640527-2026 - Competition
Hungary – Building construction work – Jósa András Múzeum fejlesztése
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Jósa András Múzeum fejlesztése
Description: A beruházás célja a Jósa András Múzeum teljes körű, turisztikai célú fejlesztése. A kivitelezés magában foglalja az épület szerkezeti megerősítését (alapozás, födémek, tetőszerkezet), a talajnedvesség elleni védelem kialakítását, a homlokzatok felújítását a történelmi épület eredeti anyag- és színhasználatának megfelelően,kiállítóterek kialakítását korszerű hőtechnikai, légtechnikai és világítástechnikai rendszerekkel, a múzeumi és műtárgyvédelmi előírások teljes körű betartását, belsőépítészeti munkákat (burkolatok, festések, beépített és mobil bútorok), a teljes körű épületgépészeti és épületvillamossági korszerűsítést,akadálymentesítést az OTÉK és a „Komplex akadálymentesítés” segédlet szerint, a csapadékvíz-elvezető rendszer felülvizsgálatát és szükség szerinti cseréjét,a külső környezet rendezését és zöldfelületek kialakítását.
Internal identifier: EKR000392262026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Jósa András Múzeum fejlesztése az alábbiakban részletezettek szerint: A meglévő múzeum épület „A” és „B” épületének komplex fejlesztése, „C” és "D"épületének bontása. Az „A” és „B” épület két épületrész de, ténylegesen az eredeti építés idején egybeépített, egyazon technológiával épített épületrész, az eltérő megnevezést az eltérő funkciók csoportosítása adta (irodák, illetve lakások). A felújítással érintett helyi védelem alatt álló épület hasznos alapterülete: 4043 m2 - Telek területe: 4695 m² - Beépített alapterület: 2560,48 m² - Zöldfelületi fedettség: 527,23 m² - D épület bontása: 910,16 m² - C épület bontása: 759,54 m2 - Utólagos injektálásos falszigetelési munka 296 kerm.m2 - Nagynyomású injektálás talajszilárdítással 1089 m - Érintett szakágak: építészet, tartószerkezet, gépészet, villamosság, tűzvédelem, akadálymentesítés, környezetrendezés Az építményinformációs modell (BIM) alapú műszaki megvalósítás feltételrendszerének való megfelelést a megvalósulási tervek készítése során alkalmazni kell. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentum tartalmazza. Ajánlatkérő felhívja a T. Ajánlattevők figyelmét, hogy ha a felhívás, vagy a rendelkezésre bocsátott dokumentáció meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra,tevékenységre,szabadalomra vagy védjegyre való hivatkozást tartalmaznak, a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, és akár szerepel a megnevezés mellett, akár nem, azokkal Ajánlatkérő – a Kbt. 58. § (4) bekezdésében hivatkozott 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (3) bekezdése alapján –egyenértékű megajánlásokat elfogad. Az egyenértékűség igazolása tekintetében a 321/2015. (X.30.) Kormányrendelet 46. § (4)-(6) bekezdései az irányadóak.
Internal identifier: EKR000392262026/1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45310000 Electrical installation work, 45320000 Insulation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45400000 Building completion work