641278-2026 - Competition
Poland – Security services – Ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez SUFO, na rzecz 21. BLT
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez SUFO, na rzecz 21. BLT
Description: Przedmiotem zamówienia jest stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), na terenach jednostek wojskowych, będących w administrowaniu 21. BLT. Przez ochronę fizyczną należy rozumieć działanie wykonawcy mające na celu, zgodnie z umową, zapobieganie czynom karalnym przeciwko osobom w celu zapewnienia bezpieczeństwa życia, zdrowia i nietykalności osobistej oraz przeciw mieniu w celu zapobiegania przestępstwom i wykroczeniom przeciwko mieniu chronionemu, a także przeciwdziałające powstaniu szkody wynikającej z tych zdarzeń oraz niedopuszczeniu do wstępu osób nieuprawnionych na obszar (teren, obiekt) chroniony, poprzez realizację czynności ochronnych przez pracowników wyposażonych w środki przymusu bezpośredniego oraz broń, posiadających legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej lub legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni. Przedmiot zamówienia podzielono na 5 części.
Internal identifier: ZP/35/2026
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79710000 Security services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1
Description: stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), zorganizowane m.in. w oparciu o: -dowódcę ochrony, posterunki stałe, posterunki ruchome, patrole zmotoryzowane, patrole interwencyjne, obsługę biura przepustek, grupę interwencyjną (zewnętrzna) -stały nadzór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych – realizowanym przez Oddalone Centrum Monitorowania. Do obowiązków wykonawcy, poza czynnościami ochronnymi, należy w szczególności: -montaż, uruchomienie i utrzymanie w nieprzerwanym funkcjonowaniu urządzeń Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu w budynkach wskazanych przez zamawiającego (nazwy i umiejscowienie budynków – kompleksów zostanie wskazane w specyfikacji warunków zamówienia); -konwój – ochrona konwoju poczty i materiałów niejawnych. 1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: 1.1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1.2.uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis spełnienia warunku: Warunek ten spełniają wykonawcy, którzy posiadają: -Aktualną koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usługi ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej; -Decyzję przyznającą prawo posiadania broni palnej w celu ochrony obiektów i konwojów (status SUFO) lub Decyzję przyznającą prawo posiadania broni w celu ochrony mienia; -Aktualną koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, realizowanych w formie zabezpieczenia technicznego; 1.3.sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1.4.zdolności technicznej lub zawodowej: Opis spełnienia warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku gdy wykonawca: -dysponuje co najmniej 1 osobą - Pełnomocnikiem ds. Ochrony Informacji Niejawnych, przeszkolonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie ochrony informacji niejawnych; -dysponuje co najmniej 2 osobami – pracownikami technicznymi, posiadającymi legitymację kwalifikowanego pracownika zabezpieczenia technicznego; -dysponuje co najmniej 112 osobami, które zostaną wyznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia. Osoby te muszą posiadać: co najmniej ważne i aktualne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych (o klauzuli minimum „ZASTRZEŻONE”) oraz być przeszkolone z zasad ochrony informacji niejawnych, co zostanie wykazane stosownym zaświadczeniem o odbyciu szkolenia, legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni –konkretnych rodzajów broni – broń palna przeznaczona do ochraniania obiektów; -dysponuje punktem obsługi dokumentów niejawnych i akredytowanym, stanowiskiem komputerowym do klauzuli min. „ZASTRZEŻONE”; -dysponuje oddalonym centrum monitorowania; -wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, realizowane przez SUFO (ochrona fizyczna realizowana przez uzbrojone formacje), w okresie maksymalnie 12 następujących po sobie miesięcy, za kwotę co najmniej 5 000 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu lub umowy. Szczegółowe warunki dotyczące składania oferty wspólnej bądź oferty na więcej niż jedno zadanie, określa Informacja do ogłoszenia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Options:
