2. Procedure
Procedure
Title: Elaborare Studiu de Fezabilitate + DTAC + PT + Asistență tehnică din partea proiectantului pentru ,,Reabilitare si modernizare tronson de drum județean DJ 108 J, km 7+522 – km 16+295, L=8,743 km
Description: UAT Județul Bihor – Consiliul Judeţean Bihor În Parteneriat cu Agenția de Dezvoltare Regională Nord-Vest este Beneficiar al obiectivului ,,Reabilitare si modernizare tronson de drum județean DJ 108 J, km 7+522 – km 16+295, L=8,743 km”. Necesitatea și oportunitatea obiectivului de investiții ,,Reabilitare si modernizare tronson de drum județean DJ 108 J, km 7+522 – km 16+295, L=8,743 km” a fost identificată ca urmare a blocajelor în trafic din zonă, pe un sector de drum care asigură legătura între zona comunelor Curățele – Budureasa și comuna Bulz, contribuind la îmbunătățirea conectivității rutiere în zona montană a județului Bihor, fiind necesare luarea unor măsuri de îmbunătățire a conditiilor de siguranță a traficului rutier și îmbunătățirea confortului în timpul călătoriei gestionând în același timp reducerea emisiilor de poluanți și impactului negativ asupra mediului. Pentru realizarea proiectului este necesară efectuarea de Studiu de Fezabilitate + DTAC + PT + Asistență tehnică din partea proiectantului, care să asigure un grad de încredere ridicat asupra viabilității soluției optime recomandate. Autoritatea Contractantă a stabilit că termenul limită până la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publică are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, este cu 25 zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. AC va raspunde la solicitarile de clarificari cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4244997/11/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71322500 Engineering-design services for traffic installations
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Options:
Description of the options: În conformitate cu prevederile art. 104 alin. (8) din Legea nr. 98/2016, A Autoritatea Contractanta opteaza pentru achizitionarea ulterioara de noi servicii de la ofertantul a carui oferta va fi declarata castigatoare, in cuantum de 245.999,14 lei fara TVA. Valoarea minima a intervalului de la Sectiunea II.1.5 reprezinta valoarea estimată a prezentei proceduri, în funcție de care se va elabora și evalua oferta, iar valoarea maximă a intervalului de la Secțiunea II.2.6 reprezintă valoarea estimată ce conține atât valoarea estimată a prezentei proceduri, cât și valoarea posibilelor servicii noi similare conform art. 104 alin. (8) din Legea nr. 98/2016.