639903-2026 - Competition
Sweden – Refurbishment of run-down buildings – Humlegården träffpunkt och verksamhetsanpassning
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Humlegården träffpunkt och verksamhetsanpassning
Description: Upphandlingen avser totalentreprenad i samverkan för ombyggnation och teknisk upprustning av Humlegården till en multifunktionell träffpunkt med flera kommunala verksamheter. Projektet omfattar anpassning av lokaler samt uppgradering av tekniska system inklusive IT, elarbeten, tele, VVS och bygg. Målet är att skapa ändamålsenliga, tillgängliga och hållbara lokaler som bidrar till en levande mötesplats för invånarna.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45262690 Refurbishment of run-down buildings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:136236:Lot:1
Additional classification (cpv): 45262700 Building alteration work