641802-2026 - Competition
Bulgaria – Electricity – „Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УНСС и поделения“
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title„Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УНСС и поделения“
Description„Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УНСС и поделения“ с три обособени позиции: Обособена позиция №1 - „Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група на обекти управлявани от УНСС на територията на гр. София“ Обособена позиция №2 - „Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УОБ – с. Равда“ Обособена позиция №3 - „Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на РЦДО гр. Хасково“
Internal identifier602282
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001
Title„Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група на обекти управлявани от УНСС на територията на гр. София“
Description„Доставка на електроенергия-средно и ниско напрежение и координатор на балансираща група на обекти управлявани от УНСС на територията на гр. София“​​​​​​​. Целта па поръчката е избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на УНСС и поделения, за срок от 12 месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка. Прогнозно количество електрическа енергия за 12 месеца е приблизително до 6300 MWh ± 25% нетна активна електрическа енергия. На територията на УНСС има изградени две фотоволтаични централи: - Покривна с мощност 604,79 kWp, а очакваното производство на ел. енергия е в размер на 657,093 MWh; - На паркинг с мощност 227,25 kWp, а очакваното производство на ел. енергия е в размер на 293,199 MWh. Участниците следва да изготвят механизъм за сетълмент, чрез който да бъдат покривани разликите/отклоненията между профилите на производство и потребление на възложителя. Цената да е с включени небаланси за сметка на доставчика, като УНСС и поделения следва да бъдат включени в балансираща група. Поради спецификата и естеството на работа на Възложителя се изисква предложената от Участника цена да включва единна цена на доставка на нетна активна електрическа енергия, без балансираща група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. Останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). В качеството на „координатор на балансираща група“, Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране, да включи Възложителя в пазара на балансираща енергия като участник (непряк член) в стандартна балансираща група, без Възложителя да заплаща такса за участие. Възложителят няма ангажименти по прогнозиране и заявка на нужните количества ел. енергия. Изпълнителят поема всички небаланси на своите клиенти.
Internal identifier602286
LotLOT-0002
Title„Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УОБ – с. Равда“
Description„Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УОБ – с. Равда“. „Доставка на електроенергия — ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на УОБ - с. Равда, с адрес ул. Крайбрежна №2 Целта на поръчката е избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на УОБ - с. Равда, за срок от 12 месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка. Прогнозно количество електрическа енергия за 12 месеца е приблизително 200 MWh ± 25% нетна активна електрическа енергия. На територията на УОБ-с.Равда има изградена фотоволтаична централа с мощност 22 kWр, а очакваното производство на ел.енергия е в размер на 25 kWh. Цената да е с включени небаланси за сметка на доставчика, като УОБ - с. Равда следва да бъде включена в балансираща група. Поради спецификата и естеството на работа на Възложителя се изисква предложената от Участника цена да включва единна цена на доставка на нетна активна електрическа енергия, без балансираща група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. При доставката следва да се осигури непрекъснатост на електроснабдяването и да се доставя електрическа енергия с качество и по ред, съгласно предвиденото в Закона за енергетиката (ЗЕ) и останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). В качеството на „координатор на балансираща група“ Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране, да включи Възложителя в пазара на балансираща енергия като участник (непряк член) в стандартна балансираща група, без Възложителя да заплаща такса за участие. Възложителят няма ангажименти по прогнозиране и заявка на нужните количества ел. енергия. Изпълнителят поема всички небаланси на своите клиенти.
Internal identifier602568
LotLOT-0003
Title„Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на РЦДО гр. Хасково“
Description​​​​​​​ „Доставка на електроенергия – ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на РЦДО гр. Хасково“. Доставка на електроенергия - ниско напрежение и координатор на балансираща група за нуждите на Регионален център за дистанционно обучение към УНСС, с адрес гр. Хасково, бул. „България“ № 168. Целта на поръчката е избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група за нуждите на РЦДО гр, Хасково за срок от 12 месеца, считано от датата на регистрация на първата доставка. Прогнозното количество електрическа енергия за 12 месеца е приблизително 55 MWh ± 25% нетна активна електрическа енергия. Цената да е с включени небаланси за сметка на доставчика, като РЦДО гр. Хасково следва да бъде включен в балансираща група. Поради спецификата и естеството на работа на Възложителя се изисква предложената от Участника цена да включва единна цена на доставка на нетна активна електрическа енергия, без в балансираща група допълнително да се начисляват суми за излишък и недостиг на небалансите. При доставката следва да се осигури непрекъснатост на електроснабдяването и да се доставя електрическа енергия с качество и по ред, съгласно предвиденото в Закона за енергетиката (ЗЕ) и останалите нормативни актове, които уреждат обществените отношения, свързани с доставката на електрическа енергия (в т.ч. наредбите към ЗЕ, Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ) и Правилата за измерване на количеството електрическа енергия (ПИКЕЕ). В качеството на „координатор на балансираща група“ Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране, да включи Възложителя в пазара на балансираща енергия като участник (непряк член) в стандартна балансираща група, без Възложителя да заплаща такса за участие. Възложителят няма ангажименти по прогнозиране и заявка на нужните количества ел.енергия. Изпълнителят поема всички небаланси на своите клиенти.
Internal identifier602571