640938-2026 - Competition
Greece – Radiotherapy, mechanotherapy, electrotherapy and physical therapy devices – 138308/2026/61175 - Προμήθεια και εγκατάσταση ενοποιημένου συστήματος LINAC/PET/CT
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: 138308/2026/61175 - Προμήθεια και εγκατάσταση ενοποιημένου συστήματος LINAC/PET/CT
Description: Αντικείμενο της σύμβασης αποτελεί η προμήθεια, εγκατάσταση, θέση σε πλήρη λειτουργία και παράδοση προς χρήση ενός ενοποιημένου συστήματος LINAC/PET/CT, το οποίο επιτρέπει βιολογικά καθοδηγούμενη ακτινοθεραπεία (Biology-Guided Radiotherapy – BgRT), καθώς και η εκτέλεση όλων των αναγκαίων συνοδευτικών εργασιών, υπηρεσιών και ενεργειών που απαιτούνται για την ασφαλή και πλήρη επιχειρησιακή λειτουργία του συστήματος, συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων εργασιών διαμόρφωσης και προσαρμογής της απαιτούμενης εξειδικευμένης κτιριακής υποδομής και των χώρων εγκατάστασης, καθώς και των ηλεκτρομηχανολογικών, οικοδομικών, δομικών και λοιπών τεχνικών εργασιών που απαιτούνται για την ασφαλή εγκατάσταση και λειτουργία του συστήματος, της εκπαίδευσης του προσωπικού, καθώς και της θέσης του συστήματος σε πλήρη επιχειρησιακή λειτουργία. Η σύμβαση υλοποιείται στο πλαίσιο των έργων με Κ.Ε. 60050 και τίτλο «Ανάπτυξη κέντρου αριστείας και οικοσυστήματος καινοτομίας στη βιολογικά καθοδηγούμενη συνδυαστική θεραπεία-Προμήθεια εξοπλισμού» και Κ.Ε. 61175 και τίτλο «Διαμόρφωση χώρων για την ανάπτυξη κέντρου αριστείας και οικοσυστήματος καινοτομίας στη βιολογικά καθοδηγούμενη συνδυαστική θεραπεία», του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας (ΕΛΚΕ) του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ).
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 33150000 Radiotherapy, mechanotherapy, electrotherapy and physical therapy devices
Additional classification (cpv): 51410000 Installation services of medical equipment, 71315000 Building services, 71320000 Engineering design services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Προμήθεια και εγκατάσταση ενοποιημένου συστήματος LINAC/PET/CT
Description: Προμήθεια και εγκατάσταση ενοποιημένου συστήματος LINAC/PET/CT, το οποίο επιτρέπει βιολογικά καθοδηγούμενη ακτινοθεραπεία (Biology-Guided Radiotherapy – BgRT), [ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙ της Διακήρυξης]
Quantity: 1 piece