641072-2026 - Competition
Finland – Financial and insurance services – Savon koulutuskuntayhtymä - Vakuutusturvan hankinta
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Savon koulutuskuntayhtymä - Vakuutusturvan hankinta
Description: Savon koulutuskuntayhtymä (myöhemmin myös Tilaaja) pyytää tarjouksia vakuutusturvasta ja siihen liittyvistä palveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Savon koulutuskuntayhtymän vakuutusturva ja sen laajuus on kuvattu tarjouspyynnön liitteissä. Ensimmäinen vakuutuskausi: 1.1.2027-31.12.2027, paitsi työtapaturma- ja ammattitautivakuutukset 1.4.2027 alkaen. Tämän jälkeen vakuutuskausi on kalenterivuosi. Hankintayksiköllä on oikeus vakuutuskausien aikana kilpailuttaa vakuutukset uudelleen ja siirtää vakuutukset kilpailutuksen voittajalle. Vakuutukset ovat voimassa toistaiseksi voimassa olevana vuoden kerrallaan.
Internal identifier: 627799
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66000000 Financial and insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: OSATARJOUSPYYNTÖ 1 - Henkilövakuutukset
Description: Hankintayksikkö pyytää tarjouksia henkilövakuutuksista; työtapaturma- ja ammattitautivakuutukset sekä vapaaehtoiset henkilövakuutukset
Internal identifier: OSA 1: Henkilövakuutukset-0
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
Lot: LOT-0002
Title: OSATARJOUSPYYNTÖ 2 - Omaisuuden, toiminnan ja ajoneuvojen vakuutukset
Description: Hankintayksikkö pyytää tarjouksia omaisuuden, toiminnan ja ajoneuvojen vakuutuksille.
Internal identifier: OSA 2: Omaisuuden, toiminnan ja ajoneuvojen vakuutukset-1