2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ «INTERREG» ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 2021-2027 - ΠΡΟΤΑΣΗ «OFIDIA PLUS»
Description: «Προμήθεια με αγορά Εξοπλισμού για τις ανάγκες του Πυροσβεστικού Σώματος – Πρόγραμμα «INTERREG» Ελλάδα – Ιταλία 2021-2027 - Έργο «OFIDIA PLUS», συνολικού προϋπολογισμού ΕΚΑΤΟΝ ΕΝΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΤΕ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΕΥΡΩ (195.000,00€), συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. Στον ανωτέρω προϋπολογισμό συμπεριλαμβάνονται όλες οι υπέρ τρίτων κρατήσεις, τέλη, δασμοί και Ειδικό Τέλος Ταξινόμησης. Τμήμα 1: ΟΧΗΜΑΤΑ 4x4 Pick Up - (34131000-4 Οχήματα τύπου pick-up 4X4 (διπλοκάμπινο) Τμήμα 2: ΟΧΗΜΑΤΑ 4x4 VAN - (34115200-8 - Αυτοκίνητα οχήματα για τη μεταφορά κάτω των 10 ατόμων)
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34131000 Pick-ups
Additional classification (cpv): 34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Τμήμα 1ο : ΟΧΗΜΑΤΑ 4x4 Pick Up
Description: Προμήθεια βοηθητικού διπλοκάμπινου οχήματος (4Χ4) τύπου pick up με δυνατότητα μεταφοράς πέντε (5) ατόμων, συμπεριλαμβανομένου του οδηγού και πλατφόρμα φόρτωσης (καρότσα) για μεταφορά εξοπλισμού. Το υπό προμήθεια όχημα θα χρησιμοποιηθεί από Υπηρεσία του Πυροσβεστικού Σώματος με κύριο έργο τη μεταφορά προσωπικού και εξοπλισμού σε συμβάντα αντιμετώπισης φυσικών καταστροφών (πυρκαγιές - πλημμύρες) καθώς και τον συντονισμό των δυνάμεων επέμβασης καθώς. Το υπό προμήθεια όχημα θα κινείται σε όλα τα οδοστρώματα εντός και εκτός δρόμου (4Χ4).
Internal identifier: 497007
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0002
Title: Τμήμα 2ο : ΟΧΗΜΑΤΑ 4x4 VAN
Description: Προμήθεια οχήματος (4Χ4) τύπου Van μικτής χρήσης με δυνατότητα μεταφοράς εννέα (9) ατόμων συμπεριλαμβανομένου του οδηγού και εξοπλισμού. Το υπό προμήθεια όχημα θα χρησιμοποιηθεί από Υπηρεσία του Πυροσβεστικού Σώματος με κύριο έργο τη μεταφορά προσωπικού και του εξοπλισμού τους σε συμβάντα αντιμετώπισης φυσικών καταστροφών (πυρκαγιές - πλημμύρες), ατυχήματα οδικών μεταφορών, καθώς και σε άλλα συμβάντα αρμοδιότητας του Πυροσβεστικού Σώματος.
Internal identifier: 497008
Main classification (cpv): 34115200 Motor vehicles for the transport of fewer than 10 persons