640381-2026 - Competition
Czechia – Construction work – Rekonstrukce objektu PDA č.p. 323 a 584, Žatec – Kulturní a kreativní centrum Žatec a Bytový dům
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Rekonstrukce objektu PDA č.p. 323 a 584, Žatec – Kulturní a kreativní centrum Žatec a Bytový dům
Description: Předmětem plnění veřejné zakázky jsou stavební práce, spočívající v stavebních úpravách spojených se změnou v užívání budov č. p. 323 a č. p. 584 v Žatci. Jedná se o budovu bývalého Posádkového domu Armády (PDA). Oba domy dnes tvoří poměrně složitou strukturu, sestávající ze dvou hlavních objektů, spojených dvorním křídlem, stojících na půdorysu písmene „U“ – součástí budov je i nevkusná přístavba kina ve dvoře, která bude zdemolována. Parcela leží na předměstí Žatce v městské památkové zóně. Byť jsou obě čísla popisná spojena v jeden celek, jedná se o soubor budov, jež je tvořen celkem třemi objekty v projektové dokumentaci nazvané jako budova „A“ (tvoří uliční čáru s ulicí Masarykova), budova „B“ (tvoří uliční čáru ulice Úzká) a budova C (propojuje při západní straně komplexu budovu „A“ a „B“). Stavba je rozdělena na dvě části: 1) část A+C představuje Kulturní a kreativní centrum Žatec 2) část B představuje Bytový dům Z hlediska památkové péče je v případě všech tří objektů zachování jejich historicky hodnotných konstrukcí (krovů, obvodového zdiva, pavlače, nosných zdí, některých příček) a historických detailů (zejm. okenních a dveřních výplní, bude zachován systém zpřístupnění bytových jednotek skrze pavlače, bude obnoveno kované zábradlí pavlačí nebo např. bude rehabilitována a zachována vstupní čtyřkřídlá mříž z ulice Masarykova). Vzhledem k vývoji, kterými stavby prošly ve druhé polovině 20. století, je nezbytné provést rehabilitaci jejich vzhledu, jež mj. řeší tato veřejná zakázka. Předmět plnění veřejné zakázky není rozdělen na samostatné části ve smyslu ustanovení § 35 zákona.
Internal identifier: Rekonstrukce objektu PDA č.p. 323 a 584, Žatec – Kulturní a kreativní centrum Žatec a Bytový dům
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Dle § 56 a násl. zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45454100 Restoration work, 45213100 Construction work for commercial buildings, 45212420 Construction work for restaurants and similar facilities, 45212410 Construction work for lodging buildings
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 45454100 Restoration work, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45213100 Construction work for commercial buildings, 45212420 Construction work for restaurants and similar facilities, 45212410 Construction work for lodging buildings