640190-2026 - Competition
Bulgaria – Food, beverages, tobacco and related products – „Доставка на хранителни продукти за нуждите на детски ясли, детска кухня, детски градини и заведения за социални услуги на територията на община Стара Загора по обособените позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на детски ясли, детска кухня, детски градини и заведения за социални услуги на територията на община Стара Загора по обособените позиции“
Description: „Доставка на хранителни продукти за нуждите на детски ясли, детска кухня, детски градини и заведения за социални услуги на територията на община Стара Загора по обособените позиции“ Обособена позиция № 1 Доставка на МЛЯКО, МАРГАРИН И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ Обособена позиция № 2 Доставка на ПИЛЕШКО МЕСО И ПИЛЕШКИ ПРОДУКТИ Обособена позиция №3 Доставка на ПЛОДОВИ И ЗЕЛЕНЧУКОВИ КОНСЕРВИ Обособена позиция №4 Доставка на био мляко Обособена позиция №5 Доставка на био пилешко месо Обособена позиция №6 Доставка на био плодови и зеленчукови консерви Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599822
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Доставка на МЛЯКО, МАРГАРИН И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ
Description: Обособена позиция № 1 Доставка на МЛЯКО, МАРГАРИН И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ Вид хранителни стоки Описание мярка количества Мляко краве кисело 2 % /0,400 кг. кофичка/ БДС 12:2010. Състояние - гладка, блестяща повърхност, хомогенна сметанообразна маса. Вкус и аромат - специфични, приятно млечнокисели, характерни за използвания вид мляко. Етикетът с фирмения знак и върху капачките на всяка опаковка, където са отразени датата на годност, партидата, температурата на съхранение. Сухо вещество - над 8,5 %, киселинност - Т- 100-110. Без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители. кг 111794 Мляко краве кисело 3,6 % /0,400 кг. кофичка/ БДС 12:2010. Състояние - гладка, блестяща повърхност, хомогенна сметанообразна маса. Вкус и аромат - специфични, приятно млечнокисели, характерни за използвания вид мляко. Етикетът с фирмения знак и върху капачките на всяка опаковка, където са отразени датата на годност, партидата, температурата на съхранение. Сухо вещество - над 8,5 %, киселинност - Т- 100-110. Без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители. кг 260389,008 Прясно пастьоризирано краве мляко 2 %, /опаковка 1 л./ по БДС Да отговаря на изискванията на приложение III, секция IX, глава I, точка III (3) на Регламент 853/2004. Произведено от сурово краве мляко, без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители.. Еднородна течност без утайка или точеща се консистенция. Цвят - бял със слабо кремав оттенък. Вкус и мирис – специфични, чист млечен вкус, слабо сладникав, без странични или неприятен привкус и мирис. л 18760 Прясно пастьоризирано краве мляко 3,6 %, /опаковка 1 л./ по БДС Да отговаря на изискванията на приложение III, секция IX, глава I, точка III (3) на Регламент 853/2004. Произведено от сурово краве мляко, без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители.. Еднородна течност без утайка или точеща се консистенция. Цвят - бял със слабо кремав оттенък. Вкус и мирис – специфични, чист млечен вкус, слабо сладникав, без странични или неприятен привкус и мирис. л 100878,42 Прясно пастьоризирано краве мляко 3 %, /опаковка 1 л./ по БДС Да отговаря на изискванията на приложение III, секция IX, глава I, точка III (3) на Регламент 853/2004. Произведено от сурово краве мляко, без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители.. Еднородна течност без утайка или точеща се консистенция. Цвят - бял със слабо кремав оттенък. Вкус и мирис – специфични, чист млечен вкус, слабо сладникав, без странични или неприятен привкус и мирис. л 4950 Мляко сухо Пълномаслено, с масленост не по-ниска от 26 %. ТД на производител. кг 420 Българско бяло саламурено сирене от краве мляко БДС 15:2010. Консистенция - умерено твърда, еластична. Разрезна повърхност и строеж - гладка, с порцеланов лом, без открояване на пластовете, без бактериални шупли, без трошливост. Цвят - бял със слабокремав оттенък. Вкус и мирис - специфични за зрял продукт, със задължително преминал технологичен срок на зреене, умерено солен, с изразена киселинност. Съдържание на готварска сол до 3,5%. Без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители. кг 51568,56 Кашкавал от краве мляко По БДС 14:2010, първо