségekkel, valamint 10 db előadó (tárgyaló) teremmel. A részletes feladatokat a Tervezési program, a műszaki leírás és a szerződés tartalmazza. A tervezéssel érintett épület védett épület (műemléki környezet; régészeti lelőhely).
Internal identifier: EKR001839612026/1