2. Procedure
Procedure
Title: Dodávky spotřebního materiálu s výpůjčkou analyzátorů krevních plynů
Description: Předmětem plnění zakázky je uzavření dohody ve smyslu § 131 a násl. ZZVZ s jedním vybraným dodavatelem na dobu 6 let, na dodávky veškerého spotřebního materiálu pro analyzátory krevních plynů včetně bezplatné výpůjčky analyzátorů krevních plynů pro oddělení klinické biochemie a hematologie Karlovarské krajské nemocnice a.s., nemocnice v Karlových Varech a nemocnice v Chebu.
Internal identifier: VZ 46/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: § 56 zákona č. 134/2016 Sb.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696200 Blood-testing reagents
Additional classification (cpv): 38434520 Blood analysers, 33694000 Diagnostic agents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Options:
Description of the options: 1) Zadavatel si v souladu s ustanovením § 100 odst. 2 ZZVZ vyhrazuje právo změnit dodavatele v průběhu trvání dohody na plnění předmětu této veřejné zakázky, jestliže dojde k odstoupení zadavatele od takové dohody pro podstatné porušení dohody dodavatelem. Zadavatel je v takovém případě oprávněn obrátit se s žádostí o uzavření dohody na jiného účastníka. Tímto účastníkem bude dodavatel, který nebyl ze zadávacího řízení vyloučen, splnil veškeré požadavky stanovené zadavatelem a v hodnocení nabídek se umístil v pořadí bezprostředně za vybraným dodavatelem. V takovém případě je účastník povinen zadavateli doložit ve lhůtě 30 kalendářních dní od doručení žádosti o uzavření dohody dokumenty prokazující, že účastník stále splňuje zadavatelem požadované kvalifikační předpoklady a další podmínky pro plnění předmětu zakázky. Pokud tento dodavatel odmítne uzavřít dohodu nebo neprokáže splnění kvalifikačních předpokladů či další podmínky pro plnění předmětu zakázky, a to v rozsahu a způsobem stanoveným touto zadávací dokumentací a ve stanovené lhůtě, je zadavatel oprávněn vyzvat k uzavření dohody účastníka, který se v hodnocení nabídek umístil jako další v pořadí. Tento postup může zadavatel v případě neuzavření dohody opakovat, a to až do oslovení posledního účastníka, který se v hodnocení nabídek v rámci tohoto zadávacího řízení umístil jako poslední v pořadí. Dohoda s tímto účastníkem pak bude uzavřena za podmínek, které nabídnul ve své nabídce podané v původním zadávacím řízení. 2) Zadavatel si v průběhu trvání smluvního vztahu vyhrazuje právo v rámci smluvních podmínek ve všech sjednaných položkách odebírat inovované či nové výrobky, pokud budou svými charakteristikami odpovídat původní specifikaci uvedené v zadávacím řízení. 3) Změna ceny: - V případě, že v období mezi předložením nabídky účastníka a podpisem dohody, případně v průběhu plnění předmětu dohody dojde ke změnám sazeb DPH, upraví se nabídkové ceny s DPH. V takovém případě bude cena plnění upravena podle výše sazeb DPH platných v době plnění předmětu veřejné zakázky. - Vybraný dodavatel je oprávněn jednou ročně zvýšit jednotkové ceny, a to nejdříve ode dne zveřejnění průměrné roční míry inflace za předcházející kalendářní rok Českým statistickým úřadem, nikoliv však dříve než ode dne doručení písemného oznámení o zvýšení jednotkových cen zadavateli. Jednotkové ceny lze zvýšit o průměrnou roční míru inflace za předcházející kalendářní rok vyhlášenou Českým statistickým úřadem, nejvýše však o 5 %, a to i v případě, že tato míra inflace bude vyšší. V případě záporné míry inflace se jednotkové ceny nesnižují. Oznámení musí obsahovat údaj o použité míře inflace, aktualizovaný ceník a podrobný výpočet zvýšení jednotkových cen. - V případě, že v průběhu plnění rámcové dohody dojde na trhu ke snížení cen dodávaného zboží, je vybraný dodavatel povinen snížit jednotkové ceny zboží na srovnatelnou tržní úroveň.