качество, пълномаслен, без растителни мазнини. Всяка опаковка е маркирана трайно и четливо на български език. Мирис, вкус и аромат– специфичен. Аромат- свойствен за зрял кашкавал, вкус – умерено солен, без страничен привкус и мирис. Срок на зреене – до 60 дни. Без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители. кг 12147 Извара - кашкавалена Извара БДС 889-80 или еквивалентна ТД на производителя, първо качество в пакети по 1 кг. Водно съдържание не повече от 78%, киселинност °Т не повече от 250. кг 3235 Масло краве - пакетирано /0.250 кг. пакетче/ Да е произведено от сурово мляко, което отговаря на изискванията на Приложение III, раздел IX, глава I, точка III на Регламент № 853/2004 и на Регламент № 1308/2013. кг 14458 Маргарин 60% мазнини (0.500 кг.) ТД на производител, 100% растителен продукт. Рафинирано растително масло, втвърдено соево масло, вода, сол, лимонена киселина, емулгатори, ароматизатор, консервант, оцветител, в кутии по 0.500 кг. Подходящ за топлина обработка. кг 1730 Заквасена сметана 20 % масленост. Произведена по технологична документация, съобразена с изискванията за здравословно хранене, посочени в Наредба № 2 от 2013 г. за здравословно хранене на децата на възраст от 0 до 3 години в детските заведения и детските кухни, Наредба № 6 от 2011 г. за здравословно хранене на децата на възраст от 3 до 7 години, НАРЕДБА № 2 от 20.01.2021 г. Произведена от сурово краве, което отговаря на изискванията на Приложение ІІІ, раздел ІХ, глава І, т. ІІІ (3) на Регламент (ЕО) № 853/2004. Да няма добавени изкуствени подсладители, оцветители, консерванти, ароматизанти и имитиращи продукти. Без добавени растителни мазнини. кг 32 Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599834
Main classification (cpv): 15500000 Dairy products
Lot: LOT-0002
Title: Доставка на ПИЛЕШКО МЕСО И ПИЛЕШКИ ПРОДУКТИ
Description: Обособена позиция № 2 Доставка на ПИЛЕШКО МЕСО И ПИЛЕШКИ ПРОДУКТИ Вид хранителни стоки Описание мярка количества Месо пиле - грил Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Натурално замразено. По ТД на производителя. кг- 5450 Месо пиле - бут По ТД на производителя. Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Натурално замразено. Отговаря на следните изисквания за анатомични граници и външен вид: - замразени при температура минус 18 градуса С; - от тазобедрената става до тарзалната става; - кожата е кремаво жълта, без разкъсвания, с нето тегло около 0,250 кг. за брой. Доставка на максимум 6 бр. в опаковка кг - 10273,8 Пилешко месо от бут без кожа, без кост, охладено Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Охладено. По ТД на производителя. кг - 23274,12 Пилешко месо от бут без кожа, с кост, охладено Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Охладено. По ТД на производителя. кг - 5312 Пиле охладено Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Птиците да са бройлери I-во качество, с минимално тегло не по-ниско от 1100 грама. Охладено. По ТД на производителя. кг - 2450 Пилешки дроб Да е добит от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Замразен. По ТД на производителя. кг - 2400 Пилешки воденички Да са добити от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Замразени. По ТД на производителя. кг - 500 Пуешко месо от бут без кожа, без кост, охладено Да е добито от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Охладено. По ТД на производителя. Външен вид - свеж, мирис - специфичен за прясно месо, без разкъсвания. Опаковка - в полиетиленови пликове по 1 кг. кг - 6270 Пилешка пържола от филе Да е добита от здрави птици в одобрени предприятия съгласно изискванията на приложение III на Регламент № 853/2004г. Да отговарят на изискванията на Регламент № 543/2008г. на Комисията от 16 юни 2008г., относно въвеждането на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. Охладено. По ТД на производителя. Външен вид - свеж, мирис - специфичен за прясно месо, без разкъсвания. Опаковка - в полиетиленови пликове по 1 кг. кг - 2265 Яйца редовни - клас "А" Да отговарят на изискванията на Наредба № 1 от 2008г. за изискванията за търговия на яйца, Регламент 589/2008г. на Комисията от 23 юни 2008г. за определяне на подробни правила за прилагане на Регламент № 1234/2007г. и на Приложение III , раздел Х на Регламент № 853/2004г. Яйцата да са клас "А". Да бъдат "пресни" със срок на годност не по - дълъг от 28 дни, считано от деня на снасянето. С тегло 53-63 гр. Маркирани съгласно Наредба № 1/09.01.2008г. Размер "М" бр - 725609,25 Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599859
