641329-2026 - Competition
Bulgaria – Road construction works – „Рехабилитация на част от път PDV 3235 III-565, Шишманци-Оризово /-Белозем-Болярино-Граница общ. (Раковски-Брезово)-Чоба- /III-666/, община Раковски“, Подобект: от km 0+000 до km 3+965 (северно от с. Болярино)“
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: „Рехабилитация на част от път PDV 3235 III-565, Шишманци-Оризово /-Белозем-Болярино-Граница общ. (Раковски-Брезово)-Чоба- /III-666/, община Раковски“, Подобект: от km 0+000 до km 3+965 (северно от с. Болярино)“
Description: Предмет на настоящата обществена поръчка е: „Рехабилитация на част от път PDV 3235 III-565, Шишманци-Оризово /-Белозем-Болярино-Граница общ. (Раковски-Брезово)-Чоба- /III-666/, община Раковски“, Подобект: от km 0+000 до km 3+965 (северно от с. Болярино)“ Обектът на строителство е III категория съгласно ЗУТ. За обекта има изготвен проект и влязло в сила разрешение за строеж. Забележка: Пълно описание на предмета на поръчката се съдържа в Техническата спецификация – Приложение № 1 към документацията за поръчката, проекта и КС. Източник на финансиране: При откриване на настоящата процудера за възлагане на обществена поръчка не е осигурено финансиране, поради което в проекта на договор е предвидена клауза за отложено изпълнение, на основание чл. 114 от ЗОП. В този случай всяка от страните може да поиска прекратяване на договора без предизвестие след изтичане на тримесечен срок от сключването му. Следва да става ясно, че съгласно чл. 114, ал. 2 от ЗОП, изпълнението по договора започва след потвърждение от възложителя за осигурено финансиране и представяне от изпълнителя на определената гаранция за изпълнение. Когато след изтичане на 10-месечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, договорът се счита за прекратен. (Чл. 114, ал. 4 от ЗОП). Срокове: - Срокът на договора за строителството започва да тече от датата на подписването му и е до датата на изпълнение на всички поети от Страните задължения по Договора. - Срокът за изпълнение на строително-монтажните работи се оферира от изпълнителя в календарни дни. -начало: датата на надлежно подписване на Протокол обр. 2/2а за откриване на строителна площадка и определянето на строителната линия и ниво на строежа по Приложение № 2/2а към чл. 7, ал. 3, т. 2 от Наредба № 3/2003г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството; -край: датата на подписване, от всички участници в инвестиционния процес, на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа – Приложение № 15 към чл. 7, ал. 3, т. 15 от Наредба № 3/2003г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Възложителят определя границите относно допустим срок за изпълнение на строително-монтажните работи: 180 (сто и осемдесет) календарни дни минимален срок за изпълнение, респ. 240 (двеста и четиридесет) календарни дни максимален срок за изпълнение. При изготвяне на своите предложения, участниците следва задължително да се съобразят с така посочените минимален и максимален срок за изпълнение на строително-монтажните работи При подаване на офертата и формулиране на срока за изпълнение, участникът задължително следва да предложи срок за изпълнение в календарни дни и в цяло число. Участник, предложил срок за изпълнение не в календарни дни и/или не в цяло число ще бъде отстранен! Договорът влиза в сила от неговото подписване. Страните пристъпват към начало на строителните работи след получаване на възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя за осигурено финансиране.
