642455-2026 - Competition
Poland – Miscellaneous food products and dried goods – 88/2026 Dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title88/2026 Dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw określonych w tabelach w Rozdziale IV SWZ, w kolumnie nazwanej „ilość w opcji”, nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe będące przedmiotem postępowania. 4. Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego, o każdej zmianie występowania alergenów w dostarczonych produktach. 5. Wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa i właściwej higieny produktów żywnościowych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. 6. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom.
Internal identifierNr sprawy 88/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 15890000 Miscellaneous food products and dried goods
Additional classification (cpv): 15894300 Prepared dishes, 15891400 Soups
5. Lot
LotLOT-0001
TitleZadanie 1: Dostawa dań instant do jednostek wojskowych z rejonu Szczecin, Stargard, Choszczno, Świnoujście, Dziwnów, Glewice.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: -1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - RAZEM: 460kg(w tym zamówienie podstawowe:138kg;zamówienie opcjonalne:322kg) -2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - RAZEM: 800kg(w tym zamówienie podstawowe:240kg;zamówienie opcjonalne:560kg) -3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - RAZEM: 460kg(w tym zamówienie podstawowe:138kg;zamówienie opcjonalne:322kg) -4. Danie instant- makaron carbonara - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) -5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - RAZEM: 430kg(w tym zamówienie podstawowe:129kg;zamówienie opcjonalne:301kg) -6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) -7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) -8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - RAZEM: 460kg(w tym zamówienie podstawowe:138kg;zamówienie opcjonalne:322kg) -9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - RAZEM: 430kg(w tym zamówienie podstawowe:129kg;zamówienie opcjonalne:301kg) -10. Zupa instant – żurek z grzankami - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifierZadanie nr 1
Options
Description of the optionsZgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - zamówienie opcjonalne:322kg 2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - zamówienie opcjonalne:560kg 3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - zamówienie opcjonalne:322kg 4. Danie instant- makaron carbonara - zamówienie opcjonalne:280kg 5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - zamówienie opcjonalne:301kg 6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - zamówienie opcjonalne:280kg 7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:280kg 8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:322kg 9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - zamówienie opcjonalne:301kg 10. Zupa instant – żurek z grzankami - zamówienie opcjonalne:280kg
LotLOT-0002
TitleZadanie 2: Dostawa dań instant do jednostek wojskowych z rejonu Złocieniec, Wałcz, Świdwin, Trzebiatów, Mirosławiec Górny i ośrodka szkolenia poligonowego Oleszno.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ: -1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - RAZEM: 50kg(w tym zamówienie podstawowe:15kg;zamówienie opcjonalne:35kg) -2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - RAZEM: 70kg(w tym zamówienie podstawowe:21kg;zamówienie opcjonalne:49kg) -3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - RAZEM: 120kg(w tym zamówienie podstawowe:36kg;zamówienie opcjonalne:84kg) -4. Danie instant- makaron carbonara - RAZEM: 120kg(w tym zamówienie podstawowe:36kg;zamówienie opcjonalne:84kg) -5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - RAZEM: 80kg(w tym zamówienie podstawowe:24kg;zamówienie opcjonalne:56kg) -6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - RAZEM: 70kg(w tym zamówienie podstawowe:21kg;zamówienie opcjonalne:49kg) -7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - RAZEM: 60kg(w tym zamówienie podstawowe:18kg;zamówienie opcjonalne:42kg) -8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - RAZEM: 70kg(w tym zamówienie podstawowe:21kg;zamówienie opcjonalne:49kg) -9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - RAZEM: 50kg(w tym zamówienie podstawowe:15kg;zamówienie opcjonalne:35kg) -10. Zupa instant – żurek z grzankami - RAZEM: 60kg(w tym zamówienie podstawowe:18kg;zamówienie opcjonalne:42kg) 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifierZadanie nr 2
Description of the optionsZgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - zamówienie opcjonalne:35kg 2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - zamówienie opcjonalne:49kg 3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - zamówienie opcjonalne:84kg 4. Danie instant- makaron carbonara - zamówienie opcjonalne:84kg 5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - zamówienie opcjonalne:56kg 6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - zamówienie opcjonalne:49kg 7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:42kg 8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:49kg 9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - zamówienie opcjonalne:35kg 10. Zupa instant – żurek z grzankami - zamówienie opcjonalne:42kg
LotLOT-0003
