641862-2026 - Competition
Slovakia – Road construction works – I/65 Stará Kremnička – Protihluková stena
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: I/65 Stará Kremnička – Protihluková stena
Description: Riešený úsek cesty I/65 sa nachádza v Banskobystrickom kraji, v okrese Žiar nad Hronom a obchádza obec Stará Kremnička z jej východnej strany. Začiatok riešeného úseku je v km. 79,075 (začiatok úseku „A“ navrhovanej PHC), koniec riešeného úseku je v km. 81,15 (koniec úseku „B“ navrhovanej PHC). Celková dĺžka riešeného úseku je 2,075 km. Úsek vedie extravilánom obce Stará Kremnička. Podľa dopravnej mapy nehodovosti Slovenska na cestách I. a II. triedy, predmetná lokalita nepatrí do územia s veľkou hustotou dopravných nehôd. Účelom navrhovanej stavby je zníženie hlukovej záťaže z cestnej dopravy cesty I/65, prechádzajúcej extravilánom obce Stará Kremnička pomocou realizácie novej protihlukovej clony (PHC). Návrh PHC vychádza primárne z posúdenia prekročenia prípustnej hlukovej záťaže na okolitú zástavbu. Pre účel posúdenia bola spracovaná samostatná hluková štúdia (dátum spracovania 07/2022, dodatok spracovaný 03/2023). Na základe jej výsledkov sa navrhuje dĺžka a výšky jednotlivých segmentov PHC). Súčasťou stavby je aj rekonštrukcia mosta ev. č. 65-058 (M7306). Projektová dokumentácia stavby, taktiež rešpektuje súvisiace stavby s názvami (nie sú predmetnom predkladanej projektovej dokumentácie, avšak pri návrhu PHC sa rešpektovala ich projektová dokumentácia): - I/65 Stará Kremnička – rekonštrukcia mosta ev.č. 65-060 (dátum spracovania apríl 2023) - I/65 Stará Kremnička – rekonštrukcia mosta ev.č. 65-059 (dátum spracovania marec 2023) Členenie stavby podľa objektov je navrhnuté nasledovne: SO 001 Obchádzková trasa (pre realizáciu rekonštrukcie mosta) SO 002 Výrub drevín SO 101 Úprava cesty I/65 SO 201 Rekonštrukcia mosta ev. č. 65-058 (M7306) SO 301 Protihluková stena Podrobné vymedzenie predmetu zákazky, vrátane vypracovaných technických špecifikácii je uvedené prevažne v časti 1.2 Opis predmetu zákazky, Zväzku 1, vo Zväzku 5 Projektová dokumentácia a vo Zväzku 4 Cenová časť súťažných podkladov
Internal identifier: 253/2026/2420
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45233120 Road construction works
5. Lot
Lot: LOT-0001