642171-2021 - ResultRomania-București: Pipeline-inspection services
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Prestare servicii de curatare si inspectie in-line a conductelor de transport, executie lucrari si furnizare produse asociate prestarii serviciilor
Reference number: WS444326443
II.1.2.
Main CPV code
76600000 Pipeline-inspection services
II.1.4.
Short description
In cadrul activitatilor desfasurate in OMV Petrom, toate fluidele sunt transportate prin intermediul unor retele de conducte; in Upstream este operata o retea importanta de conducte care numara peste 10.000 km. In contextul descris, efectuarea inspectiilor conductelor aflate in exploatare este esentiala pentru o mai buna intelegere a starii tehnice a retelei de conducte a OMV Petrom si, prin urmare, pentru o mai buna gestionare a activitatilor care vizeaza mentinere integritatii conductelor.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 10-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Prestare servicii de curatare si inspectie in-line a conductelor de transport, executie lucrari si furnizare produse asociate prestarii serviciilor pentru Zonele de Productie onshore
Lot No: 1
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Lot 1:
Cantitatile estimate aferente Acordului Cadru: minim 25.000 m - maxim 340.000 m;
Cantitatile estimate aferente celui mai mare Contract Subsecvent: minim 5.700 m - maxim 18.000 m.
Valoarea estimata pentru Acordul Cadru: minim = 434.000 euro; maxim = 9.200.000 euro.
Valoarea estimata pentru cel mai mare Contract Subsecvent: minim = 100.000 euro; maxim = 385.000 euro.
Prestare servicii de curatare si inspectie in-line a conductelor de transport, executie lucrari si furnizare de produse asociate prestarii serviciilor, pentru Zona de Productie offshore
Lot No: 2
Lot 2:
Cantitatile estimate aferente Acordului Cadru: minim 85.000 m - maxim 268.000 m;
Cantitatile estimate aferente celui mai mare Contract Subsecvent: minim 2.000 m - maxim 85.000 m.
Valoarea estimata pentru Acordul Cadru: minim = 270.000 euro; maxim = 2.400.000 euro.
Valoarea estimata pentru cel mai mare Contract Subsecvent: minim = 46.000 euro; maxim = 270.000 euro.