2. Procedure
Procedure
Title: „Dostawa oleju opałowego lekkiego dla jednostek organizacyjnych Powiatu Lubelskiego na potrzeby eksploatacji budynków, lokali i obiektów użytkowych”
Description: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego dla jednostek organizacyjnych Powiatu Lubelskiego, na potrzeby eksploatacji budynków, lokali i obiektów użytkowych.Olej opałowy powinien spełniać wymagania Polskiej Normy PN-C-96024 w zakresie oleju opałowego lekkiego (gatunek L-1) lub równoważnej oraz właściwości jakościowe nie gorsze niż: - gęstość w temp. 15 °C — max. 860 kg/m3, - wartość opałowa – min. 42,6 MJ/kg, - temperatura płynięcia – max. -20 °C, - temperatura zapłonu – min. 56 °C, - zawartość siarki – max. 0,1 %(m/m), - zawartość wody – maks. 200 mg/kg, - zawartość zanieczyszczeń stałych – maks. 24 mg/kg.
Internal identifier: ZDC.261.4.2026.KT
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09135100 Heating oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego dla jednostek organizacyjnych Powiatu Lubelskiego, na potrzeby eksploatacji budynków, lokali i obiektów użytkowych. 2. Olej opałowy powinien spełniać wymagania Polskiej Normy PN-C-96024 w zakresie oleju opałowego lekkiego (gatunek L-1) lub równoważnej oraz właściwości jakościowe nie gorsze niż: - gęstość w temp. 15 °C — max. 860 kg/m3, - wartość opałowa – min. 42,6 MJ/kg, - temperatura płynięcia – max. -20 °C, - temperatura zapłonu – min. 56 °C, - zawartość siarki – max. 0,1 %(m/m), - zawartość wody – maks. 200 mg/kg, - zawartość zanieczyszczeń stałych – maks. 24 mg/kg. 3. Dostawy oleju opałowego będą realizowane przez wykonawcę sukcesywnie na podstawie zamówień składanych przez jednostki organizacyjne e-mailem lub telefonicznie, w czasie maksymalnie do 48 godzin od momentu złożenia zamówienia. 4. Każda dostawa oleju powinna posiadać zaświadczenie potwierdzające, zgodność danej partii z normą PN-C-96024 lub równoważną. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do pobrania próbek paliwa z autocysterny w obecności kierowcy przed rozpoczęciem rozładunku w celu przeprowadzenia niezależnych badan laboratoryjnych. W przypadku stwierdzenia niespełnienia parametrów normy PN-C-96024, koszt badan oraz wymiany paliwa ponosi Wykonawca. 6. Transport paliwa musi odbywać się sprawnymi technicznie autocysternami wyposażonym w legalizowany układ do pomiaru ilościowego oleju. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za stan techniczny urządzeń i czystość komór transportowych. 7. Zamawiający wymaga, aby paliwo spełniało wymagania określone w rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, których będą stosowne ciężkie oleje opałowe (dz. U. z 2016 r. poz. 2008). 8. Sprzedaż oleju będzie dokonywana według cennika producenta obowiązującego w dniu złożenia zamówienia z każdorazowym uwzględnieniem przyznanego przez wykonawcę upustu. 9. Zamówienie podstawowe obejmuje dostawę oleju opałowego w ilości szacunkowej 202 500 litrów, w tym: a) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy, Bystrzyca 92E, 20-258 Bystrzyca – 24 000 litrów, b) Zespół Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, ul. Mar. J. Piłsudskiego 81, 23-100 Bychawa – 120 000 litrów, c) Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, ul. W. Rejmonta 4b, 23-100 Bychawa – 45 000 litrów, d) Dom Dziecka Oficyna w Woli Gałęzowskiej, Wola Gałęzowska 116b, 23-100 Bychawa – 8 000 litrów, e) Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie – filia w Bychawie, ul. Mickiewicza 11, 23-100 Bychawa – 5 500 litrów.
Options:
Description of the options: Zamawiający przewiduje prawo opcji. Prawo opcji zostało ujęte jest w przedmiocie zamówienia na podstawie art. 441 Pzp. Skorzystanie z opcji jest uprawnieniem zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi, nastąpić w zależności od zapotrzebowania zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia objętego prawem opcji zostały opisane w Załączniku nr 1 do SWZ- wzór umowy. Zamówienie objęte prawem opcji obejmuje dostawę oleju opałowego w ilości szacunkowej 81 000 litrów, w tym: a) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bystrzycy, Bystrzyca 92E, 20-258 Bystrzyca – 9 600 litrów, b) Zespół Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie, ul. Mar. J. Piłsudskiego 81, 23-100 Bychawa – 48 000 litrów, c) Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr Henryka Dobrzańskiego w Bychawie, ul. W. Rejmonta 4b, 23-100 Bychawa – 18 000 litrów, d) Dom Dziecka Oficyna w Woli Gałęzowskiej, Wola Gałęzowska 116b, 23-100 Bychawa – 3 200 litrów, e) Powiatowy Urząd Pracy w Lublinie – filia w Bychawie, ul. Mickiewicza 11, 23-100 Bychawa – 2 200 litrów.