2. Procedure
Procedure
Title: Muuramen kunnan talous- ja palkkahallinnon palvelut
Description: Muuramen kunnan talous- ja palkkahallinnon palvelut tuotetaan omana toimintana. Muuramen kunta pyytää tarjouksia ulkoisena palvelutuotantona tuotetuista palveluista, jossa tarjoaja voi tarjota kokonaispalvelua, mikä sisältää sekä talous- ja palkkahallinnon palvelut tai ainoastaan taloushallinnon tai palkkahallinnon palvelut. Tarjouspyyntö ei velvoita kuntaa tekemään hankintasopimusta palveluista tarjoajan kanssa. Hankinnan kaikki asiakirjat ovat tämän hankintailmoituksen liitteinä.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Palvelun tulee täyttää Euroopan unionin suoraan velvoittavien säädösten, Suomen lakien ja asetusten sekä viranomaisten antamat määräykset. Tarjoajan tulee täyttää Hankintayksikön liitteessä 1 Vaatimuslomake asettamat palveluntuottajan soveltuvuutta koskevat vaatimukset. Hankintayksiköllä on oikeus tarkastaa liitteessä annettujen tietojen paikkansapitävyyden tarjouskilpailun voittajan osalta ennen hankintasopimuksen allekirjoittamista. Mikäli käy ilmi, ettei vaatimusten, pyydettyjen todistusten ja selvitysten mukaisia asioita ole hoidettu tilaajavastuulain (Laki tilaajan selvitysvelvollisuudesta ja vastuusta ulkopuolista työvoimaa käytettäessä 1233/2006) edellyttämällä tavalla, Hankintayksiköllä on oikeus sulkea Tarjoaja tarjouskilpailusta sekä purkaa mahdollisesti jo solmittu hankintasopimus ja/tai tätä edeltänyt hankintapäätös.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 98390000 Other services
Additional classification (cpv): 98341110 Housekeeping services, 79211000 Accounting services, 79211110 Payroll management services, 79999200 Invoicing services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-055370-LOT-0001