641400-2026 - Competition
Bulgaria – Toner for laser printers/fax machines – „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”
Description: Предметът на поръчката е: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”. Предлаганите консумативи трябва да са оригинални, нови, неупотребявани и нерециклирани, в оригинални фабрични опаковки, със стикер - удостоверяващ произхода на съответния консуматив – производител, място на производство и др. информация за консуматива, те трябва да отговарят на посоченото от възложителя описание - да бъде спазено съчетанието букви/цифри при продуктовия номер, съгласно Техническата спецификация или на напълно еквивалентен технически продуктов номер, изрично деклариран от производителя. Те трябва да отговарят на техническите изисквания, приложени в документацията. Под „оригинални“ да се разбират консумативи, които са произведени от производителя на съответната марка техника, в оригинална опаковка с ненарушена цялост. ​​​​​​​
Internal identifier: 605553
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30125110 Toner for laser printers/fax machines
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Предметът на поръчката е: „ДОСТАВКА НА НОВИ ОРИГИНАЛНИ КОНСУМАТИВИ ЗА КОПИРНА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА ЗА НУЖДИТЕ НА ТУ-СОФИЯ И ИЗНЕСЕНИТЕ ЗВЕНА”. Включва доставката на 522 бр. нови оригинални консумативи за копирна и печатаща техника, посочени в Техническата спецификация, част от документацията. Посочените количества са прогнозни. Възложителят не е задължен да заяви за доставка всички посочени количества. Предлаганите консумативи трябва да са оригинални, нови, неупотребявани и нерециклирани, в оригинални фабрични опаковки, със стикер - удостоверяващ произхода на съответния консуматив – производител, място на производство и др. информация за консуматива, те трябва да отговарят на посоченото от възложителя описание - да бъде спазено съчетанието букви/цифри при продуктовия номер, съгласно Техническата спецификация или на напълно еквивалентен технически продуктов номер, изрично деклариран от производителя. Те трябва да отговарят на техническите изисквания, приложени в документацията. Под „оригинални“ да се разбират консумативи, които са произведени от производителя на съответната марка техника, в оригинална опаковка с ненарушена цялост. ​​​​​​​ Договорът влиза в сила от датата на регистрирането му в деловодството на Възложителя и е със срок на действие 12 (дванадесет) месеца или до изчерпване на стойността на договора, което от двете събития настъпи по-рано. Доставките ще се извършат - след заявка на Възложителя. Срокът за извършване на всяка доставка е до 30 (тридесет) календарни дни, считано от датата на писмена заявка от страна на Възложителя. Плащането се извършва съгласно клаузите на договора за изпълнение. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ ще заплаща по банков път цената на извършената доставка, в срок до 30 /тридесет/ дни след подписване на двустранен приемо-предавателен протокол, без забележки за доставката и представяне на оригинална фактура за дължимата сума. Данните за фактуриране ще бъдат предоставени на избрания за ИЗПЪЛНИТЕЛ. Поради допусната техническа грешка, Възложителят е направил следните изменения: - В Техническата спецификация на ред 14, за МАРКА И МОДЕЛ НА КОПИРНАТА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА – HP LaserJet Pro 4003dn, в колони: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер) и БРОЙ КОПИЯ е допусната техническа грешка: За позиция № 14: HP LaserJet Pro 4003dn: вместо: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер): HP 151A (W1510A) да се чете: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер): W1490A вместо: БРОЙ КОПИЯ: 3 050 бр. да се чете: БРОЙ КОПИЯ: 2 900 бр. - В образеца на Техническо предложение, на ред 14, за МАРКА И МОДЕЛ НА КОПИРНАТА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА – HP LaserJet Pro 4003dn, в колони: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер) и БРОЙ КОПИЯ е допусната техническа грешка: За позиция № 14: HP LaserJet Pro 4003dn: вместо: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер): HP 151A (W1510A) да се чете: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ НА КОНСУМАТИВА (продуктов номер): W1490A вместо: БРОЙ КОПИЯ: 3 050 бр. да се чете: БРОЙ КОПИЯ: 2 900 бр. - В образеца на Ценовото предложение, на ред 14, за МАРКА И МОДЕЛ НА КОПИРНАТА И ПЕЧАТАЩА ТЕХНИКА – HP LaserJet Pro 4003dn, в колона: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ е допусната техническа грешка: За позиция № 14: HP LaserJet Pro 4003dn: вместо: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ: HP 151A (W1510A) да се чете: КОД НА ПРОИЗВОДИТЕЛЯ: W1490A На основание чл. 100, ал. 1 от ЗОП са направени промени в следните документи: - Техническата спецификация - образеца на Техническо предложение - образеца на Ценово предложение. На основание чл. 100, ал. 7, т. 1 във връзка с ал. 1 от ЗОП възложителят удължава срока за получаване на оферти.