640885-2026 - Competition
Poland – Repair and maintenance services of ships – Remont dla przeglądu pośredniego PRS jednostki pływającej KONTROLER-22
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Remont dla przeglądu pośredniego PRS jednostki pływającej KONTROLER-22
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania remontu dla przeglądu pośredniego PRS jednostki pływającej KONTROLER-22. Zakres prac dzieli się na konkretne serie techniczne tj.: seria 100, seria 200 oraz seria 300. Integralną częścią opisu przedmiotu zamówienia są załączniki w postaci Specyfikacji Remontowych podzielonych na: Specyfikacja remontowa seria 100, Specyfikacja remontowa seria 200, Specyfikacja remontowa seria 300 – stanowiące Załączniki nr 3A, 3B, 3C do SWZ oraz Rysunki koncepcyjne tj.: Rys 109 Nadbudówka; Rys 110 Trap; Rys 208 Przekładnia ZF zawory odcinające; Rys 210 Zbiornik wód zaolejonych modyfikacja płynowskazu; Rys 213 System wirowania paliwa zbiornik-Zbiornik; Rys 216 Modyfikacja systemu chłodzenia do systemu nadmuchu powietrza, stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: ZP.371.36.2026.JL
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, skraca termin składania ofert z uwagi na pilną potrzebę udzielenia zamówienia na wykonanie remontu jednostki pływającej KONTROLER-22, który jest niezbędny do przeprowadzenia przeglądu pośredniego przez Polski Rejestr Statków (PRS). Zgodnie z obowiązującymi przepisami klasyfikacji i budowy statków, terminowe wykonanie przeglądu pośredniego jest warunkiem bezwzględnym dla utrzymania klasy statku oraz ważności dokumentów bezpieczeństwa wydawanych przez administrację morską. Obecne dokumenty klasyfikacyjne i rejestrowe jednostki określają termin wykonania przeglądu pośredniego do dnia 21 marca 2027 roku. Brak przeprowadzenia remontu dla przeglądu pośredniego i uzyskania pozytywnego orzeczenia PRS przed tym terminem skutkowałby automatycznym zawieszeniem klasy statku oraz zakazem wyjścia jednostki w morze. Wykonanie remontu wymaga wprowadzenia jednostki na slip lub dok pływający. Dostępność wolnych terminów dokowych u potencjalnych Wykonawców w tym okresie jest ograniczona. Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na sprawne zawarcie umowy i rezerwację niezbędnego okna dokowego, co zminimalizuje ryzyko opóźnień technologicznych oraz pozwoli na wykonanie prac przed pogorszeniem się warunków hydrometeorologicznych utrudniających wykonanie określonych w specyfikacji prac stoczniowych.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50241000 Repair and maintenance services of ships
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania remontu dla przeglądu pośredniego PRS jednostki pływającej KONTROLER-22. Zakres prac dzieli się na konkretne serie techniczne tj.: seria 100, seria 200 oraz seria 300. Integralną częścią opisu przedmiotu zamówienia są załączniki w postaci Specyfikacji Remontowych podzielonych na: Specyfikacja remontowa seria 100, Specyfikacja remontowa seria 200, Specyfikacja remontowa seria 300 – stanowiące Załączniki nr 3A, 3B, 3C do SWZ oraz Rysunki koncepcyjne tj.: Rys 109 Nadbudówka; Rys 110 Trap; Rys 208 Przekładnia ZF zawory odcinające; Rys 210 Zbiornik wód zaolejonych modyfikacja płynowskazu; Rys 213 System wirowania paliwa zbiornik-Zbiornik; Rys 216 Modyfikacja systemu chłodzenia do systemu nadmuchu powietrza, stanowiące Załącznik nr 5 do SWZ.