TitleZadanie 3: Dostawa dań instant do jednostek wojskowych z rejonu Ustka, Lębork, Chojnice, Koszalin, Darłowo i ośrodka szkolenia poligonowego Ustka.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ: -1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - RAZEM: 200kg(w tym zamówienie podstawowe:60kg;zamówienie opcjonalne:140kg) -2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - RAZEM: 300kg(w tym zamówienie podstawowe:90kg;zamówienie opcjonalne:210kg) -3. Danie instant- makaron carbonara - RAZEM: 300kg(w tym zamówienie podstawowe:90kg;zamówienie opcjonalne:210kg) -4. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - RAZEM: 200kg(w tym zamówienie podstawowe:60kg;zamówienie opcjonalne:140kg) -5. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - RAZEM: 200kg(w tym zamówienie podstawowe:60kg;zamówienie opcjonalne:140kg) -6. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - RAZEM: 200kg(w tym zamówienie podstawowe:60kg;zamówienie opcjonalne:140kg) 2. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifierZadanie nr 3
Description of the optionsZgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - zamówienie opcjonalne:140kg 2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - zamówienie opcjonalne:210kg 3. Danie instant- makaron carbonara -zamówienie opcjonalne:210kg 4. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - zamówienie opcjonalne:140kg 5. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:140kg 6. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - zamówienie opcjonalne:140kg
LotLOT-0004
TitleZadanie 4: Dostawa dań instant do jednostek wojskowych z rejonu Wejherowo, Gdynia, Siemirowice, Malbork, Pruszcz Gdański.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ: -1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) -2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - RAZEM: 500kg(w tym zamówienie podstawowe:150kg;zamówienie opcjonalne:350kg) -3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - RAZEM: 400kg(w tym zamówienie podstawowe:120kg;zamówienie opcjonalne:280kg) -4. Danie instant- makaron carbonara - RAZEM: 380kg(w tym zamówienie podstawowe:114kg;zamówienie opcjonalne:266kg) -5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - RAZEM: 170kg(w tym zamówienie podstawowe:51kg;zamówienie opcjonalne:119kg) -6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - RAZEM: 190kg(w tym zamówienie podstawowe:57kg;zamówienie opcjonalne:133kg) -7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - RAZEM: 200kg(w tym zamówienie podstawowe:60kg;zamówienie opcjonalne:140kg) -8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - RAZEM: 120kg(w tym zamówienie podstawowe:36kg;zamówienie opcjonalne:84kg) -9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - RAZEM: 190kg(w tym zamówienie podstawowe:57kg;zamówienie opcjonalne:133kg) -10. Zupa instant – żurek z grzankami - RAZEM: 220kg(w tym zamówienie podstawowe:66kg;zamówienie opcjonalne:154kg) 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifierZadanie nr 4
Description of the optionsZgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - zamówienie opcjonalne:280kg 2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - zamówienie opcjonalne:350kg 3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - zamówienie opcjonalne:280kg 4. Danie instant- makaron carbonara - zamówienie opcjonalne:266kg 5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - zamówienie opcjonalne:119kg 6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - zamówienie opcjonalne:133kg 7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:140kg 8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:84kg 9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - zamówienie opcjonalne:133kg 10. Zupa instant – żurek z grzankami - zamówienie opcjonalne:154kg
LotLOT-0005
TitleZadanie 5: Dostawa dań instant do jednostek wojskowych z rejonu Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Grupa, Brodnica, Chełmno.
Description1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa dań instant do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ: -1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - RAZEM: 420kg(w tym zamówienie podstawowe:126kg;zamówienie opcjonalne:294kg) -3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -4. Danie instant- makaron carbonara - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - RAZEM: 810kg(w tym zamówienie podstawowe:243kg;zamówienie opcjonalne:567kg) -8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - RAZEM: 810kg(w tym zamówienie podstawowe:243kg;zamówienie opcjonalne:567kg) -9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - RAZEM: 210kg(w tym zamówienie podstawowe:63kg;zamówienie opcjonalne:147kg) -10. Zupa instant – żurek z grzankami - RAZEM: 810kg(w tym zamówienie podstawowe:243kg;zamówienie opcjonalne:567kg) 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifierZadanie nr 5
Description of the optionsZgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: 1. Danie instant – makaron w sosie gulaszowym -zamówienie opcjonalne:147kg 2. Danie instant – puree ziemniaczane z boczkiem i cebulką - zamówienie opcjonalne:294kg 3. Danie instant – spaghetti po bolońsku - zamówienie opcjonalne:147kg 4. Danie instant- makaron carbonara - zamówienie opcjonalne:147kg 5. Zupa instant – barszcz czerwony z grzankami - zamówienie opcjonalne:147kg 6. Zupa instant – rosół z kury z makaronem - zamówienie opcjonalne:147kg 7. Zupa instant – zupa grochowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:567kg 8. Zupa instant – zupa pieczarkowa z grzankami - zamówienie opcjonalne:567kg 9. Zupa instant – zupa pomidorowa z makaronem - zamówienie opcjonalne:147kg 10. Zupa instant – żurek z grzankami - zamówienie opcjonalne:567kg