2. Procedure
Procedure
Title: 85/2026 Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV – „Opis części zamówienia” SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 2. Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw określonych w tabelach w Rozdziale IV SWZ, w kolumnie nazwanej „ilość w opcji”, nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza podczas realizacji umowy stosowania opakowań zastępczych na produkty żywnościowe będące przedmiotem postępowania. 4. Wykonawca zobowiązany jest do pisemnego informowania Zamawiającego, o każdej zmianie występowania alergenów w dostarczonych produktach. 5. Wykonawca jest odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa i właściwej higieny produktów żywnościowych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. 6. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm. Zamawiający wskazuje zatem, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym normom.
Internal identifier: Nr sprawy 85/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15400000 Animal or vegetable oils and fats
Additional classification (cpv): 15411210 Frying oil, 15431100 Margarine, 15411200 Cooking oil, 15411100 Vegetable oils, 15621000 Corn oil, 15411120 Sesame oil, 15332261 Peanut butter, 15411110 Olive oil
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych z rejonu Szczecin, Stargard, Choszczno, Świnoujście, Dziwnów, Glewice.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: Margaryna 4 110 kg (il. podst.: 1 233 kg / il. w opcji: 2 877 kg ) Margaryna jednoporcjowa 4 105 kg (il. podst.: 1 232 kg / il. w opcji: 2 873 kg ) Olej rzepakowy 17 800 l (il. podst.: 5 340 l / il. w opcji: 12 460 l ) Olej słonecznikowy 12 000 l (il. podst.: 3 600 l / il. w opcji: 8 400 l ) Olej kukurydziany 310 l (il. podst.: 93 l / il. w opcji: 217 l ) Olej sezamowy 310 l (il. podst.: 93 l / il. w opcji: 217 l ) Olej z pestek winogron 310 l (il. podst.: 93 l / il. w opcji: 217 l ) Masło orzechowe 200 kg (il. podst.: 60 kg / il. w opcji: 140 kg ) Masło orzechowe jednoporcjowe 3 090 kg (il. podst.: 927 kg / il. w opcji: 2 163 kg ) Oliwa z oliwek 1 150 l (il. podst.: 345 l / il. w opcji: 805 l ). 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
Description of the options: Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: Margaryna il. w opcji: 2 877 kg ; Margaryna jednoporcjowa il. w opcji: 2 873 kg ; Olej rzepakowy il. w opcji: 12 460 l ; Olej słonecznikowy il. w opcji: 8 400 l ; Olej kukurydziany il. w opcji: 217 l ; Olej sezamowy il. w opcji: 217 l ; Olej z pestek winogron il. w opcji: 217 l ; Masło orzechowe il. w opcji: 140 kg ; Masło orzechowe jednoporcjowe il. w opcji: 2 163 kg ; Oliwa z oliwek il. w opcji: 805 l .
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2. Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych z rejonu Złocieniec, Wałcz, Świdwin, Trzebiatów, Mirosławiec Górny i ośrodka szkolenia poligonowego Oleszno.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: Frytura 100 kg (il. podst.: 30 kg / il. w opcji: 70 kg ) Margaryna 4 150 kg (il. podst.: 1 245 kg / il. w opcji: 2 905 kg ) Margaryna jednoporcjowa 3 100 kg (il. podst.: 930 kg / il. w opcji: 2 170 kg ) Olej rzepakowy 10 700 l (il. podst.: 3 210 l / il. w opcji: 7 490 l ) Olej słonecznikowy 7 850 l (il. podst.: 2 355 l / il. w opcji: 5 495 l ) Olej z pestek winogron 15 l (il. podst.: 4 l / il. w opcji: 11 l ) Masło orzechowe 8 kg (il. podst.: 2 kg / il. w opcji: 6 kg ) Masło orzechowe jednoporcjowe 110 kg (il. podst.: 33 kg / il. w opcji: 77 kg ) Oliwa z oliwek 280 l (il. podst.: 84 l / il. w opcji: 196 l ). 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 2
Additional classification (cpv): 15411210 Frying oil, 15431100 Margarine, 15411200 Cooking oil, 15411100 Vegetable oils, 15332261 Peanut butter, 15411110 Olive oil
Description of the options: Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: Frytura il. w opcji: 70 kg ; Margaryna il. w opcji: 2 905 kg ; Margaryna jednoporcjowa il. w opcji: 2 170 kg ; Olej rzepakowy il. w opcji: 7 490 l ; Olej słonecznikowy il. w opcji: 5 495 l ; Olej z pestek winogron il. w opcji: 11 l ; Masło orzechowe il. w opcji: 6 kg ; Masło orzechowe jednoporcjowe il. w opcji: 77 kg ; Oliwa z oliwek il. w opcji: 196 l .
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3. Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych z rejonu Ustka, Lębork, Chojnice, Koszalin, Darłowo i ośrodka szkolenia poligonowego Ustka.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: Frytura 400 kg (il. podst.: 120 kg / il. w opcji: 280 kg ) Margaryna 4 900 kg (il. podst.: 1 470 kg / il. w opcji: 3 430 kg ) Margaryna jednoporcjowa 8 500 kg (il. podst.: 2 550 kg / il. w opcji: 5 950 kg ) Olej rzepakowy 17 500 l (il. podst.: 5 250 l / il. w opcji: 12 250 l ) Olej słonecznikowy 7 500 l (il. podst.: 2 250 l / il. w opcji: 5 250 l ) Olej kukurydziany 200 l (il. podst.: 60 l / il. w opcji: 140 l ) Olej sezamowy 200 l (il. podst.: 60 l / il. w opcji: 140 l ) Olej z pestek winogron 200 l (il. podst.: 60 l / il. w opcji: 140 l ) Masło orzechowe 320 kg (il. podst.: 96 kg / il. w opcji: 224 kg ) Masło orzechowe jednoporcjowe 800 kg (il. podst.: 240 kg / il. w opcji: 560 kg ) Oliwa z oliwek 394 l (il. podst.: 118 l / il. w opcji: 276 l ). 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 3
Description of the options: Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: Frytura il. w opcji: 280 kg ; Margaryna il. w opcji: 3 430 kg ; Margaryna jednoporcjowa il. w opcji: 5 950 kg ; Olej rzepakowy il. w opcji: 12 250 l ; Olej słonecznikowy il. w opcji: 5 250 l ; Olej kukurydziany il. w opcji: 140 l ; Olej sezamowy il. w opcji: 140 l ; Olej z pestek winogron il. w opcji: 140 l ; Masło orzechowe il. w opcji: 224 kg ; Masło orzechowe jednoporcjowe il. w opcji: 560 kg ; Oliwa z oliwek il. w opcji: 276 l .
