642718-2026 - Competition
Romania – Cleaning compounds – Acord cadru – Achizitie de produse de curatenie
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Acord cadru – Achizitie de produse de curatenie
Description: Obiectul achiziţiei îl constituie achizitia de “produse de curatenie” in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini. Valoare estimata totala a acordului cadru intre 814.837,11 Lei si 1.629.674,22 Lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 814.837,11 Lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de 407.683,74 Lei Caracteristicile tehnice si constructive ale produselor sunt prezentate in Caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform anexei din caietul de sarcini. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite:Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori.Contractele subsecvente se vor atribui anual, in functie de necesitatile autoritatii contractante. Atentie: Termenul limita in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I.1 din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 15331312//2026/14
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39831240 Cleaning compounds
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul achiziţiei îl constituie achizitia de “produse de curatenie” in conformitate cu prevederile Caietului de sarcini. Valoare estimata totala a acordului cadru intre 814.837,11 Lei si 1.629.674,22 Lei Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent este de 814.837,11 Lei Valoarea estimata a celui mai mic contract subsecvent este de 407.683,74 Lei Caracteristicile tehnice si constructive ale produselor sunt prezentate in Caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente acordului cadru sunt conform anexei din caietul de sarcini. Cantitatile maxime si minime aferente contractelor subsecvente sunt conform anexei din caietul de sarcini. Frecventa si valoarea contractelor ce urmeaza sa fie atribuite:Cantitatile prevazuta in caietul de sarcini, sunt orientative si nu se constituie in obligatie contractuala. Aceaste cantitati au fost estimate la nivelul consumului mediu din anii anteriori.Contractele subsecvente se vor atribui anual, in functie de necesitatile autoritatii contractante.
Internal identifier: 1