642321-2026 - Competition
Hungary – Orthopaedic implants – KM-Ortopédiai implantátumok-Csípő,térd,spacer,stb
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: KM-Ortopédiai implantátumok-Csípő,térd,spacer,stb
Description: Keretmegállapodás alapján ortopédiai implantátumok beszerzésére Ajánlatkérő részére konszignációs raktár kihelyezésével. Rövidítések: Ajánlatkérő (AK); Ajánlattevő (AT); Alvállalkozó (AV); Közbeszerzési Dokumentumok (KD); Eljárást megindító felhívás (felhívás), keretmegállapodás (KM). KM becsült keretösszege összesen nettó 21 351 696,-Ft: alapmennyiségre vonatkozó keretösszeg: nettó 19 410 633,- Ft; + 10 %-os opcióra vonatkozó keretösszeg: nettó 1 941 063,- Ft. A KM alapján a Kbt. 105. § (2) bek. a) pontja szerint kerül sor a beszerzés (közvetlen megrendelés) megvalósítására. AK KM-t kíván kötni több AT-vel azzal, hogy AK általi közvetlen megrendelések valamennyi feltételét a KM tartalmazza. A Kbt. 105. § (2) bek. a) pontjában foglaltak alapján, AK a KM-t megkötött AT-nek az összpontszámuk alapján kialakult sorrend alapján küld közvetlen megrendeléseket. A közvetlen megrendelés gyakorisága: AK heti rendszerességgel tervez közvetlen megrendeléseket leadni. Közvetetlen megrendelések nagysága: AK által leadható legkisebb közvetlen megrendelés: a felhívásban meghatározott mennyiség. AK által leadható legnagyobb közvetlen megrendelés: a felhívásban meghatározott mennyiség ötszöröse. AK a Kbt. 50.§ (2) bekezdés d) pontjában foglalt kötelezettségének a keretösszeg és a becsült érték megadásával tesz eleget. A KM alapján a Kbt. 105. § (2) bek. a) pontja alapján kerül sor beszerzés megvalósítására. Amennyiben a keretmegállapodásos eljárás első részében egy érvényes ajánlat kerül benyújtásra és a KM ennek megfelelően a Kbt. 105.§ (1) bekezdése alapján egy AT-vel kerül megkötésre, úgy az adott egyedi közbeszerzések megvalósítására a Kbt. 105.§ (1) bek. a) pontja szerint kerül sor. Keretszám: 3. Ha a legkedvezőbb ajánlatot tevők keretszámának felső határán több ajánlat azonos, úgy AK a Kbt. 77. § (5) bekezdés alkalmazásával jár el, mert AK legfeljebb a keretszám felső határáig terjedő számú AT-vel kívánja a KM-et megkötni. Értékelési szempont: Ajánlatkérő a Kbt. 76. § (2) bek. a) pontja - legalacsonyabb ár -szerint értékeli az ajánlatokat, illetve választja ki a számára gazdaságilag legelőnyösebb ajánlatot. A Kbt. 76. § (5) bekezdésére tekintettel, ajánlatkérő tájékoztatja ajánlattevőket, hogy az ajánlatkérő igényeinek a beszerzés tárgyaként konkrétan meghatározott minőségi és műszaki követelményeknek megfelelő áru felel meg, ezen felül a gazdaságilag legelőnyösebb ajánlat kiválasztását csak a legalacsonyabb ár értékelése szolgálja, tekintve, hogy az áru jogszabályokban meghatározott és körül határolható szabványtermék, és minőségi szempontok szerint nem differenciálható. A közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében, a 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 46. § (3) bekezdése alapján Ajánlatkérő az ajánlati felhívásban és a közbeszerzési dokumentumokban meghatározott gyártmányú, eredetű, típusú dologra, eljárásra, tevékenységre, személyre, illetőleg szabadalomra vagy védjegyre hivatkozhat. Minden ilyen esetben a megnevezés csak a tárgy jellegének egyértelmű meghatározása érdekében történt, ajánlatot jelen ajánlati felhívásban előírt, vagy az azzal – az adott termék vonatkozásában a részletes műszaki paraméterek tekintetében – egyenértékű termékre lehet tenni. A műszaki tartalom értékelése során az egyenértékűséget Ajánlatkérőnek kell megítélni, amely eldöntéséhez minden adatot ajánlattevőnek kell megadnia. Ajánlattevő kötelessége tehát annak bizonyítása az ajánlatban, hogy a megajánlott termék az Ajánlatkérő által meghatározott termékkel egyenértékű. Az esetleges el nem fogadást Ajánlatkérő tényszerűen megindokolja. Ajánlatkérő számára az előírtaknál kedvezőbb jellemzőkkel rendelkező termékre is tehető ajánlat. A részletes feltételeket, elvárásokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001555712026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33183100 Orthopaedic implants
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A KM alapján az alábbi ortopédiai eszközök kerülnek közvetlen megrendelésre: Csípő és térd előregyártott spacer, antibiotikumos csontcement Csípő spacer Komponensek: komponens, a protézissel megegyező formájú csípő spacer, Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 1 db Térd spacer – 1 db Komponensek: 2 komponensből áll (méretazonos femoralis, illetve tibia komponens) Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 1 db Antibiotikumos csontcement – 1 db Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 2 db AK egy közvetlen megrendelés alkalmával legalább az alábbi mennyiséget megrendeli: Csípő és térd előregyártott spacer, antibiotikumos csontcement Csípő spacer 1 db Komponensek: 1 komponens, a protézissel megegyező formájú csípő spacer, Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 1 db Térd spacer 1 db Komponensek: 2 komponensből áll (méretazonos femoralis, illetve tibia komponens) Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 1 db Antibiotikumos csontcement 1 db Konszignációba kihelyezésre kerülő minimum mennyiségek: 2 db A KM becsült keretösszege összesen nettó 21 351 696,-Ft: alapmennyiségre vonatkozó keretösszeg: nettó 19 410 633,- Ft; + 10 %-os opcióra vonatkozó keretösszeg: nettó 1 941 063,- Ft. A részletes feltételeket, elvárásokat a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Internal identifier: EKR001555712026/1
Options:
Description of the options: A KM becsült keretösszege összesen nettó 21 351 696,-Ft: alapmennyiségre vonatkozó keretösszeg: nettó 19 410 633,- Ft; + 10 %-os opcióra vonatkozó keretösszeg: nettó 1 941 063,- Ft.