642076-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Zagospodarowanie odpadów pochodzących z terenu Miasta i Gminy Kórnik w latach 2027–2029
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zagospodarowanie odpadów pochodzących z terenu Miasta i Gminy Kórnik w latach 2027–2029
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów z terenu Miasta i Gminy Kórnik, których rodzaje i szacunkowe ilości zostały wskazane w Rozdziale III ust. 3 Opisu przedmiotu zamówienia ("OPZ"), a okres realizacji zamówienia został określony w Rozdziale III ust. 2 OPZ. Kompleksowa usługa zagospodarowania odpadów będzie polegała na: 1) przyjmowaniu odpadów odbieranych „u źródła”, których rodzaje zostały wskazane w Rozdziale III ust. 3 pkt 1) OPZ we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów k od operatora odbioru odpadów, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia; 2) przyjmowaniu odpadów, których rodzaje zostały wskazane w Rozdziale III ust. 3 pkt 2) OPZ zbieranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, położonym na terenie gminy Kórnik w Czołowie ("PSZOK") we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu przyjmowania odpadów od operatora świadczącego usługi transportu odpadów z PSZOK, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia; 3) przyjmowaniu odpadów, których rodzaje zostały wskazane w Rozdziale III ust. 3 pkt 3) OPZ zbieranych w ramach zbiórek okazjonalnych w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia; 4) przetworzeniu przyjętych odpadów w procesach odzysku (R) i/lub unieszkodliwiania (D), we wskazanym i zapewnionym przez Wykonawcę miejscu zagospodarowania odpadów, w sposób zgodny z prawem oraz wymaganiami wynikającymi z dokumentów zamówienia. Zamawiający wymaga, aby wszystkie frakcje odpadów były przetwarzane w instalacjach wskazanych i zapewnianych przez Wykonawcę, przy czym nie muszą być to instalacje, w których przyjęto odpady od Zamawiającego – zatem wszystkie frakcje odpadów powinny być przetwarzane w instalacjach wskazanych w § 1 ust. 3 Umowy oraz w pkt 7 i 8 formularza ofertowego. Wykonawca jest uprawniony do zagospodarowania odpadów w instalacjach podmiotów trzecich oraz do zbierania i magazynowania odpadów w sposób zgodny z warunkami umowy, w tym w okresie realizacji zamówienia; 5) realizacji obowiązków sprawozdawczo-informacyjnych; 6) realizacji obowiązków gwarantujących Zamawiającemu możliwości realizacji uprawnień kontrolno-weryfikacyjnych; 7) realizacji usług i obowiązków związanych z wyrażonymi powyżej w pkt 1) – 5) usługami.
Internal identifier: B-FP.271.30.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90510000 Refuse disposal and treatment, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: PRAWO OPCJI 1. Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Pzp przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie zwiększenia ilości usług świadczonych przez Wykonawcę poprzez zmianę wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w § 7 ust. 1 umowy (w brzmieniu pierwotnym) o nie więcej niż 20% tej kwoty. 2. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3. Warunki skorzystania z prawa opcji: 1) skorzystanie z zamówienia opcjonalnego (prawa opcji) uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego i może nastąpić po przekroczeniu realizacji zamówienia podstawowego w stopniu odpowiadającym 70% wartości wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji umowy w zakresie zamówienia podstawowego; 2) termin, w ciągu którego Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy w zakresie podstawowym; 3) o zamiarze skorzystania z prawa opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie, w formie oświadczenia woli. Brak stosownego oświadczenia świadczy o rezygnacji z zamówienia opcjonalnego w całości lub w części (jeżeli Zamawiający skorzystał częściowo z zamówień opcjonalnych); 4) Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia lub wyczerpaniu kwoty wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu realizacji niniejszej umowy w zakresie zamówienia podstawowego – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji, określonego w ust. 1 powyżej; 5) jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach opisanych w SWZ i umowie; 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie usługi nastąpi przy zastosowaniu stawek określonych w ofercie Wykonawcy i wykazanych w § 7 ust. 4 umowy; 7) skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania Umowy lub jej zmiany. POWTÓRZENIE PODOBNYCH USŁUG 1. Zamawiający w oparciu o art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług do przedmiotu zamówienia podstawowego, w szczególności: 1) usługi zagospodarowania odpadów w okresie innym niż realizacja zamówienia podstawowego; 2) usługi zagospodarowania innych frakcji odpadów niż przewidziane zamówieniem podstawowym; 3) usługi transportu odpadów. 2. Zamówienie, o którym mowa w ust. 1, może zostać udzielone: 1) na analogicznych warunkach jak ustanowione dla zamówienia podstawowego, z zastrzeżeniem różnic wynikających ze specyfiki przedmiotu zamówienia podobnego, w tym w zakresie warunków finansowych realizacji zamówienia podobnego. Zamówienie podobne zostanie udzielone po przeprowadzeniu negocjacji, których przedmiotem może być m.in. wysokość wynagrodzenia Wykonawcy, tytułem świadczenia usług; 2) jednokrotnie lub kilkukrotnie; 3) do maksymalnej wartości 20 % wysokości wynagrodzenia Wykonawcy, pierwotnie wskazanego w § 7 ust. 1 wzoru umowy. 3. Udzielenie zamówienia, o którym mowa będzie możliwe pod warunkiem, że Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe, a dotychczasowy Wykonawca realizował zamówienie podstawowe z należytą starannością.