Description of the options: 1) Zamawiający, na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy, korzysta z prawa opcji wyrażonej w zakresie czasu wykonywania usługi. Zamawiający gwarantuje Wykonawcy realizację usługi w terminie do 31.12.2027 r. do godz. 08:00 (zamówienie podstawowe), pozostały termin, tj. od 31.12.2027 r. od godz. 08:00 do 29.12.2028 r. do godz. 08:00 stanowi opcję. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od faktycznych, aktualnych i zmieniających się potrzeb Zamawiającego. Zamówienie opcjonalne uruchamiane będzie poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego stosownego oświadczenia, za pośrednictwem poczty elektronicznej, najpóźniej dnia 27.11.2027 r. Korzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przez strony zawartej umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca zobowiązany będzie do jego realizacji na warunkach określonych w umowie. Zamawiający zastrzega, że część określana jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. 2) Wykonawca zobowiązuje się, że każda osoba realizująca przedmiot umowy na terenie jednostki wojskowej musi posiadać obywatelstwo polskie. Wykonawcy lub pracownicy wykonawcy, nieposiadający obywatelstwa polskiego, mogą wejść na teren jednostki wojskowej celem realizacji przedmiotu umowy, wyłącznie po spełnieniu wymogów określonych w Decyzji nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18.08.2021 r. w sprawie planowania i realizowania przedsięwzięć współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej, przy czym nie może to być postrzegane jako utrudnienie w realizacji przedmiotu zamówienia po stronie Zamawiającego.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2
Description: stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), zorganizowane m.in. w oparciu o: - dowódcę ochrony - posterunki - patrole interwencyjne - obsługę biura przepustek - grupę interwencyjną (zewnętrzną) - stały nadzór sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych realizowanym przez Oddalone Centrum Monitorowania. Do obowiązków wykonawcy, poza czynnościami ochronnymi, należy w szczególności: - montaż, uruchomienie i utrzymanie w nieprzerwanym funkcjonowaniu urządzeń Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu w budynkach wskazanych przez zamawiającego (nazwy i umiejscowienie budynków – kompleksów zostaną wskazane w zaproszeniu do składani ofert); - konwój - ochrona konwoju poczty i materiałów niejawnych 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: 1. 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis spełnienia warunku: Warunek ten spełniają wykonawcy, którzy posiadają: - Aktualna koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usługi ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej; - Decyzję przyznającą prawo posiadania broni palnej w celu ochrony obiektówi konwojów (status SUFO) lub Decyzję przyznającą prawo posiadania broni w celu ochrony mienia. 1. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 4. zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku gdy wykonawca: - dysponuje co najmniej 1 osobą - Pełnomocnikiem ds. Ochrony Informacji Niejawnych, przeszkolonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie ochrony informacji niejawnych; - dysponuje co najmniej 2 osobami – pracownikami technicznymi, posiadającymi legitymację kwalifikowanego pracownika zabezpieczenia technicznego; - dysponuje co najmniej 100 osobami, które zostaną wyznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia. Osoby te muszą posiadać: co najmniej ważne i aktualne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych oraz być przeszkolone z zasad ochrony informacji niejawnych, co zostanie wykazane stosownym zaświadczeniem o odbyciu szkolenia, legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni – konkretnych rodzajów broni – broń palna przeznaczona do ochraniania obiektów; - dysponuje punktem obsługi dokumentów niejawnych; - dysponuje oddalonym centrum monitorowania; - wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, realizowane przez SUFO (ochrona fizyczna realizowana przez uzbrojone formacje), w okresie maksymalnie 12 następujących po sobie miesięcy, za kwotę co najmniej 4 000 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu lub umowy. Szczegółowe warunki dotyczące składania oferty wspólnej bądź oferty na więcej niż jedno zadanie, określa Informacja do ogłoszenia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3
Description: stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), zorganizowane m.in w oparciu o: - dowódcę ochrony - posterunki stałe - posterunki ruchome - patrole interwencyjne. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: 1. 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis spełnienia warunku: Warunek ten spełniają wykonawcy, którzy posiadają: - Aktualną koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usługi ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej; - Decyzję przyznającą prawo posiadania broni palnej w celu ochrony obiektów i konwojów (status SUFO) lub Decyzję przyznającą prawo posiadania broni w celu ochrony mienia; 1. