640211-2026 - Competition
Romania – Medical gases – Achizitie Gaze Medicale
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie Gaze Medicale
Description: Autoritatea Contractanta a organizat prezenta procedura de atribuire, cu scopul asigurarii continuitatii aprovizionarii de gaze medicale, pentru satisfacerea necesitatilor stringente ale unitatii sanitare, prin incheierea unui acord-cadru, care sa garanteze livrarea constanta a produselor solicitate in perioada urmatoare.
Internal identifier: 4026712_2026_PAAPD1637239
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24111500 Medical gases
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -OXIGEN MEDICAL LICHID (LICHEFIAT)
Description: Spitalul Judetean de Urgenta Tulcea intenționează să achiziționeze gaze medicale, pentru realizarea actelor medicale la standardele de calitate impuse de legislația în domeniul serviciilor medicale.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 24111900 Oxygen
Lot: LOT-0002
Title: -OXIGEN MEDICAL COMPRIMAT/ IN BUTELII
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: DIOXID DE CARBON
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 24112100 Carbon dioxide
Lot: LOT-0004
Title: ENTONOX (Protoxid de azot + oxigen)
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 24112300 Gaseous inorganic oxygen compounds
Lot: LOT-0005
Title: Protoxid de azot
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: AER MEDICAL (Aer comprimat medical / Aer sintetic medical)
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 24113000 Liquid and compressed air