641583-2026 - Competition
Poland – Snow-clearing services – Zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych w granicach administracyjnych gminy Konstantynów Łódzki w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z pozimowym sprzątaniem dróg gminnych
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych w granicach administracyjnych gminy Konstantynów Łódzki w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z pozimowym sprzątaniem dróg gminnych
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na całodobowym zimowym utrzymaniu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Konstantynów Łódzki w sezonie zimowym 2026/2027 wraz z pozimowym sprzątaniem dróg gminnych w podziale na następujące zadania: 1.1. Zadanie 1: całodobowe zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych w granicach administracyjnych gminy Konstantynów Łódzki (zamówienie podstawowe) wraz z pozimowym sprzątaniem dróg gminnych, 1.2. Zadanie 2: zwiększenie przewidywanego zakresu zamówienia podstawowego dotyczącego zimowego utrzymania dróg gminnych i powiatowych w granicach administracyjnych gminy Konstantynów Łódzki wraz z pozimowym sprzątaniem dróg gminnych (zadanie 1) do 200% wartości zamówienia podstawowego (prawo opcji), 2. Szczegółowy zakres prac i sposób realizacji usług objętych zamówieniem został zawarty w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia oraz Formularzu cenowym, stanowiącymi odpowiednio Załącznik nr 1 i 2 do SWZ. 3. Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 15.04.2027 r.; 4. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji zamówienia uregulowane są w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. 5. Szacowana data początkowa okresu obowiązywania umowy podana w pkt 5.1.3 ogłoszenia została uzupełniona ze względu na ograniczenia techniczne platformy i jest jedynie przewidywaną datą.
Internal identifier: ZP.271.17.2026.ŁP
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Podstawy wykluczenia z postępowania. 1. Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę: 1.1 będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp), b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp), c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930) (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy Pzp), d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. d ustawy Pzp), e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy Pzp), f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745) (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. f ustawy Pzp), g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. g ustawy Pzp), h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp) - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego, 1.2 jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo – akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa powyżej w pkt 1.1 (art. 108 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp), 1.3 wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności (art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp), 1.4 wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne (art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp), 1.5 jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie (art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp), 1.6 jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia (art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp). 2. Podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5 i 7 ustawy Pzp: Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wyklucza także Wykonawcę: 2.1 w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury (art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp); 2.2 który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów (art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp); 2.3 który, z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady (art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Additional classification (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90611000 Street-cleaning services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: Prawo opcji: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zastosowania prawa opcji, polegającego na zwiększeniu przewidywanego zakresu zamówienia podstawowego (zadanie 1) do 200% szacunkowej wartości brutto umowy dla zadania 1; 2. Zamówienie podstawowe (zadanie 1) jest zamówieniem bezwarunkowym. Zamawiający zamierzając realizować prawo opcji (zadanie 2) jest zobowiązany do pisemnego powiadomienia Wykonawcy ze wskazaniem terminu rozpoczęcia opcji (zadania 2) i będzie to równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w zakresie określonym w Załączniku nr 6 do SWZ – Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) oraz zgodnie z pismem. 3. Z prawa opcji Zamawiający może skorzystać w przypadku wyczerpania ilości usług objętych zamówieniem w ramach zadania 1, w poszczególnych pozycjach Formularza cenowego, w tym również w sytuacji wyczerpania kwoty maksymalnej umowy, przeznaczonej na zrealizowanie zamówienia podstawowego (zadanie 1). 4. Realizacja prawa opcji polegać będzie na zwiększeniu ilości usług przewidzianych w Formularzu cenowym dla zadania 1, w terminie wykonania zamówienia. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji, jeżeli zaoferowana przez Wykonawcę cena jednostkowa nie ulegnie zwiększeniu w stosunku do wartości jednostkowej zamówienia określonej w Formularzu cenowym. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za zwiększony opcją zakres zamówienia, w oparciu o ceny jednostkowe wskazane w Formularzu cenowym. 5. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga podpisania przez Strony aneksu do umowy.