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 4. zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku gdy wykonawca: - dysponuje co najmniej 1 osobą - Pełnomocnikiem ds. Ochrony Informacji Niejawnych, przeszkolonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie ochrony informacji niejawnych; - dysponuje co najmniej 20 osobami, które zostaną wyznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia. Osoby te muszą posiadać co najmniej ważne i aktualne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych, legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni – konkretnych rodzajów broni – broń palna przeznaczona do ochraniania obiektów; - wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, realizowane przez SUFO (ochrona fizyczna realizowana przez uzbrojone formacje), w okresie maksymalnie 12 następujących po sobie miesięcy, za kwotę co najmniej 500 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu lub umowy. - dysponuje punktem obsługi dokumentów niejawnych; Szczegółowe warunki dotyczące składania oferty wspólnej bądź oferty na więcej niż jedno zadanie, określa Informacja do ogłoszenia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4
Description: stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), zorganizowany min. w oparciu o: - dowódcę ochrony - posterunek stały - grupę interwencyjną (zewnętrzna) uruchamiana przez oddalone centrum monitorowania. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: 1. 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis spełnienia warunku: Warunek ten spełniają wykonawcy, którzy posiadają: - Aktualną koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usługi ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej; - Decyzję przyznającą prawo posiadania broni palnej w celu ochrony obiektów i konwojów (status SUFO) lub Decyzję przyznającą prawo posiadania broni w celu ochrony mienia; 1. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 4. zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku gdy wykonawca: - dysponuje co najmniej 1 osobą - Pełnomocnikiem ds. Ochrony Informacji Niejawnych, przeszkolonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie ochrony informacji niejawnych; - dysponuje co najmniej 12 osobami, które zostaną wyznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia. Osoby te muszą posiadać ważne i aktualne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni –konkretnych rodzajów broni – broń palna przeznaczona do ochraniania obiektów; - wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – co najmniej dwie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, realizowane przez SUFO (ochrona fizyczna realizowana przez uzbrojone formacje), w okresie maksymalnie 12 następujących po sobie miesięcy, za kwotę co najmniej 500 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu lub umowy - dysponuje punktem obsługi dokumentów niejawnych; Szczegółowe warunki dotyczące składania oferty wspólnej bądź oferty na więcej niż jedno zadanie, określa Informacja do ogłoszenia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5
Description: stała, bezpośrednia ochrona fizyczna osób i mienia, realizowana przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne (SUFO), zorganizowane m.in. w oparciu o: - dowódcę ochrony - posterunek stały - grupę interwencyjną (zewnętrzna) uruchamianą przez oddalone centrum monitorowania. 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące: 1. 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Opis spełnienia warunku: Warunek ten spełniają wykonawcy, którzy posiadają: - Aktualną koncesję MSWiA do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usługi ochrony osób i mienia, realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej; - Decyzję przyznającą prawo posiadania broni palnej w celu ochrony obiektów i konwojów (status SUFO) lub Decyzję przyznającą prawo posiadania broni w celu ochrony mienia; 1. 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. 1. 4. zdolności technicznej lub zawodowej Opis spełnienia warunku: Zamawiający uzna warunek za spełniony, w przypadku gdy wykonawca: - dysponuje co najmniej 1 osobą - Pełnomocnikiem ds. Ochrony Informacji Niejawnych, przeszkolonym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego lub Służbę Kontrwywiadu Wojskowego w zakresie ochrony informacji niejawnych; - dysponuje co najmniej 12 osobami, które zostaną wyznaczone do realizacji przedmiotu zamówienia. Osoby te muszą posiada: co najmniej ważne i aktualne upoważnienie kierownika jednostki organizacyjnej do dostępu do informacji niejawnych, legitymację kwalifikowanego pracownika ochrony fizycznej, legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni –konkretnych rodzajów broni – broń palna przeznaczona do ochraniania obiektów; - dysponuje punktem obsługi dokumentów niejawnych; - wykonał należycie w okresie ostatnich 5 lat, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych wykonuje, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie usługi ochrony fizycznej osób i mienia, realizowane przez SUFO (ochrona fizyczna realizowana przez uzbrojone formacje), w okresie maksymalnie 12 następujących po sobie miesięcy, za kwotę co najmniej 500 000,00 zł brutto każda, w ramach jednego kontraktu lub umowy. Szczegółowe warunki dotyczące składania oferty wspólnej bądź oferty na więcej niż jedno zadanie, określa Informacja do ogłoszenia zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.