2. Procedure
Procedure
Title: Contracte de furnizare necesare comunicarii publice 3 loturi
Description: Se va incheia cate un contract de furnizare de produse pentru fiecare lot in parte: -lot 1: Server procesare AI- 1 cpl - valoare estimata 1.256.198,00 lei fara tva; -lot 2: Echipament monitorizare TVA 24 posturi 1 cpl - valoare estimata 504.132,00 lei fara tva; -lot 3: Statie de lucru profesionala pentru aplicatii de dezvoltare software si inteligenta artificiala 6 cpl - valoare estimata 99.168,00 lei fara tva. Informatii referitoare la primirea solicitarilor de clarificari si transmiterea raspunsurilor la solicitarile de clarificari: Orice solicitare de clarificari trebuie transmisa in SEAP. Dupa publicarea anuntului de participare ofertantii pot adresa solicitari de clarificari la sectiunea Detalii procedura/Intrebari. Raspunsurile la solicitarile de clarificari se realizeaza in conformitate cu art 160 -161 din Legea 98/2016. -Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de date limita de depunere a ofertelor este: 18 zile. -Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 4183318/2026/71.01.30-CA-02, 03, 04
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48820000 Servers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 Server procesare AI
Description: Se va incheia un contract de achizitie de produse Lot 1 - 1 cpl
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 Echipament monitorizare TVA 24 posturi
Description: Se va incheia un contract de achizitie de produse Lot 2 -1 cpl
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 30231300 Display screens
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 Statie de lucru profesionala pentru aplicatii de dezvoltare software si inteligenta artificiala
Description: Se va incheia un contract de achizitie de produse Lot 3 -6 cpl
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 30213300 Desktop computer