642048-2021 - ResultRomania-București: Oil country tubular goods
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Tevi si fitinguri din GRE (Glass Reinforced Epoxy) - rasina epoxidica armata cu fibra de sticla
Reference number: OM_1061
II.1.2.
Main CPV code
44166000 Oil country tubular goods
II.1.4.
Short description
Exploatarea zacamintelor de titei si gaze ocupa un rol important in cadrul activitatilor desfasurate la nivelul Entitatii Contractante.
Datorita unor impuritati puternic corozive care exista in unele tipuri de titeiuri extrase din unele zacaminte, este necesar la transportul acestora folosirea tevilor din GRE.
Produsele care fac obiectul Caietului de Sarcini sunt prezentate in Anexa 2 a acestuia, iar achizitia acestora este necesara pentru transportul titeiului, gazelor si a apei sarate.
Se estimeaza ca pe durata de valabilitate a Acordului Cadru sa fie atribuite un numar de aproximativ 24 Contracte Subsecvente (aproximativ 6 Contracte Subsecvente pe an).
Primul Contract subsecvent se estimeaza a fi atribuit in primele 2 luni de la data semnarii Acordului Cadru.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare pana in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
19522110 Epoxy-resin tubing
II.2.4.
Description of the procurement
La data initierii acestei proceduri OMV Petrom estimeaza ca, la un interval de aproximativ 2 luni pe parcursul derularii Acordului Cadru, va transmite invitatie pentru atribuirea de Contracte Subsecvente.
Cantitatile estimate aferente Acordului cadru, respectiv cantitatilor ce ar putea face obiectul unui singur Contract Subsecvent, dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata Acordului Cadru, sunt prezentate in Instructiuni pentru ofertanti.
Cantitati
Teava (m) - AcC: min. 1.237 - max. 75.199; CSs: min. 461 - max. 4.139
Fitinguri (buc) - AcC: min. 268 - max. 3.957; CSs: min. 1- max. 6
Adeziv (kg) - AcC: min. 2 - max. 200; CSs: min. 1 - max. 15
Valori
Teava (m) - AcC: min. 101.925 - max. 5.247.267; CSs: min. 11.806 - max. 248.136
Fitinguri (buc) - AcC: min. 157.954 - max. 1.240.633; CSs: min. 134 - max. 960
Adeziv (kg) - AcC: min. 121 - max. 12.100; CSs: min. 60 - max. 904