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4. Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych z rejonu Wejherowo, Gdynia, Siemirowice, Malbork, Pruszcz Gdański.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: Frytura 1 800 kg (il. podst.: 540 kg / il. w opcji: 1 260 kg ) Margaryna 5 600 kg (il. podst.: 1 680 kg / il. w opcji: 3 920 kg ) Margaryna jednoporcjowa 5 600 kg (il. podst.: 1 680 kg / il. w opcji: 3 920 kg ) Olej rzepakowy 19 800 l (il. podst.: 5 940 l / il. w opcji: 13 860 l ) Olej słonecznikowy 15 500 l (il. podst.: 4 650 l / il. w opcji: 10 850 l ) Masło orzechowe 1 000 kg (il. podst.: 300 kg / il. w opcji: 700 kg ) Masło orzechowe jednoporcjowe 800 kg (il. podst.: 240 kg / il. w opcji: 560 kg ) Oliwa z oliwek 850 l (il. podst.: 255 l / il. w opcji: 595 l ). 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 4
Description of the options: Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: Frytura il. w opcji: 1 260 kg ; Margaryna il. w opcji: 3 920 kg ; Margaryna jednoporcjowa il. w opcji: 3 920 kg ; Olej rzepakowy il. w opcji: 13 860 l ; Olej słonecznikowy il. w opcji: 10 850 l ; Masło orzechowe il. w opcji: 700 kg ; Masło orzechowe jednoporcjowe il. w opcji: 560 kg ; Oliwa z oliwek il. w opcji: 595 l .
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5: Dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych z rejonu Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Grupa, Brodnica, Chełmno.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa olejów i tłuszczów roślinnych do jednostek wojskowych i ośrodków szkolenia poligonowego zgodnie z zestawieniem asortymentowo – ilościowym zawartym w Rozdziale IV SWZ oraz w „Formularzu ofertowym” załącznik nr 1 do SWZ: Frytura 410 kg (il. podst.: 123 kg / il. w opcji: 287 kg ) Margaryna 11 800 kg (il. podst.: 3 540 kg / il. w opcji: 8 260 kg ) Margaryna jednoporcjowa 6 580 kg (il. podst.: 1974 kg / il. w opcji: 4 606 kg ) Olej rzepakowy 47 500 l (il. podst.: 14250 l / il. w opcji: 33 250 l ) Olej słonecznikowy 17 330 l (il. podst.: 5199 l / il. w opcji: 12 131 l ) Olej kukurydziany 190 l (il. podst.: 57 l / il. w opcji: 133 l ) Olej sezamowy 262 l (il. podst.: 79 l / il. w opcji: 183 l ) Olej z pestek winogron 242 l (il. podst.: 73 l / il. w opcji: 169 l ) Masło orzechowe 530 kg (il. podst.: 159 kg / il. w opcji: 371 kg ) Masło orzechowe jednoporcjowe 3 190 kg (il. podst.: 957 kg / il. w opcji: 2 233 kg ) Oliwa z oliwek 1 520 l (il. podst.: 456 l / il. w opcji: 1 064 l ). 2. Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji” Szczegółowe informacje dotyczące prawa opcji zawarte są „Projektowanych postanowieniach umowy” stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Internal identifier: Zadanie nr 5
Description of the options: Zgodnie z art 441 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z „Prawa opcji”. „Prawo opcji” realizowane będzie na takich samych warunkach i terminach jak zamówienie podstawowe. Wykonawcy w przypadku nieskorzystania z „Prawa opcji”, co do zakresu niezrealizowanych dostaw nie przysługują żadne roszczenia przeciwko Zamawiającemu, w tym w szczególności roszczenia o zapłatę spodziewanych korzyści. „Prawo opcji” oznacza, że ostatecznie zamówiona ilość przedmiotu zamówienia będzie zależeć od aktualnego zapotrzebowania Zamawiającego. O zamiarze skorzystania z „Prawa opcji”, wraz z podaniem ilości przedmiotu zamówienia oraz miejscem jego dostawy, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w terminie określonym w "Projektowanych postanowieniach umowy" stanowiących załącznik do SWZ. Ilości przedmiotu zamówienia w opcji: Frytura il. w opcji: 287 kg ; Margaryna il. w opcji: 8 260 kg ; Margaryna jednoporcjowa il. w opcji: 4 606 kg ; Olej rzepakowy il. w opcji: 33 250 l ; Olej słonecznikowy il. w opcji: 12 131 l ; Olej kukurydziany il. w opcji: 133 l ; Olej sezamowy il. w opcji: 183 l ; Olej z pestek winogron il. w opcji: 169 l ; Masło orzechowe il. w opcji: 371 kg ; Masło orzechowe jednoporcjowe il. w opcji: 2 233 kg ; Oliwa z oliwek il. w opcji: 1 064 l .