2. Procedure
Procedure
Title: RDW w Chełmie. Dostawa wraz z instalacją urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
Description: 1. Zakres zamówienia: Zamówienie obejmuje dostawę wraz z instalacją 330 mb barier stalowych energochłonnych na DW nr 812 i DW 838 oraz demontaż uszkodzonych barier na DW 812. 1) Zdemontowane uszkodzone bariery należy odwieźć na teren placu składowego Obwodu Drogowego w Chełmie, ul Szpitalna 53b, 22-100 Chełm. 2) Zakres wykonywanych prac oraz lokalizacja stalowych barier ochronnych zostały określone w załączonym Projekcie Stałej Organizacji Ruchu Drogowego oraz Specyfikacji Technicznej. 3) Zamówienie należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, Specyfikacją Techniczną oraz Projektem umowy. 4) Wykonawca udziela rękojmi na okres 24 miesięcy od dnia odbioru zadania. 5) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót zgodnie z Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu. 6) Oznakowanie prac w czasie ich prowadzenia Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie. 7) Transport, rozładunek i montaż przedmiotu zamówienia zapewni Wykonawca. 2. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Dyrektor ZDW w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, 20-262 Lublin. - z inspektorem danych osobowych Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie można skontaktować się za pomocą e-maila: iod@zdw.lublin.pl. 3. Szczegółowe informacje dotyczące RODO znajdują się w dokumentach zamówienia. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych - szczegółowe uzasadnienie zawarte jest w SWZ. 5. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 6. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane 7. Termin wykonania zamówienia – 30 dni od dnia podpisania umowy. 8. Termin związania ofertą - 02.01.2027 r.
Internal identifier: R2.ST.372.25.2026.jś
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zastosowano procedurę przyśpieszoną w związku z opublikowanym Wstępnym ogłoszeniem informacyjnym Nr 99207-2026 z 11.02.2026 r.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34928300 Safety barriers
Additional classification (cpv): 45233290 Installation of road signs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Zakres zamówienia: - DW 838 od km 13+262 do km 13+342 strona prawa – 80 mb Dostawa wraz z instalacją barier ochronnych stalowych U-14a (poziom powstrzymywania H1, poziom szerokości pracującej W-3, intensywność zderzenia A), - DW 812 w km 129+000 strona lewa – 8 mb Dostawa wraz z instalacją oraz demontaż uszkodzonych barier (łukowych) U-14a wraz z odwiezieniem uszkodzonych barier na teren placu Obwodu Drogowego w Chełmie (poziom powstrzymywania H1, poziom szerokości pracującej W-2, intensywność zderzenia A), - DW 812 od km 135+000 do km 135+140 strona lewa – 140 mb Dostawa wraz z instalacją oraz demontaż uszkodzonych barier U-14a wraz z odwiezieniem uszkodzonych barier na teren placu Obwodu Drogowego w Chełmie (poziom powstrzymywania H1, poziom szerokości pracującej W-3, intensywność zderzenia A), - DW 812 od km 135+025 do km 135+055 strona prawa – 30 mb Dostawa wraz z instalacją oraz demontaż uszkodzonych barier U-14a wraz z odwiezieniem uszkodzonych barier na teren placu Obwodu Drogowego w Chełmie (poziom powstrzymywania H1, poziom szerokości pracującej W-3, intensywność zderzenia A), - DW 812 od km 135+060 do km 135+132 strona prawa – 72 mb Dostawa wraz z instalacją oraz demontaż uszkodzonych barier U-14a wraz z odwiezieniem uszkodzonych barier na teren placu Obwodu Drogowego w Chełmie (poziom powstrzymywania H1, poziom szerokości pracującej W-3, intensywność zderzenia A). 1. Zdemontowane uszkodzone bariery należy odwieźć na teren placu składowego Obwodu Drogowego w Chełmie, ul Szpitalna 53b, 22-100 Chełm. 2. Zakres wykonywanych prac oraz lokalizacja stalowych barier ochronnych zostały określone w załączonym Projekcie Stałej Organizacji Ruchu Drogowego (DW 812 klauzula zatwierdzenia nr 4063.128.2022 z dnia 23.06.2022r. oraz DW 838 klauzula zatwierdzenia 4063-201/13 z dnia 14.10.2013 r.) oraz Specyfikacji Technicznej. 3. Zamówienie należy wykonać zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia, Specyfikacją Techniczną oraz Projektem umowy. 4. Wykonawca udziela rękojmi na okres 24 miesięcy od dnia odbioru zadania. 5. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpiecznych warunków ruchu drogowego kołowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót zgodnie z Projektem Tymczasowej Organizacji Ruchu. 6. Oznakowanie prac w czasie ich prowadzenia Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie. 7. Przedmiot zamówienia został opisany w sposób określony w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3, ustawy Pzp. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Za rozwiązanie równoważne będzie uznana oferta na dostawy elementów oznakowania wykonanych przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego niż określony w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem, że ich parametry będą nie gorsze niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. 9. Wszystkie urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego muszą być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach (Dz. U. z 2019 r. poz. 2311 z późn. zm.). 10. Wykonawca dołączy do protokołu odbioru dokumenty dotyczące montowanych elementów tj: a) gwarancję wyrobu, b) aprobatę techniczną lub krajową ocenę techniczną, wydaną przez uprawnioną jednostkę wraz z deklaracją właściwości użytkowych. Przekazanie przedmiotowych dokumentów jw. Osobie odpowiedzialnej za realizację zamówienia ze strony Zamawiającego będzie stanowiło podstawę przyjęcia faktury wystawionej przez Wykonawcę. 11. Transport, rozładunek i montaż przedmiotu zamówienia zapewni Wykonawca. 12. Porządkowanie pasa drogowego przez Wykonawcę będzie prowadzone na bieżąco. 13. Zamawiający dokona odbioru przedmiotu zamówienia w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia przez Wykonawcę zakończenia wykonanych prac.
Additional classification (cpv): 45233292 Installation of safety equipment