Internal identifier: 494598
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Процедурата за възлагане на обществената поръчка е основана на принципите за публичност и прозрачност, на свободна конкуренция, пропорционалност, равнопоставеност и недопускане на дискриминация, като дава възможност за участие на всички български или чуждестранни физически, юридически лица, техни обединения, както и всички други образувания, отговарящи на изискванията на Възложителя, обективирани в комплекса от документи, съставляващи Документацията за участие в процедурата. Вид на процедура Открита процедура по смисъла на чл. 18, ал. 1, т. 1 и ал. 2 от ЗОП. Настоящата обществена поръчка се възлага по реда на чл. 18, ал. 1, т. 1 от ЗОП. Провеждането на предвидената в ЗОП открита процедура гарантира в най-голяма степен конкуренцията, публичността на възлагане на изпълнението на поръчката, респективно прозрачността при разходването на финансовите средства. При провеждане на процедурата ще бъдат спазвани принципите на добро финансово управление – икономичност, ефикасност и ефективност. Критерий за възлагане Обществената поръчка ще се възложи въз основа на икономически най-изгодната оферта, определена по критерия „оптимално съотношение качество/цена“ съгласно чл. 70, ал. 2, т. 3 от ЗОП. Начин на плащане при сключен договор и в случай че се осигури финансиране: Съгласно проекта на договора Възложителят заплаща извършените строително-монтажни работи по следната схема: 1. Авансовото плащане е в размер до 20 % (двадесет на сто) от стойността на договора. Авансът се изплаща в срок до 10 (десет) работни дни от датата на съставяне и подписване на протокол за откриване на строителна площадка и определяне на строителна линия и ниво (Приложение No2а към чл.7, ал.3, т.2 от Наредба No3 от 31.07.2003 год. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството), в случай, че е осигурено финансиране (възложителят е получил одобрение и/или парични средства за плащането по дейността от финансиращ орган); Наред с горните условия авансът се изплаща само след представяне на оригинал на Гаранция за обезпечаване на авансово предоставени средства, в полза на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, покриваща пълния размер на авансовото плащане в евро с ДДС, представена в една от формите, предвидени в чл. 111, ал. 5 от ЗОП, със срок на валидност не по-малко от 30 дни след изтичане срока за изпълнение на договора. (Гаранцията се предоставя в една от следните форми: парична сума, банкова гаранция или застраховка, която безусловно и неотменимо обезпечава изпълнението чрез покритие на отговорността на изпълнителя). В случай, че се представя банкова гаранция, същата трябва да е безусловна и неотменима, в нея да е записано името на договора и да е със срок на валидност минимум 30 дни, след крайния срок на договора; Когато гаранцията е под формата на застраховка, тя трябва безусловно и неотменимо да обезпечава авансово предоставените средства чрез покритие на отговорността на Изпълнителя. Авансовото плащане се извършва след представяне и на данъчна фактура. 2. Междинни плащания всяко в размер до 25 % (двадесет и пет процента) от стойността на договора извън сумата на авансовото плащане. Плащанията се извършват на базата на достигнат съответен етап от фактически извършени дейности, и в случай, че е осигурено финансиране (възложителят е получил одобрение и/или парични средства за плащането по дейността от финансиращ орган). Първото междинно плащане Възложителят, при поискване от Изпълнителя, заплаща на Изпълнителя при фактически извършени дейности, представляващи 25 на сто от цялото СМР. Следващото междинно плащане Възложителят, при поискване от Изпълнителя, заплаща на Изпълнителя при фактически извършени дейности, представляващи 50 на сто от цялото СМР. Междинните плащания се извършват в срок от 10 (десет) работни дни след подписване на приемо-предавателен протокол за приемане на извършената работа и при наличие на осигурено финансиране. - ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ ще получава заплащане на изпълнените възложени видове работи след подписване на Протокол обр. 19. 