640225-2026 - Competition
Bulgaria – Construction materials and associated items – „Доставка на материали за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети по обособени позиции“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка на материали за нуждите на Община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети по обособени позиции“
DescriptionПредметът на настоящата обществена поръчка е: „Доставка на материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна по обособени позиции ”, както следва: - Обособена позиция 1: „Доставка на строителни материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”; - Обособена позиция 2: „Доставка на ВиК материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”; - Обособена позиция 3: “Доставка на ел.материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”; Целта на настоящата процедура е сключване на Рамково споразумение, в което не са определени всички условия, за възлагане на договори за обществени поръчки за изпълнение на доставка на строителни материали, ВиК материали и ел. материали по обособени позиции.
Internal identifier607288
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 44100000 Construction materials and associated items
Additional classification (cpv): 44000000 Construction structures and materials; auxiliary products to construction (except electric apparatus), 44165000 Hoses, risers and sleeves, 31681410 Electrical materials
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Доставка на строителни материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на строителни материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна, с изисквания и описание съгласно Техническата спецификация за обособена позиция №1. Обхватът, основните параметри и условията, при които ще се изпълняват дейностите, включени в обществената поръчка ще се определят при всяко конкретно възлагане-допълване на оферта по реда на чл. 82, ал. 2 от ЗОП. ​​​​​​​
Internal identifier607290
Main classification (cpv): 44000000 Construction structures and materials; auxiliary products to construction (except electric apparatus)
Options
Description of the optionsПри възникване на необходимост от доставка на материали по отделните обособени позиции, извън посочените в Техническата спецификация, възложителят предвижда упражняване на опция, като включи в поканата за допълване на оферта по чл.82, ал.2 от ЗОП необходимите нови материали от каталога на участника. При упражняването на опцията, за тези материали ще се прилага каталога и процентът отстъпка, офериран на етап сключване на рамково споразумение, а разходът се приспада от общия лимит на рамковото споразумение. Стойността на опцията ще е включена в прогнозната стойност на съответното допълване на оферта. *Мотиви: Материалите по отделните обособени позиции включени в Техническата спецификация, са определени въз основа на обобщена справка на потребностите, възникнали към датата на откриване на обществената поръчка за сключване на рамковото споразумение. С оглед тригодишния срок на рамковото споразумение и евентуални промени във възникналите потребности, възложителят предвижда опция да заявява материали от същата група, предмет на рамковото споразумение, извън посочените в Техническата спецификация при спазване на условията и реда на изпълнение на рамковото споразумение и в рамките на общата стойност на споразумението.
LotLOT-0002
Title„Доставка на ВиК материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на ВиК материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна, с изисквания и описание съгласно Техническата спецификация за обособена позиция №2. Обхватът, основните параметри и условията, при които ще се изпълняват дейностите, включени в обществената поръчка ще се определят при всяко конкретно възлагане-допълване на оферта по реда на чл. 82, ал. 2 от ЗОП. ​​​​​​​
Internal identifier607294
Main classification (cpv): 44165000 Hoses, risers and sleeves
LotLOT-0003
Title“Доставка на ел.материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна”
DescriptionПри изпълнение на поръчката следва да се извърши доставка на ел. материали за нуждите на община Варна и второстепенните разпоредители с бюджети към община Варна, с изисквания и описание съгласно Техническата спецификация за обособена позиция №3. Обхватът, основните параметри и условията, при които ще се изпълняват дейностите, включени в обществената поръчка ще се определят при всяко конкретно възлагане-допълване на оферта по реда на чл. 82, ал. 2 от ЗОП. ​​​​​​​
Internal identifier607298
Main classification (cpv): 31681410 Electrical materials