Main classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products
Lot: LOT-0003
Title: Доставка на ПЛОДОВИ И ЗЕЛЕНЧУКОВИ КОНСЕРВИ
Description: Обособена позиция №3 Доставка на ПЛОДОВИ И ЗЕЛЕНЧУКОВИ КОНСЕРВИ Компот праскови 0,680 кг - 12837 бр. Компот сини сливи без костилки 0,680 кг -700 бр. Компот ягоди 0,680 кг - 5140 бр. Компот кайсии 0,680 кг - 6398 бр. Компот дюли 0,680 кг - 400 бр. Компот круши 0,680 кг - 400 бр. Сок, нектар 1.000 л ¬¬- 2303 бр. Нектар 0,500 л. -4655 бр. Конфитюр (ягоди, малини и горски плодове )-550 кг Конфитюр плод съдържание над 45% (ягоди, малини, горски плодове, череши, праскови, кайсии, вишни) -103491,4 кг Мармалад (асорти, ябълки и сливи ) ТД на производител- 28,5 кг Мармалад (асорти, ябълки, сливи, шипки) -530 кг Плодово пюре 0,190 кг.-800 бр Домати консерва 0,680 кг -81954,36 бр Грах консерва 0,680 кг с ниско съдържание на сол и мазнини-27425 бр Зелен фасул консерва 0,680 кг с ниско съдържание на сол и мазнини- 26196,68 бр Гювеч консерва 0,680 кг с ниско съдържание на сол и мазнини- 8224 бр Паприкаш консерва 0,680 кг - 11600 бр Доматено пюре 0,700 кг- 930 кг Лютеница (разфасовки 0,310 кг, 0.320 кг и 0.370 кг) - 10854,411 кг Кисели краставици 0,680 кг.- 5300 бр Кисело зеле 1,700 л. - 2932 бр Грах, замразен - 3598 кг Зелен фасул, замразен - 944 кг Печена капия 0,680 кг. - 2032 бр Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599863
Main classification (cpv): 15300000 Fruit, vegetables and related products
Lot: LOT-0004
Title: Доставка на био мляко
Description: Обособена позиция № 4 Доставка на био мляко ​​​​​​​ Прясно пастьоризирано БИО краве мляко 3,6 %, /опаковка 1 л./ по БДС Да отговаря на изискванията на приложение III, секция IX, глава I, точка III (3) на Регламент 853/2004. Произведено от сурово краве мляко, без растителни мазнини, оцветители, ароматизанти, имитиращи продукти съдържащи в състава си мляко, консерванти и сгъстители. Еднородна течност без утайка или точеща се консистенция. Цвят - бял със слабо кремав оттенък. Вкус и мирис – специфични, чист млечен вкус, слабо сладникав, без странични или неприятен привкус и мирис. Да бъде в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. - л - 30545,37
Internal identifier: 599864
Main classification (cpv): 15510000 Milk and cream
Lot: LOT-0005
Title: Доставка на био пилешко месо
Description: Обособена позиция № 5 Доставка на био пилешко месо БИО Месо пиле - бут Да бъде произведено в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. Кг. 5736,2 Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599867
Main classification (cpv): 15112000 Poultry
Lot: LOT-0006
Title: Доставка на био плодови и зеленчукови консерви
Description: Обособена позиция № 6 Доставка на био плодови и зеленчукови консерви БИО Нектар 0,500 л. 100 % био плодови и/или био зеленчукови нектари, в които съдържанието на моно- и дизахариди не превишава 20 % от общата маса на продукта. Бутилка от 500 мл. Да бъде в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане. -бр -245 БИО домати консерва 0,680 кг с ниско съдържание на сол и мазнини Първо качество. Съотношение не по-малко от 50 %, от един и същ сорт, сравнително еднакви по форма и степен на зрялост био домати, в буркан от 680 гр., херметически затворени и стерилизирани. Допуска се наличието на единични семки в заливката и напукани домати, в % не повече от 10 %. Да не съдържа консерванти, оцветители и подсладители. Да бъде в съответствие с Регламент (ЕС) 2018/848 на Европейския парламент и на Съвета от 30 май 2018 година относно биологичното производство и етикетирането на биологични продукти и за отмяна на Регламент (ЕО) № 834/2007 на Съвета и с актовете по неговото прилагане.- бр- 28235,3 Продуктите предмет на доставката на съответните обособени позиции, видът, изискванията към тях и към изпълнението, приблизително необходимо количество и др., се съдържат в Техническите спецификации. Забележка: ***Важно: Навсякъде в техническата спецификация, документацията и документите, където се съдържа посочване конкретен модел, източник или специфичен процес, който характеризира продуктите, предлагани от конкретен потенциален изпълнител, или търговска марка, патент, тип или конкретен произход или производство, което би довело до облагодетелстване или елиминиране на определени лица или някои продукти, да се чете и разбира с добавката «или еквивалентно» ​​​​​​​
Internal identifier: 599870