640124-2026 - Competition
Bulgaria – Miscellaneous special-purpose machinery – Доставка на научноизследователска и лабораторна апаратура по 7 обособени позиции
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Доставка на научноизследователска и лабораторна апаратура по 7 обособени позиции
Description: Настоящата обществена поръчка е разделена в седем обособени позиции, както следва: Обособена позиция 1: „Доставка на оборудване за смесване, формоване, характеризиране и термична обработка на образци“; Обособена позиция 2: „Доставка на оборудване за нанасяне на керамични слоеве“; Обособена позиция 3: „Доставка на лабораторно и механично оборудване“; Обособена позиция 4: „Доставка на лабораторна камина“; Обособена позиция 5: „Доставка на апаратура за електрохимични изпитвания и измервания“; Обособена позиция 6: „Доставка на лабораторен електролизьор“; Обособена позиция 7: „Доставка на шкаф за общо предназначение за химикали“. ​​​​​​​Възложителят уточнява, че участниците не подават оферти за Обособена позиция № 7, която обособена позиция ще бъде възложена самостоятелно по реда, валиден за индивидуалната й прогнозна стойност на основание чл. 21, ал. 6 от ЗОП. Обхват на обществената поръчка по Обособени позиции № 1, № 2, № 3, № 4, № 5 и № 6: 1. В обхвата на поръчката по ОП № 1 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 бр. тумблерен миксер, 1 бр. валякова мелница/ролкова поставка за реакторни съдове, 1 бр. високоенергийна планетарна топкова мелница, 1 бр. тривалцова мелница, 1 бр. лабораторна сушилня и 1 бр. реометър. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. 2. В обхвата на поръчката по ОП № 2 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 бр. малка система за леене на керамични фолиа и 1 бр. лабораторна ръчна ситопечатна машина. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. 3. В обхвата на обществената поръчка по ОП № 3 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 бр. ултразвукова вана, 1 бр. дестилатор, 1 бр. настолен pH-метър, 1 бр. режещ плотер, 1 бр. каландриращо устройство, 1 бр. прахосмукачка за опасни вещества, 1 бр. аналитична везна, 1 бр. техническа везна, 1 бр. магнитна бъркалка с нагряване в комплект с държател и температурен сензор и 1 бр. лабораторен десикатор. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. 4. В обхвата на поръчката по ОП № 4 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 бр. лабораторна камина. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. 5. В обхвата на поръчката по ОП № 5 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 бр. станция за електрохимични измервания на високотемпературни горивни клетки тип „копче“, 1 бр. потенциостат/галваностат/амперметър с нулево съпротивление, 1 бр. преносим потенциостат/галваностат с вграден импедансен анализатор (честотен анализатор) и 1 бр. тестваща система за горивна клетка/електролизьор. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. 6. В обхвата на поръчката по ОП № 6 са включени дейности по доставка, монтаж, инсталация и въвеждане в експлоатация на 1 брой лабораторен електролизьор. Предвидено е провеждане на обучение за работа с оборудването, както и гаранционна поддръжка на доставеното оборудване. ​​​​​​ Минималните изисквания към необходимото за доставка оборудване по всяка една от обособените позиции са указани в Техническата спецификация – Приложение № 1 към документацията за участие в процедурата.
Internal identifier: 600522
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 42990000 Miscellaneous special-purpose machinery
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на оборудване за смесване, формоване, характеризиране и термична обработка на образци
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 1 „Доставка на оборудване за смесване, формоване, характеризиране и термична обработка на образци” са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 бр. тумблерен миксер, 1 бр. валякова мелница/ролкова поставка за реакторни съдове, 1 бр. високоенергийна планетарна топкова мелница, 1 бр. тривалцова мелница, 1 бр. лабораторна сушилня, 1 бр. реометър. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 1, са указани в таблиците, съдържащи се в т.1. „Минимални изисквания към Обособена позиция 1: „Доставка на оборудване за смесване, формоване и термична обработка на образци“ от Техническата спецификация. ​​​​​​​
Internal identifier: 600551
Lot: LOT-0002
Title: Доставка на оборудване за нанасяне на керамични слоеве
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 2: „Доставка на оборудване за нанасяне на керамични слоеве“ са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 бр. малка система за леене на керамични фолиа и 1 бр. лабораторна ръчна ситопечатна машина. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 2, са указани в таблиците, съдържащи се в т.2. „Минимални изисквания към Обособена позиция 2: „Доставка на оборудване за нанасяне на керамични слоеве“ от Техническата спецификация. ​​​​​
Internal identifier: 600695
Lot: LOT-0003
Title: Доставка на лабораторно и механично оборудване
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 3: „Доставка на лабораторно и механично оборудване“ са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 бр. ултразвукова вана, 1 бр. дестилатор, 1 бр. настолен pH-метър, 1 бр. режещ плотер, 1 бр. каландриращо устройство, 1 бр. прахосмукачка за опасни вещества, 1 бр. аналитична везна, 1 бр. техническа везна, 1 бр. магнитна бъркалка с нагряване в комплект с държател и температурен сензор, 1 бр. лабораторен десикатор. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 3, са указани в таблиците, съдържащи се в т.3. „Минимални изисквания към Обособена позиция 3: „Доставка на лабораторно и механично оборудване“ от Техническата спецификация.
Internal identifier: 601010
Main classification (cpv): 42900000 Miscellaneous general and special-purpose machinery
Lot: LOT-0004
Title: Доставка на лабораторна камина
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 4: „Доставка на лабораторна камина“ са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 бр. лабораторна камина. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 4, са указани в таблицата, съдържаща се в т.4. „Минимални изисквания към Обособена позиция 4: „Доставка на лабораторна камина“ от Техническата спецификация. ​​​​​​​
Internal identifier: 601013
Lot: LOT-0005
Title: Доставка на апаратура за електрохимични изпитвания и измервания
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 5: „Доставка на апаратура за електрохимични изпитвания и измервания“ са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 бр. станция за електрохимични измервания на високотемпературни горивни клетки тип „копче“, 1 бр. потенциостат/галваностат/амперметър с нулево съпротивление, 1 бр. преносим потенциостат/галваностат с вграден импедансен анализатор (честотен анализатор), 1 бр. тестваща система за горивна клетка/електролизьор. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 5, са указани в таблиците, съдържащи се в т.5 „Минимални изисквания към Обособена позиция 5: „Доставка на апаратура за електрохимични изпитвания и измервания“ от Техническата спецификация. ​​​​​​​
Internal identifier: 601014
Lot: LOT-0006
Title: Доставка на лабораторен електролизьор
Description: В обхвата на обществената поръчка по Обособена позиция 6: „Доставка на лабораторен електролизьор“ са включени дейности по: 1. Доставка, монтаж, инсталация, въвеждане в експлоатация на 1 брой лабораторен електролизьор. 2. Обучение за работа с оборудването. Предвидено е провеждане на едно обучение за работа с оборудването непосредствено след извършване на инсталация и пускане в експлоатация на оборудването, с продължителност от 1 /един/ ден. Обучението се извършва на място при Възложителя. 3. Гаранционна поддръжка на доставеното оборудване, вкл. всички негови компоненти и аксесоари. Минималните изисквания към оборудването, включено в обхвата на Обособена позиция 6, са указани в таблицата, съдържаща се в т.6. „Минимални изисквания към Обособена позиция 6: „Доставка на лабораторен електролизьор“ от Техническата спецификация. ​​​​​​​
Internal identifier: 601015