639826-2026 - Competition
Romania – Medical gases – ACORD CADRU FURNIZARE OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT) SI COMPRIMAT
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ACORD CADRU FURNIZARE OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT) SI COMPRIMAT
Description: ACORDULUI CADRU FURNIZARE OXIGEN MEDICINAL LICHEFIAT SI COMPRIMAT conform caietului de sarcini, astfel: LOT 1 - OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT) LOT 2 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 5 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 1,0 mc) LOT 3 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 10 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 2,0 mc) LOT 4 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 50 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 10,0 mc) NOTA ! Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari. In conformitate cu prevederile art.160 coroborat cu art. 161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi in a 11- a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor . Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 18 zile.
Internal identifier: 4206845_2026_PAAPD1638545
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24111500 Medical gases
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: LOT 1 - OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT)
Description: conform caiet sarcini LOT 1 - OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT) compus din; a) OXIGEN MEDICINAL LICHID (LICHEFIAT) - cantitate minima 900000 mc - cantitate maxima 1000000 mc b) Chirie instalatii de stocare , evaporare si distributie pentru 2 instalatii - cantitate minima 12 luni - cantitate maxima 24 luni
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 79900000 Miscellaneous business and business-related services
Lot: LOT-0002
Title: LOT 2 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 5 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 1,0 mc)
Description: conform caietului de sarcini LOT 2 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 5 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 1,0 mc) - cantitate minima 3000 buc - cantitate maxima 3600 buc
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: LOT 3 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 10 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 2,0 mc)
Description: conform caietului de sarcini LOT 3 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 10 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 2,0 mc) - cantitate minima 1500 buc - cantitate maxima 2100 buc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOT 4 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 50 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 10,0 mc)
Description: conform caietului de sarcini LOT 4 - OXIGEN MEDICINAL COMPRIMAT (butelie, volum nominal 50 L la o presiune de 200 bar, incarcata cu minim 10,0 mc) - cantitate minima 1000 buc - cantitate maxima 1600 buc
Internal identifier: 4