2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare ALIMENTE pentru hrănirea persoanelor private de libertate din Penitenciarul Bistriţa: Cartofi de toamnǎ(roșii) , Ceapă uscată, Morcovi, Varză albă
Description: Încheiere de acorduri cadru pentru o perioadă de 6 luni privind achizitia de produse alimentare necesare hranirii persoanelor private de libertate, respectiv Legume de toamnǎ. Autoritatea contractanta previzioneaza achizitionarea produselor in cantitati minime si maxime, acestea urmand atribuirea contractelor subsecvente acordului-cadru in functie de necesitati si de fondurile bugetare alocate. Durata acordurilor-cadru va fi de 6 luni. Cantitatile minime si maxime estimate se regasesc in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime prevazute in acordul cadru sunt estimative. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/ candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificări sau informaţiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 74428/15.09.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15800000 Miscellaneous food products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: -CARTOFI DE TOAMNǍ ROŞII
Description: CARTOFI DE TOAMNĂ ROŞII: - cantitatea minimă 43.000 kg - cantitatea maximă 60.000 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.12.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.12.2026 – 31.12.2027 Cartofi de toamnă 7.200 kg – 10.000 kg 2 01.01.2027 – 31.03.2027 Cartofi de toamnă 22.000 kg – 30.000 kg 3 01.04.2027 – 31.05.2027 Cartofi de toamnă 14.000 kg – 20.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 7.200 kg Cartofi de toamnă - cantitatea maximă / contract subsecvent = 30.000 kg Cartofi de toamnă. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 78.600,00 lei.
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 03212100 Potatoes
Lot: LOT-0002
Title: -CEAPA USCATǍ
Description: CEAPĂ USCATĂ: - cantitatea minimă 4.400 kg - cantitatea maximă 6.200 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.12.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.12.2026 – 31.12.2026 Ceapă uscată 750 kg – 1.000 kg 2 01.01.2027 – 31.03.2027 Ceapă uscată 2.200 kg – 3.100 kg 3 01.04.2027 – 31.05.2027 Ceapă uscată 1.450 kg – 2.100 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 750 kg Ceapă uscată - cantitatea maximă / contract subsecvent = 3100 kg Ceapă uscată. În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 9.114,00 lei.
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 03221113 Onions
Lot: LOT-0003
Title: -MORCOVI
Description: MORCOVI: - cantitatea minimă 8.800 kg - cantitatea maximă 12.300 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.12.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.12.2026 – 31.12.2026 Morcovi 1.500 kg – 2.100 kg 2 01.01.2027 – 31.03.2027 Morcovi 4.400 kg – 6.200 kg 3 01.04.2027 – 31.05.2027 Morcovi 2.900 kg – 4.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 1.500 kg Morcovi - cantitatea maximă / contract subsecvent = 6.200 kg Morcovi În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 18.290,00 lei.
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 03221112 Carrots
Lot: LOT-0004
Title: -VARZǍ ALBǍ
Description: VARZǍ ALBǍ: - cantitatea minimă 23.800 kg - cantitatea maximă 33.300 kg Autoritatea contractantă va încheia un acord – cadru de furnizare cu mai mulţi ofertanţi, fără reluarea competiţiei, pentru o perioadă de 6 luni, respectiv 01.12.2026 – 31.05.2027. În urma încheierii acordului cadru, autoritatea contractantă va încheia 3 contracte subsecvente. Calendarul estimativ de atribuire a contractelor subsecvente : 1 01.12.2026 – 31.12.2026 Varză albă 4.000 kg – 5.600 kg 2 01.01.2027 – 31.03.2027 Varză albă 11.900 kg – 16.700 kg 3 01.04.2027 – 31.05.2027 Varză albă 7.900 kg – 11.000 kg Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata contractului cadru: - cantitate minimă / contract subsecvent = 4.000 kg Varzǎ albǎ - cantitatea maximă / contract subsecvent = 16.700 kg Varzǎ albǎ În cazul încheierii unui acord-cadru: Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 49.098,00 lei.
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 03221400 Cabbage vegetables