641877-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z TERENU MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z NIERUCHOMOŚCI W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCIOWO ZAMIESZKANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA, - Z MIEJSKIEGO PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) ORAZ DZIERŻAWA POJEMNIKÓW.
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z TERENU MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z NIERUCHOMOŚCI W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCIOWO ZAMIESZKANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA, - Z MIEJSKIEGO PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) ORAZ DZIERŻAWA POJEMNIKÓW.
Description: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują lub częściowo zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Piotrków Trybunalski z sektora I, II, III: a)z terenu nieruchomości zamieszkałych lub częściowo zamieszkałych: zmieszanych odpadów komunalnych;odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na: odpady z tworzyw sztucznych (m. in. styropian opakowaniowy), metali oraz opakowań wielomateriałowych - pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze żółtym, papier i tektura - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze niebieskim, opakowania ze szkła - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze zielonym, bioodpady – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze brązowym, popiół – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze szarym, odpady wielkogabarytowe (inne niż niebezpieczne nie mieszczące się w pojemnikach m. in. meble, wózki, wykładziny, dywany, kołdry, drzewka świąteczne, okna, ceramika sanitarna), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tekstylia. b)przeterminowanych leków z aptek. Przedmiotem zamówienia jest Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z miejskiego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Orlej 11 oraz dzierżawa pojemników. Wykonawca w ramach usług objętych niniejszym postępowaniem obowiązany jest do: a) odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów zebranych w PSZOK b) udostępnienia w formie dzierżawy sprawnych pojemników wg poniższych danych:specjalistyczny pojemnik 100 l x 4 szt., pojemnik 240 l x 1 szt. , pojemnik 1100 l x 6 szt. pojemnik KP 7 (7 m³) x 2 szt. pojemnik KM 7 (7 m³) x 2 szt., pojemnik K 20 (20 m³) x 1 szt., pojemnik K 31 (31 m³) x 2 szt., pojemnik K 34 (34 m³) x 3 szt., worki BIG BAG x 5 szt. o poj. 1 m³ c)ustawienia pojemników w miejscu wskazanym przez Zamawiającego d)utrzymywania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, e)wyposażenia w pojemniki posiadające zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych (np. plandeki/pokrywy). Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.01.2027 r.2).Wykonawca zobowiązany jest zapewnić pojazdy wykorzystywane do realizacji zamówienia zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, w szczególności z uwzględnieniem art. 68a ust. 1–5, art. 68b oraz art. 36a tej ustawy. Minimalne udziały pojazdów, o których mowa w art. 68a ust. 1 ustawy, dotyczą łącznie wszystkich zamówień objętych art. 68a ust. 1, udzielonych przez Zamawiającego w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2030 r. Przy ustalaniu spełnienia minimalnych udziałów uwzględnia się pojazdy wykorzystywane do świadczenia usług objętych każdą umową, zgodnie z art. 68a ust. 5 ustawy.5) Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę: Część 1-3: transportowanie odpadów/ prowadzenie śmieciarek/ samochodów, obsługa załadunku odpadów do śmieciarek/samochodów, koordynacja pracy odbioru i zagospodarowania odpadów. Część 4:transportowanie odpadów/ prowadzenie śmieciarek/ samochodów. Opcje: 1)Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp, na następujących zasadach: Cz1 Zamawiający może zwiększyć zakres usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych Częścią 1, maksymalnie o 20% wartości zamówienia podstawowego dla tej części. Cz2 Zamawiający może zwiększyć zakres usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych Częścią 2, maksymalnie o 20% wartości zamówienia podstawowego dla tej części. Cz3 Zamawiający może zwiększyć zakres usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych objętych Częścią 3, maksymalnie o 20% wartości zamówienia podstawowego dla tej części. Cz4 Zamawiający może zwiększyć zakres usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z PSZOK oraz zakres dzierżawy pojemników, maksymalnie o 30% wartości zamówienia podstawowego dla tej części. 2)Prawo opcji może zostać uruchomione w całości lub w części, w okresie obowiązywania umowy, w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu usług objętych daną częścią zamówienia. Zamawiający nie ma obowiązku skorzystania z prawa opcji, a Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o jego uruchomienie. 3)Szczegółowe warunki realizacji prawa opcji określają projektowane postanowienia umowy właściwe dla danej części zamówienia. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego określa Projekt umowy stanowiący SWZ CZĘŚĆ III. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy. Rodzaj, zakres oraz warunki zmian umowy określono w Projekcie umowy w §16, z uwzględnieniem przepisów ustawy Pzp. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia wadium w wysokości: Cz. 1 – 1 000 000,00 zł, Cz. 2 – 700 000,00 zł, Cz. 3 – 800 000,00zł, Cz. 4 – 200 000,00 zł Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5 % ceny brutto podanej w ofercie w formach określonych w art. 450 ust. 1 ustawy Pzp. 5)Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę: Cz. 1-3: transportowanie odpadów/ prowadzenie śmieciarek/ samochodów, obsługa załadunku odpadów do śmieciarek/samochodów, koordynacja pracy odbioru i zagospodarowania odpadów; Cz.4:transportowanie odpadów/ prowadzenie śmieciarek/ samochodów Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, e-mail: iod@piotrkow.pl, tel. 44 732 77 65.