3. Окончателно плащане е в размер на разликата между общата стойност на действително извършените и приети от Възложителя строителни работи и заплатените от Възложителя авансово плащане и междинни плащания, установени с Протокол обр. 19. Общата стойност на заплатените по договора суми не може да надхвърля първоначално договорената сума. Окончателното плащане се извършва в случай, че е осигурено финансиране (възложителят е получил одобрение и/или парични средства за плащането по дейността от финансиращ орган), въз основа на следните документи: - окончателна количествено-стойностна сметка за действително изпълнените и приети строително-монтажни работи; - Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа — образец № 15 по Наредба № 3 от 31.07.2003 г.; - документ за въвеждане на строежа в експлоатация, издаден от компетентния орган; - данъчна фактура за окончателното плащане. Окончателното плащане се извършва в срок до 30 календарни дни от представянето и одобряването на посочените документи и при наличие на осигурено финансиране. Плащането на цената се извършва по банков път по посочената от изпълнителя банкова сметка.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
Additional classification (cpv): 45233140 Roadworks, 45233121 Main road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предмет на настоящата обществена поръчка е: „Рехабилитация на част от път PDV 3235 III-565, Шишманци-Оризово /-Белозем-Болярино-Граница общ. (Раковски-Брезово)-Чоба- /III-666/, община Раковски“, Подобект: от km 0+000 до km 3+965 (северно от с. Болярино)“ Обектът на строителство е III категория съгласно ЗУТ. За обекта има изготвен проект и влязло в сила разрешение за строеж. Източник на финансиране: При откриване на настоящата процудера за възлагане на обществена поръчка не е осигурено финансиране, поради което в проекта на договор е предвидена клауза за отложено изпълнение, на основание чл. 114 от ЗОП. В този случай всяка от страните може да поиска прекратяване на договора без предизвестие след изтичане на тримесечен срок от сключването му. Следва да става ясно, че съгласно чл. 114, ал. 2 от ЗОП, изпълнението по договора започва след потвърждение от възложителя за осигурено финансиране и представяне от изпълнителя на определената гаранция за изпълнение. Когато след изтичане на 10-месечен срок от сключване на договора не е осигурено финансиране, договорът се счита за прекратен. (Чл. 114, ал. 4 от ЗОП). Срокове: - Срокът на договора за строителството започва да тече от датата на подписването му и е до датата на изпълнение на всички поети от Страните задължения по Договора. - Срокът за изпълнение на строително-монтажните работи се оферира от изпълнителя в календарни дни. -начало: датата на надлежно подписване на Протокол обр. 2/2а за откриване на строителна площадка и определянето на строителната линия и ниво на строежа по Приложение № 2/2а към чл. 7, ал. 3, т. 2 от Наредба № 3/2003г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството; -край: датата на подписване, от всички участници в инвестиционния процес, на Констативен акт за установяване годността за приемане на строежа – Приложение № 15 към чл. 7, ал. 3, т. 15 от Наредба № 3/2003г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Възложителят определя границите относно допустим срок за изпълнение на строително-монтажните работи: 180 (сто и осемдесет) календарни дни минимален срок за изпълнение, респ. 240 (двеста и четиридесет) календарни дни максимален срок за изпълнение. При изготвяне на своите предложения, участниците следва задължително да се съобразят с така посочените минимален и максимален срок за изпълнение на строително-монтажните работи При подаване на офертата и формулиране на срока за изпълнение, участникът задължително следва да предложи срок за изпълнение в календарни дни и в цяло число. Участник, предложил срок за изпълнение не в календарни дни и/или не в цяло число ще бъде отстранен! Договорът влиза в сила от неговото подписване. Страните пристъпват към начало на строителните работи след получаване на възлагателно писмо от Възложителя до Изпълнителя за осигурено финансиране. Съгласно чл. 111, ал. 1 от ЗОП: „Възложителят може да изисква от определения изпълнител да предостави гаранции, които да обезпечат изпълнението на договора и/или авансово предоставените средства“. В тази връзка, за изпълнението на договора за обществена поръчка се предвиждат следните гаранции: - Гаранция за изпълнение на договора в размер на 3 % (три процента) от стойността на договора без ДДС; - Гаранция за обезпечаване на авансово предоставени средства в размер, равен на размера на аванса (до 20% от стойността на договора без ДДС).
Additional classification (cpv): 45233121 Main road construction works, 45233140 Roadworks