642134-2026 - Competition
Romania – Construction work for school buildings – Lucrări de execuție privind obiectivul de investitii „Reabilitarea, modernizarea și consolidarea Școlii Gimnaziale nr. 178”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
TitleLucrări de execuție privind obiectivul de investitii „Reabilitarea, modernizarea și consolidarea Școlii Gimnaziale nr. 178”
DescriptionObiectul contractului ce rezultă din prezenta procedură îl reprezintă execuția lucrărilor aferente obiectivului de investiții „Reabilitarea, modernizarea și consolidarea Școlii Gimnaziale nr. 178, Str. Dridu nr. 2, Sector 1, București”. Contractul include execuția completă a tuturor lucrărilor prevăzute în documentația tehnică, precum și toate activitățile necesare pentru realizarea, finalizarea, receptionarea și predarea acestora în condiții de calitate, siguranță și funcționalitate. În acest sens, Contractantul va avea obligația de a realiza, execuția lucrărilor de construcții și instalații, inclusiv lucrări de: • consolidare structurală; • reabilitare și modernizare arhitecturală; • creștere a performanței energetice; • modernizare instalații (electrice, sanitare, termice, HVAC, antiefractie, control acces, supraveghere, detectie, BMS); • amenajări exterioare și lucrări conexe; La baza determinarii valorii estimate a contractului a stat Listele de cantitati elaborate in proiectul tehnic: Cap 1.2. Amenajarea terenului – 398.227,00 lei fara TVA Cap 4.1 Constructii si instalatii – 31.833.948,27 lei fara TVA Cap 4.2 Montaj utilaje si echipamente tehnologice – 1.006.311,51 lei Cap4.3 Utilaje, echipamente tehnologice si functionale care necesita montaj – 4.643.937,06 lei fara TVA Cap 5.1.1 Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier – 773.863,86 lei fara TVA. Cap 5.1.2 Cheltuieli conexe organizarii de santier – 157.185,88 lei fara TVA Cap 6.2. Probe tehnologice si teste – 25.000 lei fara TVA
Internal identifierL04
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45214200 Construction work for school buildings
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
Additional classification (cpv): 45300000 Building installation work, 45400000 Building completion work