Internal identifier: DZP.271.30.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z TERENU MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z NIERUCHOMOŚCI W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCIOWO ZAMIESZKANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA SEKTOR I
Description: Część 1 zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują lub częściowo zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Piotrków Trybunalski z sektora I: a) z terenu nieruchomości zamieszkałych lub częściowo zamieszkałych:  zmieszanych odpadów komunalnych;  odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na:  odpady z tworzyw sztucznych (m. in. styropian opakowaniowy), metali oraz opakowań wielomateriałowych - pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze żółtym,  papier i tektura - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze niebieskim,  opakowania ze szkła - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze zielonym,  bioodpady – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze brązowym,  popiół – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze szarym,  odpady wielkogabarytowe (inne niż niebezpieczne nie mieszczące się  w pojemnikach m. in. meble, wózki, wykładziny, dywany, kołdry, drzewka świąteczne, okna, ceramika sanitarna), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tekstylia. b) przeterminowanych leków z aptek. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.01.2027 r.
Lot: LOT-0002
Title: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z TERENU MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z NIERUCHOMOŚCI W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCIOWO ZAMIESZKANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA SEKTOR II
Description: Część 2 zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują lub częściowo zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Piotrków Trybunalski z sektora II: a) z terenu nieruchomości zamieszkałych lub częściowo zamieszkałych:  zmieszanych odpadów komunalnych;  odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na:  odpady z tworzyw sztucznych (m. in. styropian opakowaniowy), metali oraz opakowań wielomateriałowych - pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze żółtym,  papier i tektura - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze niebieskim,  opakowania ze szkła - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze zielonym,  bioodpady – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze brązowym,  popiół – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze szarym,  odpady wielkogabarytowe (inne niż niebezpieczne nie mieszczące się  w pojemnikach m. in. meble, wózki, wykładziny, dywany, kołdry, drzewka świąteczne, okna, ceramika sanitarna), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tekstylia. b) przeterminowanych leków z aptek. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.01.2027 r.
Lot: LOT-0003
Title: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z TERENU MIASTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO Z NIERUCHOMOŚCI W CAŁOŚCI LUB CZĘŚCIOWO ZAMIESZKANYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW MIASTA SEKTOR III
Description: Część 3 zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych odebranych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują lub częściowo zamieszkują mieszkańcy na terenie Miasta Piotrków Trybunalski z sektora III: a) z terenu nieruchomości zamieszkałych lub częściowo zamieszkałych:  zmieszanych odpadów komunalnych;  odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny z podziałem na:  odpady z tworzyw sztucznych (m. in. styropian opakowaniowy), metali oraz opakowań wielomateriałowych - pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze żółtym,  papier i tektura - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze niebieskim,  opakowania ze szkła - pojemnik(oznaczony) lub worek w kolorze zielonym,  bioodpady – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze brązowym,  popiół – pojemnik (oznaczony) lub worek w kolorze szarym,  odpady wielkogabarytowe (inne niż niebezpieczne nie mieszczące się  w pojemnikach m. in. meble, wózki, wykładziny, dywany, kołdry, drzewka świąteczne, okna, ceramika sanitarna), zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz tekstylia. b) przeterminowanych leków z aptek. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.01.2027 r.
Lot: LOT-0004
Title: ODBIERANIE, TRANSPORT I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH: - Z MIEJSKIEGO PUNKTU SELEKTYWNEGO ZBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH (PSZOK) ORAZ DZIERŻAWA POJEMNIKÓW.
Description: Część 4 zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z miejskiego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Orlej 11 oraz dzierżawa pojemników. Wykonawca w ramach usług objętych niniejszym postępowaniem obowiązany jest do: a) odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów zebranych w PSZOK b) udostępnienia w formie dzierżawy sprawnych pojemników wg poniższych danych:  specjalistyczny pojemnik 100 l x 4 szt.  pojemnik 240 l x 1 szt.  pojemnik 1100 l x 6 szt.  pojemnik KP 7 (7 m³) x 2 szt.  pojemnik KM 7 (7 m³) x 2 szt.  pojemnik K 20 (20 m³) x 1 szt.  pojemnik K 31 (31 m³) x 2 szt.  pojemnik K 34 (34 m³) x 3 szt.  worki BIG BAG x 5 szt. o poj. 1 m³ c) ustawienia pojemników w miejscu wskazanym przez Zamawiającego d) utrzymywania pojemników w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, e) wyposażenia w pojemniki posiadające zabezpieczenia przed działaniem czynników atmosferycznych (np. plandeki/pokrywy). Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.01.2027 r.